ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

Разширени вени?

Бръчки, Косопад, Силиконови импланти, Татуировки... и всякакви разкрасителни процедури

Модератор: консултанти

petar40

Разширени вени?

Мнение от petar40 » 26 май 2011 07:53

Това разширени вени ли са, или просто вената ми е по-изпъкнала:

http://imageshack.us/photo/my-images/534/36196262.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/189/51328714.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/225/65192666.jpg

Само в изправено положение е така изпъкнала. На другия крак не е така. Не помня как беше преди. Нямам подобни вени на други места по краката, освен по стъпалата, където мисля, че е нормално. Само на едно място имам нещо като спукани капилярчета, но те са много малки и няма да се виждат ако ги снимам.

Въпреки, че съм мъж и че работата ми не е свързана с продължително стоене, май съм сред рисковите групи, защото съм с наднормено тегло (което прогресивно свалям) и майка ми и сестра ми страдат от разширени вени. Затова много ме е страх от тази коварна болест.

Освен това искам да попитам, дали дългите разходки и тичането са противопоказни за това заболяване? Защото, както вече споменах, свалям килограми и правя продължителни разходки всеки ден. Дали това няма да навреди на вените ми? В нета има много противоречиви материали по темата.

д-р Цончев

Re: Разширени вени?

Мнение от д-р Цончев » 26 май 2011 11:49

Има начални изменения и венозен застой. Движението в такъв случай не е противопоказано, даже напротив - мускулното съкращение способства за оттичане на кръвта и подобрява клапната венозна функция.

petar40

Мнение от petar40 » 26 май 2011 19:33

А нужно ли е да взема някакви превантивни мерки, като медикаменти, кремове, масажи, стегнати чорапи и т.н., или с нормализирането на килограмите ще отшуми? Или пък съм безпомощен и процесът е необратим? :roll:

petar40

Мнение от petar40 » 27 май 2011 00:38

ps.
И още един въпрос, ако позволите. Кое е по-добре - да се движа, или да си държа краката на високо?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 май 2011 19:15

На последния въпрос - и двете.
По отношение на мерките - добре е да направите преглед при хирург, най-добре съдов хирург, който да оцени състоянието и да предложи какво точно да се прави. Нормализирането на теглото при всички случай ще е полезно.

user32

Мнение от user32 » 21 ное 2011 13:35

Това което ти трябва е холестенорм и едно немско мазило Crevil Vital. Имах запушен кръвоносен съд артерия на дълбоко с тия двете неща за 4-5-6 месеца нещата отзвучаха на 100%. Също ако проблема е сериозен може да се пие + тези двете и антистенокардин или детралекс. Нужно е да се консултираш със съдов хирург, но най-вероятно ще ти изпише тези неща като холестенорма е хранителна добавка на фитотерапевт от Стара Загора който е лекувал Тодор Живков, даваха го по националните телевизии, благодарение на неговия продукт след започване на редовен и сериозен прием на холестенорм + другите 2 неща, отоците, запушения кръвоносен съд (томба) и твърдия крак се върнаха в нормално и здраво състояние. Търи в Google - Холестенорм. Успех, аз вече се излекувах. И още нещо, движи се много, ластичен чорап недей да слагаш защото става по зле, казва ти го вече препатил. Успех.

user32

Мнение от user32 » 21 ное 2011 13:38

За вдигане на болния крак на високо това важи, когато крака е твърд като камък и има запушен кръвоносен съд на дълбоко или недълбоко. Недей да пиеш само химии а наблягай на холестенорма, той лекувам много повече от познатите на касапите химии, казва ти го човек минал през целия стадий на болеста и излекувал се !

Отговори

Върни се в “Естетична хирургия. Козметика. Козметология”