ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

Киста на опашката

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

sv.petar

Re: Киста на опашката

Мнение от sv.petar » 02 окт 2014 01:09

Здравейте !!! И аз се оперирах от киста на опашката дълбока до коста и вече 10 дена съм на легло в къщи с болки ,а се надявах всичко да е минало за 10-15 дни . Операцията я направих в Германия и тук подхода е корено различен раната не се шие , а се чака сама да зарасте . Бях 4 дена в болницата и сега в къщи до днес превръзки всеки ден , от днес през ден . Немците като цяло не са привърженици на лекарствата и антибиотиците.След изписването вечерта вдигнах температура 38,6 и ходих до болницата , дежурния ме прегледа смени пак превръзките на раната и ми даде 2 хапчета антибиотик и 3 за температура . Докато бях в болницата ми се даваше ибупрофен 3 пъти по 1 от 600мг вечер още едно хапче дето не знам за какво беше и инжекция в корема против тромбове . Както ме изписаха и ми спряха хапчетата, само превръзки се сменят и се следи раната . В събота и неделя дежурния ръчка нещо в раната да почиства с пинцети и след това болка ужас :shock: в Понеделник се оплаках и веднага ми се предписа ибупрофен да го вземам 2 или 3 пъти на ден .
Друго странно е ,че хирурга дето ме оперира ме е поглеждал точно 3 пъти още 2 ма са ми правили превръзки но имам и 2 случая сестрите да са ми ги правили .

Системата е следната влизаш в болницата и в дясно ти се пада поликлиниката , от ляво болничните отделения . Тук е мястото да кажа че болницата е малка има 12стай макс 30 легла , но то и на острова дето съм има всичко на всичко 12 000 жители следващата болница е на 20 км .
Та влиза човек в болницата , минава през регистрацията за поликлиниката вземат ти здравната карта , прекарват я през четец и ти казват да си изчакаш реда /това за превръзки или преглед /.
Вътре има 3 манипулационни излиза сестрата , викате по име и те вкарва в някоя , на компютъра в стаята седи отворена цялата ти история на заболяването и след процедурата доктора я допълва .

sv.petar

Мнение от sv.petar » 13 окт 2014 13:47

Здравейте, тъй като се прибирам и нямам време да си довърша лечението тук искам да попитам някой неща.

След операцията раната не се заши и се превързва , но има една много неприятна миризма когато се сменя превръзката , това нормално ли е? Превръзката се прави през ден и като болка по отмина , не е толкова силна.
Но продължава да изтича секрет от раната и да мокри превръзката в последно време е по слаб но го има ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 окт 2014 15:39

Постепенно ще намалее и ще се затвори.
Болка, зачервяване и подуване нали няма?

sv.petar

Мнение от sv.petar » 14 окт 2014 16:28

Доколкото разбрах е имало някакво възпаление на 3 -ти след това ми сложиха компрес около 20 мин. лежах с него доста напоени / Octenisept Lösung /. Нормално промиват с него и слагат леко навлажнена марля . след промивката слагат нещо като дренаж , както го натъпкват /поне такова е усещането/ предполагам за betaisodona , че е не му запомних името но така ми се струва .
Раната не съм си я виждал ,че да преценя дали е зачервена и подута . Болка си има като винаги но не е силна не вземам болко успокояващи , още ми е трудно седенето без пояс .

Но утре ми е последната превръзка и ще им искам цялата история и какво препоръчват за по натам .
Онзи ден беше един хирург дето не ме е оперирал , но като му казах , че се прибирам и ми трябва да ми изпише нещо за превръзки за път и по нататъшно лечение ми изписа само някакви супер абсорбиращи марли 10/10 :shock: нито каза има ли дренаж колко е раната голяма как да ги сменям и тн .

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 окт 2014 20:18

Добре е лекар да го погледне в БГ като се върнете и да каже какво е положението. Но така както го описвате вероятно след известно време и с малко повече търпение ще премине.

sv.petar

Мнение от sv.petar » 14 окт 2014 21:55

Да задължителни ще отида , благодаря за консултацията .

ddssaa

Мнение от ddssaa » 24 ное 2014 19:27

И аз ще споделя моят опит от кистата на опашката. Оперираха ме на 20.11.2014г., по-късно ще кажа къде и от кого. От няколко години бях забелязал издуто грахово зърно в областта на опашката, но смятах, че е натъртено, тъй като често работя седнал. Не съм изпитвал болка, единствено сърбеж от време на време. След операцията не ме болеше, защото действаше упойката. От тогава досега боли яко :) Докторите казаха (дори и ми показаха), че са изрязали доста от мен. Дължината на цялата киста (всичките и видове каналчета и др.) е грубо 15 см. - сериозна рана... Зашиха ме, като ми оставиха отворена част от раната (около 2-3 см. В болницата стоях 3 дни, приемах обезболяващи от системи и превръзки всяка сутрин. 4тия ден започнахме превръзки през ден. С всеки изминал ден болката намалява но оше я има, внимавам много за конците защото раната както казах е доста дълга. Има теч от раната, нормално е. Прогнозата е, че за 10 дни ще е затворена. Остават още 6 :) Аааа иначе много боли, не само раната , а и цялата рана , защото лежиш или настрани или по корем... не е приятно, но операцията е варианта, няма друг. Оставете ги тези илачи, облекчават симптомите, но не решават проблема. Дори могат да влошат симптомите, тази малка киста от която не съм изпитвал болка се оказаха 2 :)

sv.petar

Мнение от sv.petar » 03 дек 2014 23:27

Да не те плаша ,но при мен още не се е затворила и секретира раната . Даже днес май повече от друг път , утре ще посетя доктора да я погледне , че от 2 седмици не съм бил . Болката доста намаля и вече сядам почти спокойно . Кисна я на 2 -3 дена в смрадлика . Сутрин и вечер обилно с вода под душа и след това слагам марля между бузите без лепенка.
Вземи си детски пояс не много надут , аз така спях първите 20 тина дни по гръб , настрани и по корем ме болеше!

hus32999

Мнение от hus32999 » 01 яну 2015 22:48

Здравейте. И мен ме оперираха на 21.12.2014 , от киста на опашната кост. Доктора не ми махна конците защото са почивни дни и вече 11 дена съм с тях с 4 шева съм. Напредка ми падна превръзката и съпругата като ми прави превръзка видя едно мехурче до последния конец. От днес при движение , изглежда конеца опира тая пришка и много ме боли, направо изтръпва, да ли е от конците.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 02 яну 2015 14:09

Трудно е да се каже без да се види. Поддържайте чиста раната и сменяйте всеки ден чиста превръзка докато ви дойде времето за прегледа.

hus32999

Мнение от hus32999 » 03 яну 2015 20:11

Благодаря за бързия отговор. Вчера ми махнаха конците и цял ден се чуствах мн добре. Но днес сутринта имах болки , които постепенно се усилват. Болката е тъпа, пия аналгин и ме облекчава и после пак. Махнаха ми само 2 конеца другите 2 ще ги махнат понеделник. Има ли вероятност пак да се възпали, няма ли такива антибиотици. След операцията 3 дена бях на антибиотично лечение.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 яну 2015 19:21

Теоретично има различни възможности, за това трябва да се проследява от лекаря и да се обработва раната.

hus32999

Мнение от hus32999 » 04 яну 2015 23:38

12 дена ми нямаше нищо. Защо сега се получава такава болка, като седна и немога да стана, възможно ли някъкъв нерв. Да се е възпалил. След аулин не ме боли. Болката е такава, че ме боли когато ходя. Или като се мърдам в леглото и пак боли. Вече 12 дена не съм седнал и не лежа по гръб, за да не ме боли. Възможно ли са такива болки след такава операция. И колко време може да продължат.

hus32999

Мнение от hus32999 » 05 яну 2015 00:14

И ме сърби, нормално ли е, ако има теч кога трябва да спре

viakimova

Мнение от viakimova » 16 яну 2015 10:14

Много бързате. 12 дни си е "прясна" работа.
viki

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”