ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Киста на опашката

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

hus32999

Re: Киста на опашката

Мнение от hus32999 » 30 яну 2015 21:54

Здравейте , стана 40 дена от както ме оперираха от киста на опашката, не ме боли, но като седна ву ноперацията има един дискомфорт , като цяло раната се затваря добре , но точно към края на оперцията има секретиране , което мирише неприятно. Възможно ли е това да е било фистула , а не киста пиларис, какво да начравя за де не секретира, благодаря предварително.

eka5ybadon

Мнение от eka5ybadon » 05 фев 2015 10:41

Здравейте!
С интерес прочетох всички коментари по темата, защото след няколко дни (4) и на мен ми предстои т.н. "пукане".
Кистата намерих преди няколко 6 месеца. Както си лежах в леглото, усетих нещо мокро в областта на опашката и реших да проверя. Излизаше прозрачен секрет с неприятна миризма. Не знам от кога съм я имал, защото си е доста надълбоко и с размер на грахово зърно, твърда и абсолютно безболезнена. Като малко детенце започнах да я чопля и стискам, докато спря да секретира. От тогава не се беше обаждала и всячески избягвах преглед при хирурга, защото знаех какво следва. (правили са ми друга операция в тази област и знам, че възстановителния период е отвратителен) Все още не съм посетил хирург за консултация, защото до сега ми беше достатъчна тази с баба ми, до скоро мед. сестра в ортопедично отделение. Кистата си секретираше от време на време, може би веднъж в месеца, по 1-2 капчици и това не ме притесняваше, надявах се само с това да се размина. Но преди няколко дни кистата започна болезнено да се подува, докато днес е вече с размер на юмрук (от грахово зрънце до това), твърда и много, много болезнена.Имам чувството, че при най-малкия натиск ще експлодира като бомба. Сядането ми е почти невъзможно. За жалост текущата седмица е изпълнена с изпити и няма как да отида по-рано от понеделник на хирург (студент съм в Пловдив, но семейството ми държи да се прегледам и съответно оперирам при познати хирурзи на баба ми, във Враца). Пътуването с влак около 6 часа е малко притеснително, но някак си ще се оправя.
Притеснението ми е, до каква степен може да се подуе кистата, защото до сегашното ми състояние се стигна за по-малко от 4-5 дни, нарастна страшно бързо. Дали ще е проблем да изчакам до понеделник (още 4 дни)?
Николай Яковлев, 21г.

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 05 фев 2015 18:46

Най-вероятно кистата ще се спука и съдържимото и ще изтече. Така ще се самоизлекува на този етап. В момента така или иначе друго няма да бъде направено и в болница - трябва да се отвори кистата и да се почисти. Като се успокоят тъканите - да се направи операция, която да премахне напълно кистата.

Поздрави!
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

hus32999

Мнение от hus32999 » 11 фев 2015 10:21

Здравейте , след операцията доктора ми каза че кистата ми е била малко възпалена , и имах 3 дена антибиотично лечение , но във форума пише че не може да се оперира когато е възпалена.

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 11 фев 2015 19:48

Когато е възпалена, само се отваря за да изтече гнойта - т.нар. инцизия.
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

hus32999

Мнение от hus32999 » 12 фев 2015 11:38

Благодаря за бързия отговор. А какво може да се случи защото той ме оперира

hus32999

Мнение от hus32999 » 15 фев 2015 22:56

Искам да попитам в средата на операцията ми има нещо като коричка само по средата , нормално ли е

X3Btel

Мнение от X3Btel » 07 апр 2015 20:02

Края на януари ми направиха операция от киста на опашката. Към края на възстанвителния процес започнаха болки след консултация с хирурга се оказа че кистата рецедивира и има нужда от втора операция. Втората операция беше на края на февруари. Преди седмица констатираха че раната е затворена, но вчера видях че пак има дупка в долния край.
Предстои ми консултация с моя хирург, но искам да знам възможни причини раната да се отвори отново. И какви са ми вариантите. Понеже не желая трета операция.

ПС: не съм забелязал секреция, само малко кръв единия ден.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 апр 2015 22:25

Ако мястото е спокойно, няма подуване, зачервяване, няма голяма секреция вероятно ще се чака раната да се затвори сама.

lolituyu

Мнение от lolituyu » 15 апр 2015 10:01

Здравейте, искам да попитам нещо преди две седмици ми цепиха киста на опашната кост вече почти е зарастнала видимо но от два дена ме наболява и днес като я похледнах течеше гной .. Нормалнно ли е това тъй като ходих на частно о хирурга не беше особено приказлив задавах явно мн въпроси явно а него но така или иначе нищо не разбрах мед сестра ми каза да мия мястото с тетра и това беше всичко .. И сега тази гной раната е затворена само едно отворче имма ли вариант да не са изкараши косъмчето и пак да набира и да иска пак да се цепи а когато попитах за операция хирурга ми се изсмя тъй като личния ми каза че ще трябва да я отстранят .. Нищо не разбирам и се притеснявам какво да правя сега .. Четох какви ли не неща .. Питах приятели който са имали казват че било нормално ама на мен не ми изглежда нормално след две сед пак да бере гной .. А втори път няма да изтърпя такава болка .. Дали нещо пак се е възпалило .. Нямам температура ама ьнам ли пак при този лекар не се връщам

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 апр 2015 20:21

Ако раната е спокойна вероятно ще зарастне. Ако обаче това изтичане на секрет се увеличи или се увеличи отока или зачервяването ще трябва пак да се види от хирурга.

dakata101

Мнение от dakata101 » 27 май 2015 20:51

Здравейте искам да споделя моя опит относно киста на опашката и да попитам нещо ? Значи средата на февруари ме оперираха като ми оставиха раната без шевове без нищо . Ходих всеки ден на превръзки до преди 2 3 седмици . Раната ми се затвори но точно на ръба на разреза където е бил от 2 дена имам някво топче като подкожна пъпка . Ходих на хирург и той ми каза че най вероятно е от зарастването на раната , но аз се съмнявам да не е нова киста , но пък нямам зацапване нямам и каналчета както първия път ? Може ли да е някаква подкожна пъпка или нз.

spokoiniq

Мнение от spokoiniq » 17 окт 2015 09:03

zdraveite az imam kista v momenta naduta e i nemoga dase dvija adcki mnogo boli. kakvo trqbva da napravq za nai burzoto i efektivno probivane zada izte4e gnoita. molq vi ako znaete pi6ete

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 окт 2015 21:03

Моля, пишете на кирилица!

spokoiniq

Мнение от spokoiniq » 20 окт 2015 09:17

здравейте аз имам в момента киста и ви моля ако знаете какво да сложа зада пробие по бързо моля ви пишете ацки много боли слагам ихтиол смрадлик но нищо не помага благодаря ви предварително

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”