ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

Абсурдно бърз растеж на косми

Бръчки, Косопад, Силиконови импланти, Татуировки... и всякакви разкрасителни процедури

Модератор: консултанти

starr light

Абсурдно бърз растеж на косми

Мнение от starr light » 13 юли 2016 12:48

Здравейте. Споделям за проблем, който е по-скоро козметичен, но като жена ми причинява ужасно неудобство!
Имам повишено окосмяване*. Изследвала съм: тестостерон (абсолютно в норма, тоест при мен е генетично, не хормонално обусловено), женски хормони (абсолютно в норма, цикълът ми е редовен, нямам кисти, ПКЯ или други проблеми), щитовидни хормони (абсолютно в норма, нямам други проблеми освен чат-пат сезонен косопад – каква ирония!). Не страдам от диабет или други заболявания. Теглото ми е нормално, дори ниско. Не приемам никакви медикаменти. Храня се със свежа храна и пия достатъчно вода.
*Но не пуснах за това темата - наистина, не ми пречи толкова, че генетично ми е повишено! Пречи ми, че полагам неимоверни усилия за отстраняването му кажи-речи напразно, защото косъмчетата по тялото израстват обратно АБСУРДНО бързо!
Пробвала съм всички методи и дори лазерната епилация при мен няма ефект (пълен цикъл процедури и... след 2 седмици положението е както преди). Говорила съм с десетки жени и не съм чула друга да се ''похвали'' с подобен темп на растеж - подобно на мъжката брада в 5 ч. следобед. Не преувеличавам. Дори след отскубване от корен, кожата ми е гладка 1 до 2 дни.
Консултирала съм се с дерматолог, но не получих отговор какво точно обуславя бързината, с която косъмчетата избиват. Наистина ли е само ген? Има ли нещо, което мога да направя, за да нормализирам нещата? Разбира се, пробвала съм и козметични лосиони за забавяне, но ефектът е нулев.
Много ще се радвам, ако можете да ми помогнете с някаква насока какво да променя!

fantagiro

Re: Абсурдно бърз растеж на косми

Мнение от fantagiro » 03 авг 2016 10:53

:P Ако някой мъж ти направи забележка за окосмяването, му кажи, че е на педофилия да иска да си лъскава цялата.
:P
Просто ще си майка на момчета. Това означава ясновидски, породистия косъм.
:lol:
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

Отговори

Върни се в “Естетична хирургия. Козметика. Козметология”