Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Той може да повлияе на бактериите в червата
Усложненията, до които води
реклама

Бенките

Бръчки, Косопад, Силиконови импланти, Татуировки... и всякакви разкрасителни процедури

Модератор: консултанти

Бенките

Мнениеот gogo_17 » 19 Юни 2010 00:44

Здравеите имаме вьпрос безопасно ли е премахването на бенки ,защото сьм чувал че премахната бенка даже след 10 -20г може да се появи рак на това място и по добре било да си стоят .Кое е наи безопасното премахване с изрязване ли ? Място което се брьсне добре ли да се премахне бенката ако е там или да си стои по добре за6тот има риск след премахването и?? на 17 сьм имам 8 изспькнали бенки които ме дразнят от еститеческа гледна точка и ме е страх от тях
gogo_17

Re: Бенките

Мнениеот д-р Цончев » 22 Юни 2010 12:03

Най-добре е бенките да се огледат от специалист дерматолог и тогава да се мисли за премахване...
д-р Цончев

Мнениеот gogo_17 » 05 Юли 2010 20:09

Благодаря за отговора но имам вьпрос например след премхната бенка след години може ли да стане опасно на това място
gogo_17

Мнениеот д-р Цончев » 05 Юли 2010 23:16

По-скоро - не.
д-р Цончев

Мнениеот michona63 » 25 Апр 2011 20:28

Д-р Цончев искам да Ви помоля за отговор . Синът ми 18 има една тъмна бемка, която поотрасна в пубертета-не му харесва и настоява да я махне. Водила съм го на много доктори- обясняват че е спокойна и може да се махне. Въпросът ми е след като е спокойна, защо трябва да се маха от един каприз. Искам да взема адекватното решение като родител. Някои лекари казват, че заради големината е добре да се махне, а други че е от нерисковите. Все пак премахването е интервенция и крие опасности.
Още повече, че нямам представа какъв да е избора- дерматолог, хирург, пластичен хирург заради белега? Един обяснява, че е достатъчно да се махне само горната й част, друг с хирургия и да се изследва хистология и т.н.
Благодаря Ви за времето и отговора.
michona63

Мнениеот д-р Цончев » 25 Апр 2011 21:11

Ако на момчето действително му създава козметичен дискомфорт, ако се срамува да се съблече и да се покаже с този "дефект според него" вероятно ще трябва да се махне, дори и да е спокойна. При младежите един такъв проблем може да се разрастне в чисто психичен аспект - да не се харесва, да се срамува от другите, от момичета особено и т.н.
Добрите специалисти според мен са в онкологията в Дървеница - не само като преценка на "онкориск", който вероятно е никакъв, но и като пластици и специалисти по отстраняване на подобни образувания така, че да остане минимален козметичен дефект.
д-р Цончев

Назад към Естетична хирургия. Козметика. Козметология