ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

Излишна кожа :(:(:(

Бръчки, Косопад, Силиконови импланти, Татуировки... и всякакви разкрасителни процедури

Модератор: консултанти

icakaicaka

Излишна кожа :(:(:(

Мнение от icakaicaka » 21 юни 2011 23:45

Здравейте на 18 години сам и имам проблем с отпусната кожа (излишна) на тестисите.Преди време имах операция поради подут тестис (събиране на вода в него) и беше достигнал мааалко по големи,но все пак значителни размери сравнение с другия.И след операцията вичко се оправи но поради тези размери кожата на скротума е останала разширена ако мога така да кажа и остава една излишна кожа на скротума.Така въпросът ми е дали е възможно ОСВЕН с хирургична намеса (което силно Не желая отново :(:(:( ) да се стегне тази кожа дали ще е крем, лосион или някакви процедури нещо което ще даде ефект и мога да намеря примерно в аптеките някакви кремове за стягане на кожата наистина всичко друго но не и операция>Много съм депресиран в момента, нямам настроение мъчи ме този проблем.Ако е възможно и мнение от дерматолог Отчаян съм помогнете :(:(

icakaicaka

Re: Излишна кожа :(:(:(

Мнение от icakaicaka » 22 юни 2011 12:39

никой ли неможе да каже нещо да помогне

Forum admin

Мнение от Forum admin » 22 юни 2011 12:48

Здравей! :)
Единствено и само операция ще реши този малък и незначителен проблем. Принципно не е желателно да третираш с медикаменти репродуктивните си органи, плюс това едва ли има такива, които да се справят с пак казвам - малкият ти проблем! Какво да кажат жените, на които едната малка срамна устна е доста по-голяма от другата?! Все пак това са неща, които се случват или се раждаме така и ако смяташ, че няма да бъдеш харесван от жените заради малко повече кожа...ехеее, ми то излиза, че всички имаме нужда от пластични операции и то по цялото тяло :)
п.с. пусни снимка тук, за да се добие по-добра представа и евентуално да видиш мнението и на специалистите!
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 юни 2011 14:11

И аз му отговорих на момчето, че не се сещам за друг начин. Според мен всеки си има някакви дефекти, които "само той си знае", но пък го глождят, понякога му създават комплекси, психичен дискомфорт, карат го да се чувства непълноценен, чувство че ще се изложи пред другите и т.н. Много е важно човек "да свикне" с тялото си, ако мога така да се изразя.

icakaicaka

Мнение от icakaicaka » 23 юни 2011 10:13

Благодаря ви за отговорите. И все пак колкото и наивно да звучи, тези кремове, които са за стягане на кожата,които някои жени ползват след раждането и хората които са свалили много кила за малък период от време,тези кремове които използват те няма ли да ми свършат работа ?

icakaicaka

Мнение от icakaicaka » 23 юни 2011 14:51

само да добавя че и за лекуване на белега след операцията изплозвам контратубекс на и имам някакси странното усещане че след употребата му мастната тъкан по тестисите ми се е увеличила точно на мястото където мажа вузможно ли е ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 юни 2011 14:01

За кремовете - не ми се вярва да свършат работа на такова място.
Контратубекса се започва месец след зарастване на раната.

Отговори

Върни се в “Естетична хирургия. Козметика. Козметология”