ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Тя изглежда различно при всеки
Учени откриха кой вид корелира с повишен риск от карцинома
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс

Операция на коляното...

Модератори: админ, консултанти

StefanCh

Операция на коляното...

Мнение от StefanCh » 26 яну 2017 10:38

Здравейте. Преди месец и половина получих контузия в коляното и отидох на преглед. По време на прегледа, лекарят ми каза че имам увреда не менискуса и няма смисъл да давам пари за ЯМР и съм бил директно за операция. По време на операцията ми каза че менискуса ми е бил добре, а съм имал скъсани предни кръстни връзки и ще трябва втора операция. 2 седмици след операцията отидох на ЯМР и диагнозата от там е:
Предна и задна кръстни връзки - цялостно проследими без белези на сигнална алтерация за травматнична увреда.
Менискуси - увреда на заден медиален рог степен 3 /линейна хиперинтензност достигаща до артикулираща повърхност/.
Патологична течност в бурса супрапателарис.
Та ви моля за мнение на кого да се доверя и ако има така добър човек, който да ми помогне с това да разбера термините от диагнозата на ЯМР. И правилно ли да разбирам, че връзките са ми здрави, а имам контузия на менискуса и какво трябва да предприема?
Ще ви бъда благодарен.

д-р Цончев

Re: Операция на коляното...

Мнение от д-р Цончев » 27 яну 2017 22:12

Ако са зашити при операцията връзките такава находка е ОК. Цитирайте какво е правено при операцията от епикризата.

StefanCh

Мнение от StefanCh » 28 яну 2017 09:29

По време на операцията е направено дилатиране на ставата с Манитол-Сорбитол разтвор, периферно заглаждане на латералния мениск и дебридман на ПКВ - това е от епикризата. Моята снимка ЯМР е след операцията и се чудя връзките ми здрави ли са? Също се питам дали да не потърся още едно мнение? В момента нямам оплаквания от коляното си. Ходя, бягам, катеря се по стълба вече две седмици.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 яну 2017 21:15

Щом нямате оплаквания от коляното невиждам смисъл да го мислите повече. Резултатите от ЯМР също са добри... лезията наменискуса ако не създаванякакъв проблем не налага нещо особено като мероприятия, поне според мен де, не съм специалист по въпроса.

StefanCh

Мнение от StefanCh » 03 фев 2017 10:57

Добре. Благодаря ви за отделеното време и внимание.

Отговори

Върни се в “Операции”