ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Чай каркаде ще удовлетвори всеки естет, а е и много полезен
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст

Пърхут и косопад

Бръчки, Косопад, Силиконови импланти, Татуировки... и всякакви разкрасителни процедури

Модератор: консултанти

mitaka1

Пърхут и косопад

Мнение от mitaka1 » 14 май 2008 01:02

Хи...Проблемчета два броя. Имам пърхут - понякога ме сърби кожата на тила и когато я почеша пада пърхут. Ползвам Низорал с кетоконазол от супер мн време, но като че ли ефекта се изгуби. Друг начин да кажа трайно сбогом на пърхута няма ли?

Също така... Гледам от около 2 години челото ми зе да става много високо - косата ми оредява и вече не е както преди :) Гъста и твърда, ами постепенно става по-мека и рядка. на 22 години съм и не мисля да оплешивявам скоро ако ме разбирате :D Дайте съвети как да спра този процес.

Потребителски аватар
vili_0882
Контакти:

Re: Пърхут и косопад

Мнение от vili_0882 » 14 май 2008 10:43

Здравейте,
аз по едно време имах проблем с косопад,взех си лосион SEBORAL forte,комбинирам продукт е и за косопад и пърхот.
На мен ми помогна,опитайте,не е скъп :)

todor_atanasov

Мнение от todor_atanasov » 18 юли 2008 23:22

Аз съм пробвал Низорал и от него косата ми стана леко рижава.Не знам защо. :roll: Пърхут нямам, но косата ми много падаше.Пробвах няколко препарата с билки,защото химията хептен ще я скапе.Препоръчвам един,който се казва Ефект 2.Ето го:www.efekt-2.com
:D

светлана23

Мнение от светлана23 » 02 сеп 2008 18:59

Има ли резултати от този лосион "Ефект-2"?На мен косата ми капе много и сам изпробвала всякакви маски за коса,както и домашни,а ефекта е минимален.

semira

Мнение от semira » 09 окт 2008 12:03

За мъжкия (андрогенен) косопад една дерматоложка препоръча курс на лечение с продукти на Ducray- шампоана Ducray Anaphase, витамини и 2 лосиона за сътрин и вечер.Много били добри!!!

lilylily

Мнение от lilylily » 12 май 2009 15:51

Здравейте,
Да споделя и моя опит с досадния пърхут,ползвала съм всчкакви head & shoulders -и, от всичко на пазара, може би само себорал наистина има добър ефект, ама нещо ме мързи да го нанасям. Последно попаднах на един препарат, български, казва се Alzeda. Като гел на водна основа е и се нанася след къпане в корените( спръсти, по лесно е от себорала) . Да не кажа голяма дума ама ефктът беше почти мигновен. Вече 4 пъти го слагах и всичко изчезна, направо ме е страх да го спра :lol: да не вземе да се появи пак.

nnikk

Мнение от nnikk » 02 юни 2009 19:13

Мога да ви посъветвам ако имате проблем с пърхота да си потърсите българския гел против пърхот ALZEDA. На мен ми го препоръчаха в фризиорски салон в Младост, и още след първото нанасяне имаше страхотен ефект. Преди това ползвах Clear но ефект никакъв. Препоръчвам ви да опитате този гел.

blackcat_sl

Мнение от blackcat_sl » 07 юли 2009 18:11

да ви кажа аз от малка имам пърхут и се влоши
Стана на много големи люспи и се разпространи и по ушите и носът ми
Една приятелка ме посаветва да си забаркам мас и сяра(от аптеката) струва около 1лв-1.50лв
забарквате равни 4асти мас и сяра (примерно лъжица мас, лъжица сяра) налазжате се със сместа в корените и стоите така поне 2 4аса след тожа се изкапете 6те видите резултата пробваите ни6то не губите при мене помогна

chain

Мнение от chain » 28 окт 2009 12:06

Привет,

Проблема с косопада е доста сложен, който човечеството се опитва да разреши още от времената на древните гърци. За съжаление до ден днешен няма ефективно решение.

Най-често срещания проблем е така наречения андрогенен косопад, който се проявява в две форми мъжки или женски. За съжаление има само 2 доказани медикамента, които имат някакъв положителен ефект и това са миноксидил и финастерид. И двата медикамента имат страшно много странични ефекти и не ги препоръчвам на никого.

alooooo

Мнение от alooooo » 28 май 2010 12:24

Здравейте и аз искам да споделя моя опит с косопада, от извесно веме ползвам тези продукти http://topdobavki.com/Krasota-aromati-P ... 3_168.html и по точно миноксидил 5%. мн съм доволен.

boombastic

Мнение от boombastic » 07 апр 2011 11:33

Здравей, попаднах на темата случайно, но реших да отговоря и аз. Може да съм от помощ.
За да премахнеш пърхута, трябва да излекуваш причинителите му. Те са обикновенно проблеми в организма.
За косопада, вече има иновативни продукти като например Spectral.DNC и Revita. Това са продукти, които лично съм ги пробвал и продължавам да ползвам. Мога да кажа, че имам добър резултат с тях.
За повече информация погледни този адрес: http://kosopad.blog.bg

sisito

Мнение от sisito » 30 дек 2011 14:56

Пърхута се лекува много лесно.След като си измиете главата,подсушавате я леко и втривате хубаво в корените ситна готварска сол,увивате за 20 минути с хавлия и после изплаквате с вода.Това го гледах по руската телевизия и съм го пробвала -има ефект.

btt3151

Мнение от btt3151 » 18 яну 2014 17:33

Хапчета срещу косопад - http://follixin.bg

Отговори

Върни се в “Естетична хирургия. Козметика. Козметология”