ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Пийте чай от джинджифил
Хората на 90 - 102 са по-щастливи от 51 – 74-годишните
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Операция флегмон,отток,крак,помощ

Модератори: админ, консултанти

Nenolina

Операция флегмон,отток,крак,помощ

Мнение от Nenolina » 14 авг 2017 22:27

Здравейте, преди месец баща ми се убоде на неустановен предмет на възглавничката на левия крак, не си е бил тетанус. След дни започна подуване на крака. При първи консулт при хирург му сложиха дренаж и пи антибиотик Зинат. След 5 дни имаше подобрение, но два дни по-късно кракът отново се поду. Влезе в болница, където направиха операция- ексцизия на лезия на тъкан, диагнозата в епикризата е флегмон на стъпалото.Всички изследвания, които му направиха в болницата са в норма- изследваха пълна кръвна картина и урина,нямаше завишени левкоцити, пикочната киселина също е в норма, направиха и специално изследване да няма тромб или нещо. такова, миля, че се казва Д-димер изследването, то също беше в норма.След операцията на 14-тия ден махнаха конците, защото раната все още не беше затворена. Имаше три шева.Сега вече раната е ок, но 15 дни след операцията има отток, отгоре на крака и лек отток в глезена. Притеснена съм и незнам дали този отток е нормално да стои толкова време. Сутрин като стане няма отток, но щом започне да се движи се надува. Може ли да е нещо по- сериозно, на какъв лекар да го водим и какви допълнителни изследвания може или трябва да се направят? От две седмици гледа да се движи по-малко, правим студени компреси, държи крака високо вечер, но стане ли върви оттокът е налице. Моля за помощ, защото вече съм крайно притеснена!

Nenolina

Re: Операция флегмон,отток,крак,помощ

Мнение от Nenolina » 15 авг 2017 13:55

Забравих да напиша, че пие Ендотелон за оттока, но няма ефект? Моля някой от лекарите да ми отговори, защото вече изпадам м паника!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 авг 2017 15:18

Това го коментирах някъде другаде...

Nenolina

Мнение от Nenolina » 17 авг 2017 16:26

Здравейте д-ре, извинявам се, но поне аз не намерих подобна тема и затова пиша тук отново. Там, където беше направена операцията твърдят,че е оттока е от неспазване на двигателен режим, а той две седмици отбягваше движение, правихме студени компреси, крака на високо, колкото може по-често,спазваше указанията. Оттокът е по,-малък от деня на изписването, но през деня е на лице. Няма температура, няма промяна в цвета на крака, оттокът е твърд, а не тестообразен. В епикризата от рентгеновата снимка пише, че няма промяна на костите и сянка от чуждо тяло,правена е ден преди операцията.. Освен това казват, че там където е операцията е мека тъкан ,,.-възглавничката под пръстите и бавно минава, а и времето било топло.. Взет е раневи секрет, днес взех резултатите и изпаднах в див ужас, изолирана е бактерия Стафилококус ауреус. А след изписване от болницата му беше дадена рецепта само за Ендотелон за отока и друго нищо, след операцията не му изписаха допълнително антибиотик. Консулт с друг хирург, уместен ли е според вас? Някакви насоки дали изобщо е нормално да го има още този отток? Следя крака не е по-топъл от другия, от време на време обаче имам чувството, че се появява лека червенина. Извинявам се за дългия пост, но ще съм благодарна ако ми дадете мнение или съвет! Поздрави!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 авг 2017 21:58

Според мен ако раната е спокойна не е необходим АБ, трябва да се поизчака известновреме да се разнесе отока.Болка има ли?

Отговори

Върни се в “Операции”