ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо даряването носи повече щастие от получаването?
Има връзката между пародонтита и Алцхаймер
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Пийте чай от джинджифил

нормално ли е след операция на жлъчка???

Модератори: админ, консултанти

Таня Димитрова

нормално ли е след операция на жлъчка???

Мнение от Таня Димитрова » 02 дек 2008 23:49

Здравейте,
преди 20дена ми отстраниха жлъчката/4 хубави големи камъка :D /лапароскопски.Жлъчката не ми беше създавала проблеми,нямала съм възпаления или кризи.Решението да я махна го взех ,защото живея в Бургас и имам страх ако получа криза,какво може да ми се случи в бургаска болница.Операцията беше в една от най-новите и луксозни болници в София от която съм малко разочарована.Никога до този момент не ми се беше случвало да ми правят интервенция на 35години съм/и защото не знаех какво е кръвното на хирург. маса ми беше 120/80 при условие,че 40мин чаках гола на хирургическата маса анестесзиолога и гледах как се подготвят и "точат инструменти"/,но предполагах,че след като изляза от упоика и в последващите 48часа докато бях в болницата ,ще доиде при мен лекар ще ме прегледа или поне на изписването ще ми даде някакви насоки,ще ми каже как е минала операцията и т.н. Нищо подобно,лекаря си беше свършил работата/вярвам,че е добър профисионалист /и с това всичко се изчерпва,просто не го видях нямаше го/разбирам човек е наложило му се е нещо/но имаше и друг лекар който имаше желание да ме изпише още на 15тия час след операцията,но не и да погледне корема .Това ли е визитация? Да влезе и да попита как си? аз му отговорих"Благодаря ,била съм и по добре" усмивка и чао.На въпроса ми да ми даде насоки за храна,двигателен режим и т.н...отговора " след 5-10дена можеш да ходиш на работа ако искаш,сега няколко дена по лека храна .Когато ми махаха конците,разбрах,че имам право на контролен преглед и много се надявам тогава лекаря поне да ми погледне корема и пъпа.Моля кажете ми трябва ли да настоявам за кръвни изследвания /с идеята как ми е черният дроб/и ехография??? Кажете ми така ли е във всички болници? Оперират те и са дотам.На парче.Ако се чустваш добре,значи операцията е ок? Аз и преди се чуствах добре,като имах камъни,но знаех,че ще е до време.Наистина ще ми е интересно дали навсякаде е така или аз съм с някакви идиалистични представи :(

D-r Tushev

Re: нормално ли е след операция на жлъчка???

Мнение от D-r Tushev » 04 дек 2008 15:53

Отстраняването на жлъчния мехур, независимо от метода, не прави по-малко функционална храносмилателната система затова не е необходимо да се спазва специален диетичен режим.
Дали да ходите на контролен преглид в "Лъскавата болница", щом не са ви обърнали подобаващо внимание докато сте били на легло, какво очаквате?
Д-р Р. Тушев
УМБАЛСМ "Н.И.Пирогов"
IV Хирургична Клиника

mimivladi

Мнение от mimivladi » 11 юни 2016 08:53

Здравейте.Искам да Ви попитам,нормално ли е пациентът два дни след премахнат жлъчен мехур, да има температура 37.6

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 11 юни 2016 19:25

Нормално е
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

milta

Мнение от milta » 01 окт 2017 11:26

Здравейте д-р Атанасов.
Нормално ли е след лапароскопска холецистектомия (камъни в жлъчката) която е правена преди 6 години от време на време да се по явява секрет от пъпа с мирис и цвят като на гной.
При мен се получи няколко месеца след операцията и тогва ми казаха ,че този секрет ще го имам за няколко седмици м/у 4 до 6 .
От 2 години ми се върна ако мога така да се изразя само лятно и зимно време се появява а през пролетта и есента няма нищо .
Благодаря Ви предварително.

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 01 окт 2017 13:32

Здравейте,

секрецията от пъпа няма връзка с операцията. Проблема е по-скоро кожен. Когато се къпете, измийте хубаво кожата в дълбочина и я намажете с течен йодасепт. След 3-4 дни би следвало проблема да изчезне.

Поздрави!
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

Отговори

Върни се в “Операции”