ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Засегнати са хората, страдащи от алергия към полен
Оказва се, че средата не е толкова ключова
Пробвайте тези домашни методи

операция на хемороиди

Заболявания на дебелото черво и ануса

Модератор: консултанти

girdap139

Re: операция на хемороиди

Мнение от girdap139 » 26 сеп 2012 17:28

Здравейте на всички съфорумци. Днес 25 дена след оперативното ми премахване на фисури и хемароиди се чувствам чудесно. Всичко зарастна перфектно и вече нямам никакви болки, просто забравих че съм опериран. Вече се храня пълноценно и ям всичко без да се ограничавам, защото докато спазвах диета до зарастване на операцията отслабнах с 9 килограма. Ако имате проблеми с дупето не се колебайте, а посетете клиниката на Професор Темелков във Варна. Човека има за мене златни ръце и ме избави от двегодишните страдания. Да не излезе че ну правя реклама но просто мисля че трябва да споделя с всички Вас да не се страхувате от операцията. И аз отначало бях скептично настроен след като изчетох много мнения от съфорумците кой какво е преживял и как се е чувствал след операция на хемароиди, но реших да опитам и се оказа правилният избор на лекар- проктолог. Желая да чуя и Вашето мнение по въпроса и ще се радвам ако съм помогнал на някой да се излекува от тези гадории. Мисля че този форум е затова за да се споделят тези неща и да се информираме взаимно за нашите проблеми. Поздрави на всички и оздравявайте!

obss

Мнение от obss » 17 яну 2013 22:18

Здравейте на всички,

Бях на преглед в Токуда болница, бях диагностициран с хемороиди 3-та степен и ми беше предложена THD операция за отстраняването им.
Някой подлагал ли се е на такава операция, какви са ви впеатленията и изборът Токуда добър ли е?

Благодаря Ви предварително!

danchip

Мнение от danchip » 20 яну 2013 12:37

Операции правят в Александровска болница - първа хирургия. Работят екип специалисти, за които тази операция е рутина. Взима се едно направление от личен лекар за кл.пътека 166 i84 (при доказана необходимост от операция - ректоскопия) След това от болницата те плануват кой ден ще бъде приема и след два дни си опериран. Болките и гладуването (7 дни на вода) си струват, защото с това се слага край на проблема с хемороидите.

obss

Мнение от obss » 20 яну 2013 21:23

Благодаря за отговора. Александровска болница ми беше другият вариант.
Може ли някой да ми препоръча добър хирург там?

danchip

Мнение от danchip » 23 яну 2013 10:48

Проф. Димитрова, Доц.Йончев, Д-р Тошева, Попадиин ............

didka_vasileva

Мнение от didka_vasileva » 20 апр 2013 15:07

Здравейте на всички,които са в клуба на оперираните от хемороиди :) !И аз претърпях операция на хемороиди и фистула във Варненската болница "Темелков",отлични условия,а и с операцията смятам,че всичко ще е наред.Оперирана съм на 8.04.2013 год.След 12 дни болките намаляха,но все още продължавам с процедурите:бани в смрадлика,бъркането с пръста и дефламол.Едно ме притеснява тежестта и напрягането в ануса.Моля ако някой е изпитал такова нещо,да сподели!Благодаря!На всички страдащи бързо оздравяване!

mariq73

Мнение от mariq73 » 26 апр 2013 18:39

Здравейте !Опериран съм по класическия начин от хемороиди 4 степен.Установи се че съм получил стеноза от операцията .Обясниха ми че се налага да бъде извършена манипулация с малка упойка за да се разшири отвора.МОЛЯ ако някой е бил на такава манипулация да обясни подробно как се прави и какво е състоянието му след това.Страхувам се много от болките който ме мъчат все още и от операцията

meri11

Мнение от meri11 » 19 юли 2013 17:22

Здравейте,
И аз се оперирах преди 9 дена от множество 4-та степен хемороиди в Хирургиите в гр.Пловдив, в отделението по Колопроктология. Честно казано, ако знаех , че така ще ме боли щях да се откажа. Болките са нечовешки. Имах чувството, че ще получа инфаркт, предпочитах да умра. Пиех непрекъснато силни антидепресанти в големи количества. Никакви болкоуспокояващи не ми помагаха. На седмия ден понамаляха болките и изхождането почва да се нормализира, излизат непрекъснато един черни кончета с възли. Почти нищо не ям, а такова обилно изхождане имам по няколко пъти. Не знам дали това е нормално ? Сега вече съм почти на крак, и се чувствам по-добре, но стресът и нервите, които си причиних ми провокираха непрекъснати невралгични болки по лицето
Но да се надявам че и това ще мине и замине. Раждала съм две деца, имала съм бъбречни кризи с ваденето на камъни от бъбреците, но този кошмар от филм на ужасите няма да забравя. Не искам никой да плаша, само се оплаквам тайничко и се надявам някой да ме разбере. Но нека бъдем философи............."Раните зарастват, важното е душите да ни са здрави"
Моля, не ме разбирайте грешно. Всеки, който има нужда е добре да се оперира, че то и преди това не беше живот...........

dessi1717

Мнение от dessi1717 » 04 окт 2013 18:18

Здравейте , приятели по неволя! Вчера претърпях операция на анална фисура и искам всичко да ви разкажя и ако мога по този начин, да помогна поне на някой от вас! Знам колко страдате , защото и аз така страдах!
Винаги съм страдала от запек и болки от хемороиди, но някак се преживяваше , докато преди 6 години , малко преди да родя синът си, ( той беше седалищен имного ме натискаше) получих зверска болка и 10 дни не можех да си седна на дупето. С какво ли не се мазах , не помогна , когато родих нещата малко се пооправиха , но ми остана един голям вътрешен израстък , който мислих за хемороид, и които през всичките тези годими ми пречеше нормално да се изхождам и всеки път се налагаше да си го прибирам с натиск навътре !Така до тази зима , в която след едно пътуване получих зверски запек , а от там и последствието- анална фисура! Няма такава болка!!!
От форумите научих за мазилото на доктор Матев и му звъннах да ми го изпрати в моят град. До тогава използвах в продължение на месец 1000 неща , но без резултат. Така мазилото дойде и за честно около седмица мазане , по 2-3 пъти на ден се пооправих, не напълно , но горе долу се понасяше , а след второто флаконче вече бях добре. Така мина лятото, като аз много внимавах какво ям , пазех се много от запек , но на 23 август пак- честито - нова фисура.Или по скоро същата , но се сцепи отново! Работех постоянно и не можех дори да си помисля в този момент за отпуска или болнични. На път за София един ден минах през Стара Загора и доктор Матев ми каза легни тук за 5 мин.ще те оправя не се мъчи така, но аз не, как сега , та аз отивам в командировка, не съм подготвена , ще дойда друг път. Продължих да се мъча и да се мажя , но този път не помагаше , явно беше станала хронична и работата беше за операция. След още 1 месец ходене по мъките,се реших ! Обадих се в Ст. Загора , но помолих доктор Матев да ме оперира с пълна упойка. Сега ми се струва малко безмислено , но голям страх беше ! Вчера сутринта доктора ме прегледа ,още веднъж потвърди диагнозата и 10ч.ме приеха в близката частна поликлиника Ниа Мед, с направление от моят лекар за анална фисура.Помолих доктора като ще ме приспиват да ми направят и изследване на дебелото черво -колоноскопия, за което предварително се бях подготвила с прахчета Фортранс,и в 15ч. след куп изследвания ме извикаха в операционната. В 15. 20 си седях обратно в стаята , вече будна и още без никаква болна , само с един тампон в дупето.След 2 часа ми го махнаха и станах да се изкъпя. Доктора мина и ми каза , че дебелото черво е наред , оправил е фисурата и ми е махнал израстъка, който според него е бил в следствие на много стара фисура , тази от преди 6 години.
Така до вечерта болка нямаше , сестрите ми биеха по една инжекцийка и си лежах спокойно. Към сутринта леко започна да ми пари , но аз изпих едно аулинче ив 10ч. след визитация ме изписаха. Мъжът ми ме взе, легнах си на задната седалка на колата и след 3 часа сън от моя страна , и шофиране от негова вече сме си вкъщи - във Варна. Взех си душ , даже отидох леко по голяма нужда ,но болка почти няма само леко парене. Сега ще си полежа ден , два , ще се мажя с кремовете които ми изписаха и се надявам с това да се размина. Ако това е била цената , за моите мъки през последните 6 години , то аз я съм я заплатила твърде скъпо и всичко това от страх. За това не се страхувайте , бягайте на преглед и се оправяйте не се мъчете , умирам си от яд , че по рано не потърсих помощ. А защо доктор Матев , защото от много четене по форумите останах с впечатление , че е много внимателен и добър специалист и сега се радвам че му се доверих! Не боли, само трябва да превъзмогнете себе си и да отидете на доктор!Не се мъчете , знам колко е тежко! Това е от мен, надявам се да съм помогнала ,поне на един човек с моят разказ и обещавам да ви пиша пак ,след няколко дена !dessi1717

Лично съобщение

Whitehead

Мнение от Whitehead » 06 май 2016 20:20

Здравейте!
Опериран съм от хемороиди по метода Whitehead преди 20 години. НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ! на никого такъв вид операция - тя е отречена и това не е случайно. Доколкото знам, при нея се изрязва цялата тъкан от вътрешната страна на ануса, която е или може да стане източник на вътрешни хемороиди, поради което е НЕВЪЗМОЖНО повече да се появат такива, но цената за това е прекалено голяма. Изрязаната тъкан се замества с чревна лигавица, което преоформя тази част от човешкото тяло по много различен от естествения/природния начин. Възникващите вследствие на това сериозни проблеми (поне тези, които са ми известни) са следните:
1. В някакъв момент чревната лигавица започва да пролабира през ануса - първоначално при изхождане, след което се прибира, но след време този пролапс става постоянен. Ако имате стомашно-чревни проблеми, водещи до повече напъване при изхождане, това става по-рано. Аз го получих няколко години след операцията.
2. Понеже чревната лигавица е поставена там, където триенето при изхождане е най-голямо, с течение на времето тя ерозира, тъй като не е създадена да издържа такова натоварване. Пролапсът задълбочава този проблем, започва и кървене при изхождане. При мен на 19-тата година от операцията то стана много обилно (като от срязана вена) и се наложи да се оперирам повторно. Преглеждаха ме няколко лекари и заключението им беше "вътрешни хемороиди", а в описанието на ендоскопското изследване беше добавено 4-та степен и нещо от сорта на "с надлежаща ерозирана лигавица". Бях приготвен за операция "Лонго", но добре, че при огледа в началото на операцията хирургът (да е жив и здрав!) разбра какъв е проблемът - пролабирала ерозирана лигавица, която отстрани и никакви хемороиди - след операция по метода Whitehead няма откъде да се появи рецидив, както ми обясни. Засега съм добре, редовно се мажа с Хеморрел два пъти дневно и два-три месеца пих Салофалк по два-три пъти на ден, като мисля да го повторя след десетина месеца.
3. Ако Whitehead операцията не се направи добре при нея може:
- да бъде отстранен и част от аналния сфинктер, за което има немалка вероятност и което може да направи дефекацията неуправляема;
- или да се получи стеснение на ануса.
Ще добавя, че това е най-болезнената и най-тежка операция от хемороиди - аз лежах 10 дни в болницата, преди да ме изпишат и се възстановявах почти 2 месеца (бях опериран от добър хирург, просто за съжаление тогава се правеха такива операции).
Написах горното, защото покрай втората операция се разтърсих в Интернет и видях, че въпреки отричането на някои места продължават да правят Whitehead операции, а някои даже се хвалят, че ги правели успешно!? (т.е. не ви осакатяват веднага.) При това видях, че този метод е предложен за първи път още през 19 век! от английския хирург W. Whitehead, чието име носи - явно според хвалещите се медицината не е измислила нищо по-добро за повече от век...

juslen

Мнение от juslen » 30 юли 2016 17:03

Здравейте, на 27г. съм от София.

Още от дете си имам запек и ходя по голяма нужда на 2-3 дни (това е нормално за мен). Може би причината до някаква степен е минималния прием на плодове и зеленчуци. Зеленчуци ям, но с плодовете съм скаран, макар че наскоро започнах да се напъвам да ги ям. Та отвреме навреме имам по-сериозен запек, на моменти дори съм виждал малки количества светла кръв по хартията, но не съм реагирал. Болка дори да е имало, не ми е правила голямо впечатление, явно я понасям. Ям доста люто и после ми пари отзад, но и това не ми е голям проблем.

Преди седмица установих топче с размера на грахово зърно от външната страна на ануса. Насочиха ме към хирург. Записах си час при д-р Соколов в клиника Торакс. Той установи вътрешни и външни хемороиди 3-та степен. Предписа ми хапчета детралекс, сироп за разхлабване и една "маз" за мазане, както и кои храни да избягвам. Предложи ми операция по метода Longо с механичен съшивател в Александровската болница - като трайно решение на проблема. Според него това не е нормално за тази възраст, включително и режима ми на ходене по голяма нужда, и това ще прогресира с напредване на годините. В момента събирам информация и премислям. Може би ще потърся и второ мнение. Цената на процедурата, която ми обади доктора, е около 2500лв., от които 1500 за избор на екип...поне така разбрах. Някой претърпял ли е операция по този метод? Отзиви, впечатления, съвети?

chipsi

Мнение от chipsi » 23 фев 2018 19:20

Здравейте , пускам и в тази тема моя пост... аз съм мъж на 40 г. от София.Миналата седмица ме оперираха (множество вътрешни и външни хемороиди) по LONGO Д-р Ходжаджиков в болница св.Иван Рилски.Днес ми е 7-ми ден от операцията и трябва да кажа , че ходенето до тоалетната ми е най-важното събитие всеки ден.От това зависи как ще мине целия ден.Поне половин час преди тоалетната изпивам 1 Аулин и чаша прясно мляко с лъжица мед.Ям само течни храни и плодове и зеленчуци за да мине събитието колкото може по-безболезнено и допълнително си пийвам по 1 саше (15 ml) Дуфалак.Мажа се с мехлем отвън и отвътре (колкото може) и забелязвам , че като бръкна лекичко да се намажа усещам стеснение и някакви подутини , които може би пречат на изхода и правят изхождането по-трудно.Не знам какво е това , но се надявам , че е в рамките на нормалното и ще изчезнат с времето и възстановяването.Много съм доволен от Доктор Ходжджиков - човек с много опит , всекидневно реботещ със "Стаплера" , грижа за пациента , правилно отношение , предразполагане и т.н. Много съм доволен и от анастазиоложката ..... тази добра женица ми спести доста болки и страдания.Та във връзка с болките искам да споделя , че в болницата ми предложиха допълнително обезболяване , което само там го правели и мисля , че се предлага задължително на пациентите с хемороиди , защото всички знаят , че след операцията идват силни болки.Води се високотехнологично следоперативно обезболяване с PCA (Patient Control Analgezia) или нещо такова.Това е една машинка като помпичка в , която зареждат коктейла от обезболяващи и с помощта на епидурален катетър (мисля , че там кадето се слага спиналната упойка се слага после катетъра) постоянно си помпа малка доза , която доставена по този начин е достатъчна да няма силни болки , НО ако пациента има нетърпими болки , тогава натиска един бутон , който кара помпичката да доставя по-голяма доза обезболяващи и тогава всичко отшумява :).Първата нощ натисках няколко пъти бутона , втората само 2 пъти и честно казано това РСА мисля , че ме спаси от кошмарните болки , които много хора така описват след операция.Струва 250 лв. и всеки лев си заслужава повярвайте :) ..... Така искам да помогна с решението на много хора , които ги е страх от силните болки (като мен) и за това не се подлагат на операция дълго време , а търпят хемороидите всеки ден и влошават състоянието си и качеството на живота си.Надявам се да съм помогнал да махнеме тези гадни неща от задниците си :) Ако има въпроси - на разположение съм

Phillip

Мнение от Phillip » 29 авг 2018 16:20

Здравейте, съфорумници!
Ще напиша мнение за всички топ проктолози в страната, тъй като хемороидите и усложненията ми ме накараха да ги посетя.
Четете, за да не пострадате като мен!
Преди година получих силни болки в аналната област и се оказа, че имам вътрешен хемороид. И оттам започва моята история:

Проф. Темелков(Варна)
По препоръки се насочих към този хирург, който се оказа абсолютен аматьор. Първия път даже не намери хемороида. Все пак реших да се оперирам при него и след второто ми посещение запазихме час за операция. Като го питах какви усложнения могат да настъпят след операцията, ми отговори - никакви. Било лесна и проста манипулация. Имах му доверие, тъй като е човек с огромен опит. Биха ми спинална упойка и за 10мин. професора уж си свърши работата. След операцията първоначалните болки изчезнаха, но се появиха нови, по-силни. Отидох при Темелков и не откри нищо (отново). Месец по-късно болките се увеличиха още повече, до такава степен, че мога спокойно от 1-10 да дам 11! Отидох на преглед при професора отново, той ОТНОВО не откри нищо и ме изпрати с празни надежди. Оттам разбрах, че нещо с операция хич не е добре и започнах да посещавам други проктолози.

Огнян Янчев (Варна) - Посетих този проктолог, който преглежда с аноскоп. Това е плюс, тъй като "прегледа" на Темелков беше с пръст. Отново не се откри нищо, изписа ми крем за рани, с който да се мажа, но ефект от него - нулев. След като го посетих отново, предложи да бъда опериран и да се отреже мястото, където бях опериран първоначално, тъй като можело там да има останали "боклуци" които да се изчистят. Проктологът преглежда внимателно и винаги търси алтернативи. Бих казал, че е от по-добрите, но тази операция ме уплаши и не се навих. Продължих с лекарите.

Атанас Матев (Стара Загора)
НЕ ХОДЕТЕ ПРИ ТОЗИ НЕКАДЪРНИК! Карах близо 4 часа, от Варна до Стара Загора, за да попадна на най-жалкото същество, на което съм попадал. Матев ме посрещна с риза и вратовръзка, вместо с лекарска престилка и докато бях в кабинета, проведе 2 телефонни разговора. Не искаше да ме слуша и каза, че си разбира от работата. Прегледа ме точно за 10 СЕКУНДИ! След което, обичайното - "нищо ти няма". Тръгнах да му обяснявам и да се опитвам да говоря с него, но той започна да спори с мен и ме изкара, че си въобразявам и че имам проблеми с краката, а не с "дупето". Та оттам идвала болката. Накрая, разбира се искаше да му платя 30лв. за преглед. Това е повече бизнесмен, отколкото лекар. ИЗБЯГВАЙТЕ НА ВСЯКА ЦЕНА!

Антон Тодоров (Пловдив)
Тъй като болките продължаваха и бяха 24/7, все някой трябваше да открие какво ми става. Посетих този проктолог. Изписа ми кортикостероиден крем, на който на листовката пише да НЕ СЕ слага около ануса. Все пак...какво губя. Почнах да се мажа с него и след петия ден нещата се влошиха. Получих ужасно зачервяване. Когато се свързах пак с Тодоров, да му кажа, че не действа, отговорът му беше да продължавам да се мажа с крема(???). Идиотска работа.

Ерсин Ходжаджиков(София)
Мда, и до София се стигна. Болките все така продължаваха и до този момент вече бях съсипан психически. Посетих Ходжаджиков, който също ми изписа кортикостероиден крем. Абе тия кремове са опасни, бе! Не трябва да се ползват повече от седмица даже. Никакво подобрение. Като се свързах с него по имейл, повече не ми отговори.

Веселин Люцканов(София)
Специалист в коремната хирургия, уви, като проктолог въобще го няма. Беше готин, хвърляше шеги наляво/надясно, но толкова.

Кирил Лозанов(Варна)
Като се прибрах у Варна, реших да посетя всички възможни хирурзи. Реших да направя снимка на ануса си и открих нещо като малка цепнатинка, точно там където ме болеше. Викам си, ясно, това е фисура. Отидох при Лозанов и ми каза, че това не е фисура, а по-скоро може да е фистула. Тоя па ми предложи направо да ми бие кортикостероиди, заедно с лидокаин директно в зоната на болката! Далеч от такива хирурзи!!!

Георги Кобаков(Варна)
Това е последния хирург, който посетих. След като му показах снимката, предложи да ме оперира, тъй като тази цепка най-вероятно е отворче на фистула (или нещо такова). Така се и оказа. Когато отряза зоната, каза, че без съмнение, това е вътрешна фистула и изчисти цялата зона! Сега е четвърта седмица след операцията и се чувствам на седмото небе! Нямам никакви проблеми и се радвам, че попаднах на този ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН професионалист. Не го казвам, защото го познавам или съм му приятел. Не го познавах. Казвам го, защото той наистина ме спаси от това, което 7 ТОП ПРОКТОЛОГА в цялата страна не можаха! Единственият минус е, че не работи със здравна каса и ми излезе скъпичко, но си струваше.

Та това е, надявам се моят коментар да ви помогне. Искам да вметна, че освен фистула, след операцията на хемороиди имах и кандида в тази зона. С Клотримазол оправих този проблем и спря да боли толкова много, но все още беше достатълно силна болката. Ако имате силни болки след подобна операция и никой не открива нищо - или е гъбична инфекция или е вътрешна фистула.

Успех и помнете: Ако можете да минете без операция, а примерно с лигиране - НИКОГА не избирайте оперативния път!
По-здрави!

Отговори

Върни се в “Хемороиди и анални фистули”