ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кетодиета – ядем мазнини и отслабваме
При фобии, депресия, някои вредни навици
Ако не ядете месо, избягвайте храните с тази добавка

съвет за почистване на лицето

Бръчки, Косопад, Силиконови импланти, Татуировки... и всякакви разкрасителни процедури

Модератор: консултанти

bela123

съвет за почистване на лицето

Мнение от bela123 » 01 фев 2018 15:01

На 25 години съм с много светла кожа.
Обиколих много аптеки и магазини и навсякъде ми казват противоречиви мнения относно почистването на лицето. Говоря за ежедневното почистване.
Имах един лосион на Джонсънс енд Джонсънс, от серията Clean and Clear и с него всяка вечер почиствах лицето. Само спряха внасянето му в България. Беше по-силничък, но пък за чувствителна кожа и мога да кажа, че така нищо друго не ми вадеше мръсотията от лицето - тампона ставаше черен!
Изпробвала съм много измивни продукти - пяна, гел и т.н, но или не мога да си намеря подходящия продукт или и аз не знам. Говоря за марки от медицинска козметика нагоре, не съм изпробвала нищо от сорта на Нивеа, Лореал и т.н...
Напоследък нашямаха мицеларните води, но пък те не чистят така както лосиона, който използвах досега, дори кожата ми след това става някак все едно водата остава отгоре и на сутринта ми лепне.
Говоря по-специално за мицеларната вода на Авен.
Кожата ми е смесена, постоянно ми излизат пъпки около брадичката, под слепоочията - по ръба на лицето и по челото... Не мисля, че причината е в почистването, но все пак.
И когато един продукт не ми пасва, все едно кожата става на бабунки, освен, леките малки пъпчици, след непоходящ почистващ продукт.
Търсих някакъв лосион, с който да почиствам основно, но са ги спрели и са ги заменили с мицеларни води.
Последното, което ме посъветва една консултантка в аптека, беше първо мицеларна вода и след нея тоник, което ми се стори малко странно... но го правя, не виждам друг избор за момента.
Бихте ли ми дали професионален съвет!
Поздрави!

sidnikam

Re: съвет за почистване на лицето

Мнение от sidnikam » 25 фев 2018 22:17

От (не) професионалист
1-во
Джонсън и Джонсън има безброй, лосиони, които са за различен тип кожа.
Кое ви кара да си мислите,че горепосоченият от Вас почистващ лосион е лекарствен продукт.Аз от търсенето и прочита за него дори не открих дори какви съставки има.Например като Далацин-лосион със съставката на миконазол.Последното вече е лекарствен продукт. Пак на Джонсън.
2-во
Защо след като сте толкова доволна не си поръчате въпросният лосион чрез аптека,която може да ви го достави от чужбина.Например аптеката Промахон.Работят и с български оператори.Вместо да слушате този или онзи и си правите поредните експерименти при условие,че сте разбрали кое е най-добро за Вас самата.Това с аптека ви го давам за пример.Защото разбирам,че държите да е медицински продукт въпреки,че,ако го нямат в аптеката то ще притичат до близкият супермаркет :P
Ето например в гръцкият сайт за онлайн търговия Fresh.gr продават всичко.От доматите и краставиците до въпросният лосион.Или помолите някой близък ви го закупи от Мазутис-супермаркет, който всекидневно има промоции на козметика..Ииии на Джонсън.
И накрая,ако държите да експериментирате то по-добре се обърнете към дерматолог,който ще ви даде по-сносен съвет, отколкото аптекарите,защото днешните фармацевти нямат нищо общо с тези, които са завършили преди 30 години.Издухани са от всякъде от страна на знания.Дори един Фрамар,който на този етап има доста информация пак издиша по доста теми.
Оставям Ви сега да решите какво искате.

Отговори

Върни се в “Естетична хирургия. Козметика. Козметология”