ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо даряването носи повече щастие от получаването?
Има връзката между пародонтита и Алцхаймер
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Пийте чай от джинджифил

Окосмяване

Бръчки, Косопад, Силиконови импланти, Татуировки... и всякакви разкрасителни процедури

Модератор: консултанти

Lolcho

Окосмяване

Мнение от Lolcho » 09 юни 2012 14:18

Здравейте на 17 години и съм и имам косми по цялото тяло.От някъде 14-15 години имам по корема и гърдите, а на вече имам и на ръмената и на гърба целия...Дали може да е нещо хормонален проблем?

д-р Цончев

Re: Окосмяване

Мнение от д-р Цончев » 09 юни 2012 20:14

Не е ясно. Понякога е просто наследствено обусловено. Ако има съмнение за хормонално нарушение е добре да се направи една консултация с ендокринолог.

viakimova

Мнение от viakimova » 16 юни 2012 12:17

Ако има в рода ти мъже, които са силно окосмени - едва ли е хормонално- Позволявам си да го кажа, защото имам преки наблюдения в такъв случай.
viki

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 юни 2012 18:14

Да, има фамилна предразположеност.

svetliq

Мнение от svetliq » 16 юни 2012 19:43

Интересна тема. Желая да споделя какво се случва при мене. на 27 години съм. Преди около 5 - 6 години започнах лека полека да оплешивявам, като обратнопропорционално на този процес започнах да се окосмявам супер много нявсякъде другаде по тялото, като най - гадното е окосмяването на гърба. Като козина е. Имам проблеми и с теглото, в смисъл че ям да речем колкото млаод момиче, а съм дебел. Винаги съм си мислел дали може да е нещо с хормоните. Имам и много други физиеческим оплаквания, но е дълго за обяснение. Установен ми е явен дефицит на витамин Д3, който не се влияе дри от парорален прием. Чувал съм, че той бил нещо средно между витамин и формон. Ще ми е интересно да чуя мненията Ви.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 юни 2012 17:34

Това е типичния ефект на тестостерона при мъжете към тридесетте години, особено ако в рода има и други подобни случаи - оплешивяване и повишено окосмяване по тялото. Т.е. тук не виждам някаква патология, а по-скоро фамилно предразположение.

Отговори

Върни се в “Естетична хирургия. Козметика. Козметология”