ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Пъпки след подкожни косми по тялото

Бръчки, Косопад, Силиконови импланти, Татуировки... и всякакви разкрасителни процедури

Модератор: консултанти

User121

Пъпки след подкожни косми по тялото

Мнение от User121 » 24 юни 2015 22:26

Здравейте, момче на 18 години съм. Не съм си правил кола маска на корема и гърдите от месеци насам, да не кажа горе-долу половин година. Проблемът е, че след първата кола маска почнаха постепенно да ми се появяват пъпки от подкожни косъмчета, а ужасното е че след тях остават кафяви петна и минават много, много бавно. Спрях да ходя на кола маса, започнах да използвам тримери и машинки, които подстригват късо косъмчетата, но с това пъпките не спряха да се появяват. Сега пробвам да бръсна мястото, въпреки че това би удебелило косъма, само и само да спрат да се появяват тези пъпки и подкожни косъмчета. На седмица се появяват по 2-3 пъпки, вече спрях да ги пипам, но след това остават белези и се махат много бавно. Ползвал съм хидратиращи кремове след баня и спрей против подкожното израстване на косъма RuVital, но не действат особено. Сега се бръсна през 4 дни. Забравям възможността да спра да се обезкосмявам напълно, защото растежът ми е много интензивен там, а аз съм взискателен за външния ми вид. Тези пъпки са само по корема, по гърдите нямам, въпреки че и там съм се епилирал. От две седмици излагам тялото си на слънце, за да се личат петната по-малко и да загорят. Четох, че това от друга страна може да ги пигментира. Някакви съвети, за да спрат да се появяват тези пъпки и да се махнат пигментните петънца??? Ексфолианти, лусиони, кремове, пилинги, начин на обезкосмяване, каквото и да е, стига да е ефикасно и поне умерено достъпно????

Forum admin

Re: Пъпки след подкожни косми по тялото

Мнение от Forum admin » 28 юни 2015 12:04

Хранителна диета. Изключете пилешкото и въобще месото за известно време.
Ексфолирайте кожата си, най-добре от масажист. Не яжте и сладко.
Спрете да се бръснете за няколко месеца, не си мислете, че помагате на кожата си, напротив, вредите и'.
Може да взимате хранителни добавки - витамини А и Е, селен и цинк.
Мажете се със зехтин, без добавки в него - така нареченият екстра върджин (да не е салатен)/
Най сигурно е, ако не можете без да се обезкосмявате е да използвате машинка за подстригване. Така ще защитите най-горният слой от кожата и пората на косменият фоликул ще остане незасегнат.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

User121

Мнение от User121 » 03 юли 2015 22:21

Бях на дерматолог, обясниха ми, че кожата ми е страдала от някаква инфекция, която при използване на един и същи уред или бръснач може да се разпространи и по други части на тялото. Например при мъжете се е появявало по шията при бръснене. Каза ми и името и, но беше много сложно за да го запомня. Съветва ме да нося прани дрехи на висока температура, да са гладени от вътрешната страна, за да се спре процеса на самозаразяване. Предписа ми салицилов спирт и "Фусидин" крем. Обясни ми да ги ползвам 2 пъти дневно, да правя почистване, когато има нужда, но всеки път с нова пинсета, да се бръсна с еднократни самобръсначки и да не се излагам на слънце докато инфекцията и раните не преминат. Още имам кратки наблюдения, но засега, слава Бог, нови пъпки не са се появявали, старите ранички почнаха да избледняват.

Потребителски аватар
nora9876

Мнение от nora9876 » 04 авг 2015 16:19

Съветва те да не носиш дрехи при топло време ... хахахахаха
По-скоро си взимай хубави дрехи и качествени. Не си мисли, че с красиви дрехи, ама евтини няма да ти излизат. Много е важен материалът от , който са направени. Например от тук ако си поръчаш няма да се обриваш, дори да ходиш с дълъг ръкав. Доктора ти много разбира, да не е бил някой частник ?

Отговори

Върни се в “Естетична хирургия. Козметика. Козметология”