Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Какви са другите ползи от женската мастурбация?
Постоянното напрежение засяга всяка част от него
Зависи много от наличието или не на деца
реклама

Бенките

Бръчки, Косопад, Силиконови импланти, Татуировки... и всякакви разкрасителни процедури

Модератор: консултанти

Бенките

Мнениеот gogo_17 » 19 Юни 2010 00:44

Здравеите имаме вьпрос безопасно ли е премахването на бенки ,защото сьм чувал че премахната бенка даже след 10 -20г може да се появи рак на това място и по добре било да си стоят .Кое е наи безопасното премахване с изрязване ли ? Място което се брьсне добре ли да се премахне бенката ако е там или да си стои по добре за6тот има риск след премахването и?? на 17 сьм имам 8 изспькнали бенки които ме дразнят от еститеческа гледна точка и ме е страх от тях
gogo_17

Re: Бенките

Мнениеот д-р Цончев » 22 Юни 2010 12:03

Най-добре е бенките да се огледат от специалист дерматолог и тогава да се мисли за премахване...
д-р Цончев

Мнениеот gogo_17 » 05 Юли 2010 20:09

Благодаря за отговора но имам вьпрос например след премхната бенка след години може ли да стане опасно на това място
gogo_17

Мнениеот д-р Цончев » 05 Юли 2010 23:16

По-скоро - не.
д-р Цончев

Мнениеот michona63 » 25 Апр 2011 20:28

Д-р Цончев искам да Ви помоля за отговор . Синът ми 18 има една тъмна бемка, която поотрасна в пубертета-не му харесва и настоява да я махне. Водила съм го на много доктори- обясняват че е спокойна и може да се махне. Въпросът ми е след като е спокойна, защо трябва да се маха от един каприз. Искам да взема адекватното решение като родител. Някои лекари казват, че заради големината е добре да се махне, а други че е от нерисковите. Все пак премахването е интервенция и крие опасности.
Още повече, че нямам представа какъв да е избора- дерматолог, хирург, пластичен хирург заради белега? Един обяснява, че е достатъчно да се махне само горната й част, друг с хирургия и да се изследва хистология и т.н.
Благодаря Ви за времето и отговора.
michona63

Мнениеот д-р Цончев » 25 Апр 2011 21:11

Ако на момчето действително му създава козметичен дискомфорт, ако се срамува да се съблече и да се покаже с този "дефект според него" вероятно ще трябва да се махне, дори и да е спокойна. При младежите един такъв проблем може да се разрастне в чисто психичен аспект - да не се харесва, да се срамува от другите, от момичета особено и т.н.
Добрите специалисти според мен са в онкологията в Дървеница - не само като преценка на "онкориск", който вероятно е никакъв, но и като пластици и специалисти по отстраняване на подобни образувания така, че да остане минимален козметичен дефект.
д-р Цончев

Назад към Естетична хирургия. Козметика. Козметология