ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

след операция от апендисит ...

Модератори: админ, консултанти

aleks_bashev

Re: след операция от апендисит ...

Мнение от aleks_bashev » 03 юли 2013 15:42

здравей оперираха ме от апандисит преди 1 месец и десет дена,аз съм активен спортист по лека атлетика бягам 11 км искам да попитам кога е добре да се започне наново да се спортува,също така ходя на фитнес и дигам тежко,кога мога да започна и това ,апандисита май мие бил хроничен и съм го имал от 3г този проблем,след операцията лекарите бяха мега некомпетентни,а за сестрите нямам коментар(счупиха ми иглата на абоката в ръката)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 юли 2013 18:31

Вече можете да се занимавате със спорт, като внимавате да натоварвате постепенно.

elena_bg

Мнение от elena_bg » 27 авг 2013 23:09

Здравейте! В събота ми правиха лапароскопска операция от апендисит, днес ме изписаха. Въпросът ми е свързан с храненето и ходенето до тоалетна. От петък не съм ходила по голяма нужда. Събота и неделя не съм яла абсолютно нищо /само около 400мл. вода/. В понеделник лекуващият лекар каза, че може да започвам да се храня и в болницата ми дадоха храна като на останалите, но хапнах по много малко, защото ми се е свил стомахът. Днес също се храних /пилешка супа за обед и салата за вечеря/. Но все още не мога да се изходя. Коремът започва да се подува и да ми опъва шевовете. Трябва ли да взимам по-радикални мерки /и какви/?

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 28 авг 2013 21:38

Можете да ползвате меки слабителни, какъвто е препарата Дуфалак. Свещички Бизалакс също са възможна опция.

Поздрави!
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

ГериГ.

Мнение от ГериГ. » 13 окт 2013 16:51

Здравейте! И аз имам своето питане... На 9 април тази година по спешност ми направиха операция, в началото и те самите не знаеха какво изобщо ще оперират, защото имах объркващи за лекарите оплаквания, бях с левкоцити 22, което ги накара да оперират в крайна сметка. Та резултата беше (по епикриза): флегмонозен апендицит с гноен периапендицит, част от яйчник с фоликуларни кисти и жълто тяло, паратубарна киста.... Та накрая се оказах без апендицит и с 1\3 яйчник. Съпътствани с дренаж. В случая ме притеснява това с дренажа, т.е. и до ден днешен аз от време на време изпитвам болка в областта между разреза и входа за дренажа, което е около 7 см празно разтояние, в смисъл не е рязано. Особно ако съм по корем и искам да се протегна в леглото, наистина ме срязва доста този очастък. Та за мен загадката е след като там не е рязано, защо ме боли. Ако можете да ми дадете отговор от разтояние ще е добре, защото лекарите, които ме оперираха разботят в чужбина и тук са само веднъж в годината и аз имах този късмет да са точно на моята операция. Благодаря предварително! :)

kristina.slavovska

Мнение от kristina.slavovska » 21 дек 2013 15:54

Здравейте! Преди 10 дена оперираха съпругът ми по спешност.Апандиситът му беше спукан. Преди 3 дена трябваше да му свалят конците, но като махнаха първият конец от раната потече течност и не му ги свалиха.Сложиха му един пръст от ръкавица в раната и му направиха превръзка.Вчера му махнаха конците, оставиха само един и пръста от ръкавицата, сега само му сменят превръзките. Въпросът ми е нормално ли е това изтичане на течност и от какво се получава. Благодаря предварително !!!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 дек 2013 17:12

Понякога секрецията от раната е по-продължителна.

PolinaStoyanova

Мнение от PolinaStoyanova » 07 фев 2014 04:01

Здрaвейте!Aз съм нa 17 години aко имa някaкво влияние де :D Нa 10.01.2014 ми нaпрaвихa оперaция зa aпендицит и след. 3 денa прекaрaни в болки нa 14.01.2014 ме оперирaхa от перитонит.Въпросът ми е:Зaкъснявa ми и знaм,че е нормaлно,но имaм всички симтоми от 5 денa...Знaете ли,колко е нормaлното време зa зaкъснение след тaкивa оперaции?Цикълът ми идвa нa всеки 23-ти ден.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 фев 2014 11:25

Няма нормален срок... по принцип всяка операция си е стрес за организма и е трудно да се предвиди един такъв срок.

Kamiisst

Мнение от Kamiisst » 26 фев 2014 02:21

Здравейте,оперирана съм от апандисит в началото на август миналата година,минали са пълни 6 месеца досега и миналия месец започнах да тренирам,но напоследък започнах да усещам болки вдясно ,може ли да е станало нещо с раната или е просто от натоварване ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 фев 2014 13:32

Не, раната е зарастнала напълно за толкова време.

Soniwe

Мнение от Soniwe » 01 апр 2014 14:10

Здравейте!
Преди 2 седмици ме оперираха по спешност от апандисит.
Възстановявам се добре. Препоръчаха ми поне 2 месеца хранене само със супи, пилешко и риба.
Дотук добре. Но смятам да се връщам на работа след няколко дни.
Но доста бързо се уморявам, а това не е типично за енергичен човек като мен.
Въпросът ми е дали може да пия витамини?
Усещам организма си доста отслабнал.
Благодаря Ви предварително за съветите!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 01 апр 2014 22:22

Можете да пиете витамини.

guniveli

Мнение от guniveli » 27 юни 2015 11:03

Здравейте, жена на 22 години съм и преди 6 месеца съм оперирана от нетуморни кисти на яйчниците, гангренозан апедицит с фибринозно - гноен перитронит... През последните две седмици имам болки ниско долу в корема при уриниране и изхождане. Отидох при уролог, който ми постави диагноза : Камък в пикочните пътища, неуточнен изписа ми лекарства ( нитроксолин, спазмомен и диклопрам). От както ги приемам болките намаляха, но снощи имах разтройство и силни болки в корема (4,5 пъти) с малко слуз и кръв. Много ме притесняват тези болки, страхувам се и си измислям непрекъснато какви ли не болести с червата... Много съм притеснена и ще съм много благодарна ако ме упътвате правилно какви мерки трябва да приема.

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 06 юли 2015 17:02

Здравейте,

най добре е да Ви види гастроентеролог.

Поздрави!
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

Отговори

Върни се в “Операции”