ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Абсурдно бърз растеж на косми

Бръчки, Косопад, Силиконови импланти, Татуировки... и всякакви разкрасителни процедури

Модератор: консултанти

starr light

Абсурдно бърз растеж на косми

Мнение от starr light » 13 юли 2016 12:48

Здравейте. Споделям за проблем, който е по-скоро козметичен, но като жена ми причинява ужасно неудобство!
Имам повишено окосмяване*. Изследвала съм: тестостерон (абсолютно в норма, тоест при мен е генетично, не хормонално обусловено), женски хормони (абсолютно в норма, цикълът ми е редовен, нямам кисти, ПКЯ или други проблеми), щитовидни хормони (абсолютно в норма, нямам други проблеми освен чат-пат сезонен косопад – каква ирония!). Не страдам от диабет или други заболявания. Теглото ми е нормално, дори ниско. Не приемам никакви медикаменти. Храня се със свежа храна и пия достатъчно вода.
*Но не пуснах за това темата - наистина, не ми пречи толкова, че генетично ми е повишено! Пречи ми, че полагам неимоверни усилия за отстраняването му кажи-речи напразно, защото косъмчетата по тялото израстват обратно АБСУРДНО бързо!
Пробвала съм всички методи и дори лазерната епилация при мен няма ефект (пълен цикъл процедури и... след 2 седмици положението е както преди). Говорила съм с десетки жени и не съм чула друга да се ''похвали'' с подобен темп на растеж - подобно на мъжката брада в 5 ч. следобед. Не преувеличавам. Дори след отскубване от корен, кожата ми е гладка 1 до 2 дни.
Консултирала съм се с дерматолог, но не получих отговор какво точно обуславя бързината, с която косъмчетата избиват. Наистина ли е само ген? Има ли нещо, което мога да направя, за да нормализирам нещата? Разбира се, пробвала съм и козметични лосиони за забавяне, но ефектът е нулев.
Много ще се радвам, ако можете да ми помогнете с някаква насока какво да променя!

fantagiro

Re: Абсурдно бърз растеж на косми

Мнение от fantagiro » 03 авг 2016 10:53

:P Ако някой мъж ти направи забележка за окосмяването, му кажи, че е на педофилия да иска да си лъскава цялата.
:P
Просто ще си майка на момчета. Това означава ясновидски, породистия косъм.
:lol:
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

Отговори

Върни се в “Естетична хирургия. Козметика. Козметология”