ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Херния или разтягане?

Модератори: админ, консултанти

Spooky98

Херния или разтягане?

Мнение от Spooky98 » 11 апр 2017 16:29

Здравейте, извинявам се ако съм на грешен раздел.
Вчера около 13:00 часа се случи така че вдигнах момиче, тежащо 60 кг. Аз самият съм 56, 18 годишен. Още от тогава нещо ме заболя корема и през целия ден, както и през цялата нощ ме болеше. Днес реших да отида на доктор. Влязох и му споделих проблемите (болки в корема, под пъпа, няма подутини или други такива) и той ми каза, че това не е изключено да е херния, но тя не се получавала така и е малко вероятно. Още каза че това най вероятно е мускулно растежение заради повдигането на тежест изведнъж и ще отмине след 2-3 дни. Болката не е режеща, тъпа е, малко над половия орган. Като се изправя не ме боли така, почти не се усеща. Забелязах още, че през нощта като легнах на лявата си страна цялата болка изчезна. Какво да правя? Благодаря предварително.

Dr.Atanassov

Re: Херния или разтягане?

Мнение от Dr.Atanassov » 11 апр 2017 18:14

Здравейте,

херния нямате. Вероятно сте претоварили залавните места на правите коремни мускули и затова изпитвате описаните усещания. Няма нещо, което трябва да лекувате.

Поздрави!
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

Spooky98

Re: Херния или разтягане?

Мнение от Spooky98 » 12 апр 2017 10:51

Благодаря Ви, докторе! А с нещо трябва ли да се мажа - гел или кремове? Или да пия дексофен или волтарен, както личният ми доктор каза?

Отговори

Върни се в “Операции”