ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо даряването носи повече щастие от получаването?
Има връзката между пародонтита и Алцхаймер
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Пийте чай от джинджифил

Киста на опашката

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

д-р Цончев

Re: Киста на опашката

Мнение от д-р Цончев » 13 дек 2016 21:34

Моля, конкретизирайте въпроса, че не разбирам точно какво питате.

bibiqn

Мнение от bibiqn » 13 дек 2016 22:48

Нормално ли е 1 месец след операцията все още да е твърдо по дължината на целия срез.и по точно все едно имам нещо продълговато под кожата.

grigo0123

Мнение от grigo0123 » 14 дек 2016 00:05

Здравейте, преди 3-4 години ми се появи киста на опашката, не ми правеше проблеми и не я закачах.Но преди месец започнах да правя коремни преси и тя се пукна и излезе навън.Ходих при личния лекар и той ми каза че се е образувала хипергранулация и единствения начин за оправяне е операция, но имало възможност и да си я държа без да ми прави бели.Искам да ви попитам тази гранулация може ли да спадне по някакъв начин без операция и дали има опасност да расте и да стене много голяма.
Нагоре
Отговори

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 дек 2016 21:28

bibiqn
Нормално е, не се притеснявайте.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 дек 2016 21:29

grigo0123
Добре е да го види хирург и да прецени какво да се прави, инак можете да си го влачите доста дълго време

bibiqn

Мнение от bibiqn » 14 дек 2016 21:44

Благодаря за отговора.Става върос че все още имам нещо като топче само че по дълго горе долу по дължината на разреза.на какво се дължи това?защото по хоризонтални разрез като че ли няма такова.операцията ми беше във формата на Г тъй като кистата беше много голяма и с няколко фистули.и тръгна да слиза към лявата страна на дупето

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 дек 2016 22:34

Това вероятно е гранулационна тъкан и фиброза. Не е притеснително ако няма болка и оток, вероятно с времето ще се променя като размери усещане...

bibiqn

Мнение от bibiqn » 21 дек 2016 23:33

Много благодаря пак д-р Цончев.Дано изчезне с времето че не ми се мисли ако пак се наложи да изживея на ново това ходене по мъките.

TedyI

Мнение от TedyI » 12 мар 2017 01:21

Имах киста на опашката и преди 2 дни ми я сцепиха пи спешност в болницата, защото се беше пукнала. Днес ме изписаха от болницата и ми сложиха превръзка, с която ми казаха да стоя до понеделник. сестрата каза, че зараства много добре. Казаха ми, че не знаят докога ще съм с превръзки и докато съм с тях не мога да се къпя. Въпросът ми е горе-долу след колко дни ще мога да се изкъпя, защото честно казано е много неприятно :cry: щ

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 мар 2017 22:54

Можете да слагате херметична превръзка и да се къпете.

kruger

Мнение от kruger » 17 май 2017 11:57

Моя съвет е към тези които още не са се оперирали от това чудо, да го направят, защото ако си мислите, че ще изчезне с времето жестоко се лъжете, обратното тази киста почва да пълзи в различни посоки, на мен беше тръгнала към ануса и добре, че се оперирах на време преди да е стигнала до там, че операцията щеше да е още по тежка. Сега операцията ми е по-голяма и много по трудно зараства.

Stefnov

Мнение от Stefnov » 20 юни 2017 19:06

Здравейте, преди малко потърсих в нета какво е това на върха на опашката и разбрах, че имам киста... Ще ходя на лекар в най-скоро време, но искам да попитам преди това тук какви пари струва операцията. Мисля че проблемът при мен е малък защото от скоро усещам, че имам нещо там, но карам много велосипед и се опасявам, че двете са свързани. Имат ли нещо общо и дали да спра докато не се реши проблемът? Мерси предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 юни 2017 20:12

Няма общо, но ако ви боли докато карате колело трябва да спрете.

ashleeey

Мнение от ashleeey » 22 юли 2017 04:24

Привет ! Значи можете, да ме считате за най-страхливата някога пациентка от операции. Само поради този страх, търпях кистата на опашката си 7 години и тя стана огромна, колкото мъжки юмрук. Като ми казаха няма начин, трябва операция ревах цели часове, да не говорим, какво чувствах пред операционната, преди да вляза на операция. Скъпи читатели и болни от това заболяване, ИЗОБЩО не се притеснявайте от нищо. Лично аз накрая имах 10 шева и огромна дупа, дълбока като чашка по средата и пак оздравях. Тъй, най-важното е, още като усетите, още в началото, да се обърнете към хирург, но запомнете, само цепенето не помага, трябва, да се изчисти хубаво вътре. С венозна упойка никаква болка не усещате, даже не знаете нищо, като свърши цялата работа, ви събуждат и това е. По-трудно ми беше, да се събудя след упойката, гадеше ми се, виеше ми се свят, абсолютно същото като на пиянските истории. Въпреки големината на самата ми рана ( че никак не беше малка, даже учудващо голяма ), усещах силно парене само 3 часа. После и болката спря и нямах никакви проблеми. Всеки ден превръзки, тетра, или йодасепт. Конците дърпаха и там имах проблеми, но след 20 дена ги махнаха и усещането беше супер. Се.га след операцията минаха 2 месеца, а рана не остана. На мястото има само ужасен белег и се чувствам чудесно. Бъдете смели и не теглете излишния товар метафорично казано. Успокойте се и се доверете на хирурзите си. Успех !

kruger

Мнение от kruger » 11 окт 2017 22:04

Ето реално как стоят нещата с тази операция:
1. Самата операция е за 30 минути;
2. Упойката е според това колко е голяма кистата:
- Ако, е малката се слага месна упойка;
- Ако, е голяма се слага спинална упойка, обездвижват ви от кръста надолу, но не е точно както си го представяте, краката ви изтръпват и не усещате болка това е, може да ги движите без проблеми;
- Ако, кистата е извън контрол, тоест с много големи размери се слага пълна упойка, при нея заспивате и се събуждате.
3. След операцията ви карат да лежите един ден по гръб, в болницата, с цел да притискате раната. Това е страшно неприятно след минаването на ефекта на упойката, усещането е все едно някой ви е сложил камък под дупето и убива ужасно, за това си искайте обезболяващи особено за да може да спите вечер.
4. След като ви изпишат от болницата, ходите всеки божи ден на превръзки, те продължават според това колко е била голяма раната, при мен продължеха 2 месеца и половина, като искам да вметна че първите дни раната си тече защото изхвърля всички гадории които миришат ужасно.
5. Конците ви ги махат сравнително бързо на 4-тия до 5-тия ден, но отново според зависи размерите на раната.

Общо взето, ако всичко минава добре, до 3 месеца ще сте забравили за този проблем. ОБАЧЕ!
Шанса за рецидив за съжаление при тези операции е много голям, при някой рецидива е след години, при други още на следващата година, а при трети, както се случи при мен, може да е след месеци още същата година. Жалко е но, мястото където се развива кистата е кухина и ако е станала някоя микро частица. Кофти е факта, че трябва да се направи още една операция. Лошото е, че според докторите процента на рецидив е много висок и често се стига до 2ра операция, да не говоря, че съм чел и хора с по 4 операции което е стряскащо.

Ако, имате съмнения за подобен проблем не се замисляйте дали трябва да се оперирате. Дори и да свикнете да живеете с нея, тя се развива и започва да пълци, мисълта че това нещо тръгва към ануса е достатъчно стряскаща да ви накара незабавно да се оперирате.
Късмет на всички и скорошно оздравяване на болните!

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”