ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Пийте чай от джинджифил
Хората на 90 - 102 са по-щастливи от 51 – 74-годишните
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Хиалурон или ботокс?

Бръчки, Косопад, Силиконови импланти, Татуировки... и всякакви разкрасителни процедури

Модератор: консултанти

slay

Хиалурон или ботокс?

Мнение от slay » 05 фев 2009 01:19

Интересува ме какъв съвет бихте ми дала за моя проблем. Проблема е все пак естетичен а не здравословен. Имам много тънки устни и тъй като наближавам 50-те около устните се появиха бръчки като плисенца и гънките около устата се врязаха грубо. Това ми придава груб, тъжен и в някаква степен не женски израз на лицето. Като се погледна ме подтиска. Но чувам различни мнения по въпроса кое е по-добро хиалурон или ботокс. Смятам че ако запълня малко устните със силикон, защото те почти не се виждат тези плисета ще изчезнат. Толкова противоречиви мнения изслушах до сега, че сама незнам какво да мисля. Наскоро ми казаха, за хилурона че можел да парализира дишането. Някой има ли впечаления или да знае нещо по въпроса? Помогнете със съвет, не ми се разделя още с младостта. :D

перла

Re: Хиалурон или ботокс?

Мнение от перла » 15 фев 2009 18:07

Xиалуроновата киселина естествено присъства в човешката кожа.След определена възраст намалява количеството й и след инжектирането и се добавя липсващото.Новите и качествени продукти,не са животински. Важното е да случите на качествени материали.Ако имате интерес,потърсете ме0889915872

eduarda

Мнение от eduarda » 30 окт 2009 17:38

Restylane е един от най-често използваните дермални филъри в цял свят, и е бил безопасно използван в повече от 10 милиона процедури в цял свят. Той е базиран на хиалуронова киселина, компонент съществуващ естествено в човешкото тяло. Restylane не съдържа никакви животински съставки. Всяка процедура може да бъде индивидуализирана, за да е подходяща за отделния пациент.
това са частите на тялото, които могат да бъдат третирани: Кои части на тялото могат да бъдат третирани c Restylane?
Относно процедурите с Ботокс - те парализират нервнит еокончания и там риска е значително по-голям...
ако проявявате интерес - за безплатни консултации при д-р Байрамоски, тел. 9530 580

Потребителски аватар
radostt

Мнение от radostt » 04 фев 2011 12:50

По-добре отиди първо на преглед при специалист!
Тук са много добри, и дори и да не си от Варна, си заслужава да отидеш до там:
http://www.clinic-bg.com/services/50
дерматоложката е една от най-добрите. И може някакъв пакет услуги да ти предложат.

beginner

Мнение от beginner » 10 фев 2011 17:14

И аз бих препоръчала консултация с дерматолог. Все пак каквото и да изберете, със сигурност резултатът ще ви освежи лицето и ще ви добави самочувствие. Може да е подарък за 8-ми март ;)
Имайте предвид, че и двете инжекции не са много евтини. На мен за устни миналата година ми взеха 400 лева. Но пък устните ми бяха станали много добре.

amalteya

Мнение от amalteya » 23 сеп 2011 22:17

Здравейте! И аз имам подобен въпрос. В областта на устата, назолабиалните гънки и крайчетата на устните с годините увиснаха и се врязаха. Не са все още груби, но се очертаха. Искам да ги корегирам, но тези процедури с хиалуронови филъри ми идват доста скъпо. Направих една процедура с микродерма абразио и кожата ми се освежи, но естествено гънките около устните не мръднаха. Какво бихте ми препоръчали като ефикасно и все пак не толкова скъпо? Благодаря ви предварително! :)

Потребителски аватар
radostt

Мнение от radostt » 20 окт 2011 12:48

Микродермбразиото се отразява добре на кожат, но си е точно за "освежаване".
Това, че премахва бръчки и т.н.т... за мен са маркетингови трикове. Смятам, че увиснала кожа и бръчки могат да се премахнат само с по-агресивни методи - ботокс, филъри, пластика и т.н.т

slay

Мнение от slay » 15 ное 2011 12:50

Сложих хиалурон вместо да чудя какво и как. Попълних назолабиалните гънки и малко на устните, защото бяха станали много тънки и с неясен контур, а крайчетата увиснали. Първоначално беше добре. Лицето имаше свеж виж, а гънките стояха изпънати и по младежки живи. За жалост ефекта продължи 2 месеца и отново се върна стария вид. Не пуша, пия достатъчно течности за да се хидратира кожата, но уви. А лекарката която ми ги постави ме увери, че материала е много качествен и ще издържи резултата до една година. Сложи ми 1 амп за дълбоко запълване и 1 за по-повърхностните бръчици. След 2 седмици ми постави още 1 амп в устните и назолабиалните за дооформяне. Незнам защо толкова нетраен беше ефекта при мен, но след толкова дадени пари честно казано съм разочарована от ефекта. :(

Потребителски аватар
nora9876

Мнение от nora9876 » 12 яну 2015 13:02

slay , с какво си направи устните? и какъв беше ефекта? имам малки дефекти в контура на устните си и като цяло ми са доста тънички. искам да им направя малка корекция с хиалуроновата киселина , но не знам дали ще има дълготраен и добър резултат. ще бъда благодарна, ако ми отговориш на въпросите. една моя приятелка, ще ходи в края на другата седмица на лазерно премахване на белези и искам да отида с нея.

Marielkaа_Iv

Мнение от Marielkaа_Iv » 21 май 2016 12:08

Здрасти и от мен :))
Аз исках да си направя уголемяване на устни с хиалуроова киселина. Вече е факт и стои много естествено /както и исках/ и даже роднините не ме забелязаха , но определено устните са ми уголемени. Там където си правих процедурата, докторката се съгласи да ми сложи една ампула на две, първата част сложих началото на февруари, а втората след 2 месеца. Определено вторият път повече си личеше. Тъй като незнаех какво точно исках реших да я разделя на две. Сега се харесвам, понякога устните изглеждат по - надути от друг път има и моменти, когато си мисля че нищо нямам, но определено се усеща. Сутрин като се събудя, тъй като съм подутичка, устните ми са пуФкавиииии и като ми наближава месечният цикъл съм с дебели те устни. А цените са съвсем прилични , под 400 лева. :roll: :roll:

Отговори

Върни се в “Естетична хирургия. Козметика. Козметология”