ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

Киста на опашката

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

ivelin1012

Киста на опашката

Мнение от ivelin1012 » 04 фев 2009 23:17

Значи преди 2 седмици ми откриха дермоидна киста около опашката в областа на седалищната част.Сцепиха я ходих на дренажи и превразки известни време раната няма усложнения.Но докторите ми казаха че е добре да се направи втора операция за отстраняване на самата киста след няколко месеца,понеже кистата може пак да рецидивира.Казаха ми че операцията може да се направи със Спинална или със Пълна упойка,въпроса ми тука е коя е за предпочитане,спиналната упойка боли ли и имали опастност да ме увредят при поставянето и.Операцията попринцип траели около 20 минути затова не ми се мисли че сис трува да се подлагам на пълна упойка(а и все имам един страх че може да не се сабудя от нея ) но ме е и страх от поставянето на спиналната и дали може да ми се увреди нещо.Друго което искам да попитам е предлагат ни да ни я направят във частна клиника със лазер докато във болницата нямало да бъде със лазер,викат че при парвото вазстановяването щяло да мине по леко и можело да ме изпишат няколко часа след операцията.Но за часната клиника трябва да се плаща докато в болницата щяло изцяло здравната каса да го поеме.По какъв начин е по добре да се направи такава операция и възстановяването след нея бързо ли е.Благодаря предварително

goldfinch1

Re: Киста на опашката

Мнение от goldfinch1 » 05 фев 2009 03:53

Не съм специалист, но защо не потърсите мнение на друг лекар. На мъжа ми 2 пъти му поставиха същата диагноза с препоръка за операция. Хирургично сцепиха кистата веднъж, защото не можа от само себе си да изтече гнойта. След година пак набра, но този път вкъщи с чисти ръце и памук със спирт наблизо я пукнахме, промихме, зарастна буквално за 2 дни и нищо му няма на него, никаква болка, нито спомен за "кистата". Та се питам дали наистина е било киста. Изтече сериозно количество гной плюс малко кръв, но успяхме да "извадим" всичката гной вътре и може би затова не е имало проблем след интервенцията.

d-r lyu

Мнение от d-r lyu » 05 фев 2009 20:05

Интересен съвет "С чисти ръце я спукахме" и хоп готово. Ами да няма проблем може и зъб да се извади и хемороиди с нагорещено желязо и други подобни.
То хирурзите едва ли знаят и могат повече. Така, че да се съветвате с тях не си струва, а и е по-евтино. Много тъжно!!! :oops:
Д-р Веселин Люцканов, д.м.

goldfinch1

Мнение от goldfinch1 » 06 фев 2009 01:38

Идеята е, че най-вероятно не ставаше въпрос за киста... А за обикновен цирей или просто по-голяма гнойна пъпка, която рецидивира през определен период и определени състояния на тялото. Не знам. Аз например имам такива пъпки по лицето, които през месец си се появяват на едно и също място и се касае за акне, не за кисти. Другото - първият път ( след намесата на хирург, който не направи нищо друго, освен да я спука точно с ръце в ръкавици ) мъжът ми се лекува с йодасепт и не се приложи никакво орално медикаментозно лечение. Ако беше киста, не би ли трябвало да се взима нещо по-сериозно...

samota72

Мнение от samota72 » 06 фев 2009 15:22

тъй като претърпях такава операция преди година да ви кажа оперирах се в чесна клиника операцията струваше 600 лева нямаше да я направя но няколко месеца преди това кистата набра и трябваше да ме цепят което се оказа доста болезнено и тъй като ми казаха че може отново да набере се реших да я премахна .операцията ми беше със спинална упойка(аз така поисках)мина леко и нищо не усетих но след това се появи уйасна болка в главата и доктора каза че е от упоиката която на около 2% от хората действала така каза че незнае кога ще ми мине и ме взеха за няколко дена в болницата слагаха ми някакви системи и ме изписаха когато бях в легнало положение болка нямаше но поисках ли да се изправя главата ми започваше да тупти ще се пръсне и така в продължение на месец после болката отшумя и сега вече съм забравила всичко .та съвета ми е по добре с месна упойка за другата трябва да е човек с много добра квалификация

simonat

Мнение от simonat » 01 мар 2009 22:02

Az se operirah ot kista na opa6kata na 6ti fevruari.Slojiha mi spinalna upojka kojato nikak ne bole6e i njamah nikakvi problemi sledd tova.Ranata vse o6te zarastva za6toto ostaviha otvorena edna malka 4ast za da ne se polu4i infekcija no ina4e tazi operacija ne moje da se izbegne.Probvah kakvi li ne" babini-devetini" kakto se kazva- to ne bjaha mehlemi , kremove,4ajove, ihtiol-ni6to ne pomaga samo se uslognjava za6toto mejduvremenno kistata raste . Stojah v bolnica samo dva dni i sled tova hodeh samo na kontrolni ppregledi.Ako iskate o6te informacija prosto kajete i pak 6te pi6a. No ako e kista re6enieto e operacija .Ne slu6ajte razni izmi6ljotini na hora koito ne sa minali prez tova

Mr.Z

Мнение от Mr.Z » 17 яну 2010 03:31

Привет,

Ето малко информация по проблемът и от мен:

http://kista.na.opashnata.kost.free.bg/ ... a_kost.htm

Поздрави.

iwiChka_717

Мнение от iwiChka_717 » 19 яну 2010 18:56

:roll: :| здравейте , майка ми има киста на опашката . , рязаха я в ловешката болница защото имала много гной сега лежи в болницата , лекарите казаха ,че трябва след месец да се оперира за да се махне кистата , но като знам какви са ни лекарите ни в ловеч.... Ще ходим сигурно в плевен предложете ми някой лекар или болница която да си свърши работата ефикасно и както трябва , моля ви много се притеснявам за майка си помогнете моля ви :( :( :( :roll: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
С местна упойка ли ще е по-добре ? Казаха ми ,че кистата била начална фаза на рак вярно ли е това :cry: ? ако искате пишете ми на емайла ми : iv4etoi@abv.bg

Dragon78

Re: Киста на Toрвалд

Мнение от Dragon78 » 04 фев 2010 17:47

Какво означава киста на Торвалд ?

boly

Мнение от boly » 27 фев 2010 01:31

Здравей те, скоро и намен ми се наложи да преживея такава операция около 15 февруари. Имам чуство, че "нещото" на опашката беше там от както се помня и даже го приемах за част от тялото ми ,докато незапочна да прави проблеми -да се възпалява и да боли ,може би от преди 1-2 години. Преди около 6 месеца разбрах за какво става дума и че е нужна операция за да се оправи, Ето че накрая стана и сега я няма , операцията мина доста леко за разлика от последствията, смисъл невъзможноста да си седнеш на задните части ,ежедневното съобразаяване с това как ще седнеш , постояното опъване и смяната на превръзките. В болница бях само два дни, от които първия напълно неподвижен(на легло). Сега се надявам да зарасне по-бързо и отново да мога да сядам :lol: . Ако нещо ви интересува питайте ...

somewhereelse

Мнение от somewhereelse » 11 мар 2010 12:39

Интересувам се от този въпрос, тъй като и аз имам такова нещо.
Само че при мен е по-различно. Преди 7 години ми се появи кистата, изведнъж усетих адски болки, подутина и т.н. и при преглед, хирурга каза, че веднага трябва да се махне. Още на същия ден ми я цепиха с месна упойка, беше ужасно...След това ходих известно време на превръзки. Докторът каза, да отида след еди си колко месеца, за да ми я отстрани изцяло с пълна упойка, както си му е редът, защото е много вероятно пак да се възпали.
Само че аз от шубе не отидох. И вече 7 години не съм имала проблем, не ми се е възпалявала (да чукна на дърво), не е загноясвала, нищо. :roll: От време на време само усещам лека болка там, която обаче зависи от това как съм седнала.
Това значи ли, че щом са минали толкова години и не се е възпалила наново, няма да се случи и за напред?

boly

Мнение от boly » 19 мар 2010 13:21

Здравей somewhereelse, то и при мен си се пукаше изтичаше периодично, с лека болка през 2-3 месеца, но накрая реших да я махна че да не я мисля, пък и работното ми време преминава в седене на стол което допълнително прави нещата още по неудобни. Освен това вътре в кистата се образуват каналчета, които с времето се увеличата и ако се отлага много ще трябва да се реже повече. Самата операция не е нещо много страшно, но след това периода на възтановяване може да ти се стори безкраен :( ! Важно е доктора да знае какво прави и добре да почисти кистата, иначе има голяма вероятност да повтори.

rogz

Мнение от rogz » 24 мар 2010 22:37

Ами на мен ми казаха ,че имам тази киста по рождение демек от 18 години вече и ходих на хирург понеже си нямах на идея ,от какво може да ме боли опашката и ми каза ,че трябва да се оперира, но аз все още не съм се решил , а пък и да попитам понеже ми е от толкова много години опасно ли е , понеже като четох другите коментари относно кистата и останах с впечатлението ,че от колкото повече време е , толкова по-голяма става и по-опасна?

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 29 мар 2010 10:36

Развиват се, да, и се налага оперативното й премахване.
Този съвет горе с голите ръце и спирта направо ме изправи на нокти от стола.
Шест пъти съм оеприран и не мога да повярвам, че някой е правил такъв болезнен експеримент.

П.п: Д-р Люцканов е прав... хирурзите не знаят какво да правят. :lol:
д-р Стефанов

neli_t_va

Мнение от neli_t_va » 14 апр 2010 10:30

И аз оперирах киста на опашката сега на 09.04.2010, на 12.04 ходих на една превръзка и доктора каза няма др. превръзка, след 14-я ден махане на конците. Днес е 5-я ден от операцията и сега започна да тече гной от раната. Дали това е нормално? Не трябваше ли до сега да се чисти? Да ида в болницата няма да ми обърнат внимание затова се съветвам с вас.

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”