ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Комбинация за бързо топене на мазнини по тялото
Освен мозъка билката поддържа и хормоналния баланс
Зачеването на момиче наистина е майсторлък

след операция от апендисит ...

Модератори: админ, консултанти

misssy

след операция от апендисит ...

Мнение от misssy » 21 фев 2008 16:21

Преди 3 дни ме оперираха, в момента съм си вкъщи и от миналата събота съм само на минерална вода и чайове... :( супер изтощена съм, не мога да ходя сама... а и нямам представа какво и колко време след операцията мога да ям. лекарят ми каза да пия бульони и чайове, само че вече ми се гади от тях. според вас мога ли вече да пия разредено кисело мляко, прясно мляко, бебешки пюрета да речем, плодови сокове... всякакви неща ми минават през ума, защото гладът все по-упорито ме мъчи. много ще съм благодарна, ако ми предоставите някаква информация по въпроса, защото имам чувството, че скоро ще умра... :x
PS: ами кафенцето от кога се разрешава??

д-р Цончев

Re: след операция от апендисит ...

Мнение от д-р Цончев » 23 фев 2008 23:14

Ако ходите нормално по голяма нужда (т.е. възстановен чревен пасаж) - хранете се нормално, като избягвате временно само грубите храни

valia_85

Мнение от valia_85 » 09 фев 2009 18:38

Аз за да не пускам нова тема ще задам въпроса си тук. Оперирана съм лапароскопски преди месец. Казаха ми, че не мога да спортувам един месец. Това време вече мина. Занимавам се с танци и имам възможност да танцувам на един много важно за мен събитие. Но все пак се чудя дали натоварването няма да ми дойде в повече и дали 1 месец не е малко време. Бих се радвала да чуя мнението на някой от лекарите тук.

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 12 фев 2009 17:46

Можете да се натоварвате спокойно
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

valia_85

Мнение от valia_85 » 09 апр 2009 13:43

Искам да попитам и още нещо. Беше спряло да ме боли,но започнах да тичам всеки ден по 4 км и освен това ходч на солариум и напоследък и не се храня добре...И от нчколко дена пак ме опъва и дори понякога реагира и на натиск. Бях на преглед преди месец и казаха,че вече съм ок. Чудч се дали да отида пак или е нормално понякога и ще мине....

gigata

Re: след операция от апендисит ....

Мнение от gigata » 05 дек 2011 23:46

Здравейте,искам да ви попитам нещо за апендесита.Минаха 8 дена от операцията ми и днес ми махнаха конците.Въпросът ми е,дали мога да пия някакъв алкохол или поне кога мога вече спокойно да пия,защото все пак идват празници,пък и след няколко дена идва и студентският празник и незнам да ли е позволено.Ще бъда много благодарен ако ми отговори медицинско компетентно лице,че все пак това не са експерименти,а здраве което преди всичко :]

gigata

Мнение от gigata » 05 дек 2011 23:47

Благодаря ви предварително за отделеното време.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 дек 2011 21:03

Умерено....

misha_v

Мнение от misha_v » 21 фев 2012 18:14

Здравейте, бих искала да попитам нещо. Преди 10 дни ме оперираха от апендисит. Махнаха ми конците и ми казаха да внимавам и също така да не общувам много с други хора и да не излизам, защото организмът ми е слаб. Днес мислех да изляза, но родителите ми не са съгласни, а лекарят каза, че вторник или сряда мога да излизам. Може ли да ми кажете горе-долу кога мога да излизам спокойно без да се притеснявам, че съм много уязвима. Ясно ми е, че мястото на операцията трябва да го пазя още доста време, но с излизането какво да правя...

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 фев 2012 15:53

Ако се чувствате добре можете да излизате. Не се събираюте с болни хора и не посещавайте места, където се събират много хора, градски транспорт, магазини и подобни...

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 22 фев 2012 22:38

След операция от апендицит можете спокойно да излизате, няма нужда да се пазите от контакти с други хора, особено цели 10 дни след това.
В Западна Европа операциите даже при перфорирал апендицит се правят и като one day surgery и пациентите си отиват сами след 12-24 часа престой.
Ограниченията, които са Ви наложили са доста архаични....
Аз изписвам моите пациенти след 24-48 часа и ги съветвам да не се третират като "болни", да излизат и да се движат колкото се може повече.
Поздрави!
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

misha_v

Мнение от misha_v » 23 фев 2012 18:46

Благодаря ви много за вниманието! Аз вече излязох, защото не се чувствам нито слаба, нито изморена, съвсем енергична съм даже. Само първите дни не ми беше много добре, но сега си имам насъбрана енергия за изразходване, но си знам, че мястото още ще го пазя, няма как.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 фев 2012 11:39

Чудесно, успех!

misha_v

Мнение от misha_v » 24 фев 2012 12:14

Имам само един последен въпрос. Относно спортуване, проблем ли е например тичането? Не сега, но когато се постопли например април месец?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 фев 2012 15:25

Не, не виждам проблем ако всичко с постоперативната рана е наред.

Отговори

Върни се в “Операции”