ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Токов удар може да наруши дишането и сърдечната дейност
Теломерите определят темпа на стареене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

Розов лишей.

Бръчки, Косопад, Силиконови импланти, Татуировки... и всякакви разкрасителни процедури

Модератор: консултанти

shukri0

Розов лишей.

Мнение от shukri0 » 23 мар 2014 00:09

Здравейте. Преди седмица бях на дерматолог, който ми постави диагнозата розов лишей и симптомите отговаряха за това. Средно големи червени (розови) петна, при допир суха кожа. Би ми инжекция с (не знам какъв) кортикостероид и ми предписа крем да ползвам (който го правят в аптеката, не знам име, много мазен, не попива). Всичко беше наред, нали не ги мокрех тия петна и за седмица супер много избледняха (имах само 3 на едната ръка, 2 на другата, на кръста 1-2 и под мишницата 2). Вчера реших да се изкъпя както трябва (без да внимавам да не ги мокря) и днес целия ми гръб е с някакви пъпки(нищо общо с първоначалните петна) имам и на корема малко, ето и снимка: http://store.picbg.net/pubpic/7E/05/9c3 ... c17e05.jpg
Някой има ли представа какво е това и има ли си нещо общо с диагнозата розов лишей и трябва ли да ходя на нов преглед? :?

д-р Цончев

Re: Розов лишей.

Мнение от д-р Цончев » 23 мар 2014 21:42

Според мен няма, направо ходете на нов преглед.

shukri0

Мнение от shukri0 » 24 мар 2014 15:09

Бях на преглед, доктора каза, че това са просто пъпки и няма нищо общо с розовия лишей, но досега съм нямал почти никакви пъпки по гърба , само 2-3 на рамената а тук са сумати и продължават да излизат още, по гърба корема ръцете и краката :? а досега съм имал само на лицето, от какво ли може да е... Доктора каза че засега не може да ги лекуваме докато розовия лишей не се премахне напълно защото ако ги лекуваме може да се възпали отново....

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 мар 2014 19:46

Вероятно е прав, неговото мнение е водещо.

Отговори

Върни се в “Естетична хирургия. Козметика. Козметология”