ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зачеването на момиче наистина е майсторлък
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Сдружение „Зачатие“ отново ще раздаде ваучери за подпомагане н...

ужасен проблем

Бръчки, Косопад, Силиконови импланти, Татуировки... и всякакви разкрасителни процедури

Модератор: консултанти

manch

ужасен проблем

Мнение от manch » 25 юли 2012 03:15

Може би проблемът многократно е дискотиран в тази секция, но съм нов във форума и не съм изчел всичко още.

Преди около година внезапно целият ми гръб и рамене се покриха с обилно окосмяване. На 19 години съм. Никога не съм имал косми по гърба, но изведнъж за няколко седмици цялата ми кожа по гърба се покри с косми. Има малки участъци, изглеждащи като петна, по който няма. Притесява ме защо това се случи изведнъж ( окосмяването ми по останалите части на тялото е съвсем нормално). Чувал съм , че това е заради липса на хормонален баланс. Ако е така, към какъв специалист трябва да се обърна и има ли изобщо решение, с което да се премахне наличието на такова окосмяване. Не съм имал някакви стресови моменти или видими болести, които да предизвикат някакви хормонален дисбаланс. Вярно, половата ми система е изключително интензивно използвана, мисля си дали това не е причина за висок или нисък тестостерон. Има ли някаква връзка с окосмяването и евентуално хормоните ?

Също, какви са препоръчителните начини за обезкосмяванена подобни часи на тялото. Няма как да е бръснене, но няма и как да е лазарна или фотоепилация, защото гърбът ми е огромен( едър съм).

Ако някой може да помогне, ще съм благодарен !!

д-р Цончев

Re: ужасен проблем

Мнение от д-р Цончев » 25 юли 2012 14:39

Обикновено е фамилно обусловено и човек се налага да свиква със себе си. Но можете за всеки случай да направите и една консултация с дерматолог.

Отговори

Върни се в “Естетична хирургия. Козметика. Козметология”