ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

видове пирони

Модератори: админ, консултанти

Zlatina Hristova

Re: видове пирони

Мнение от Zlatina Hristova » 07 апр 2013 15:58

Здравейте! Преди година и 9 месеца си счупих тибия и фибула.Оперираха ме и ми сложиха пирон.Още не съм го махнала. Наложително ли е и защо?Благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 апр 2013 13:54

Ако няма някакви усложнения, не е спешно.

dinkogospodin.gospodinov

Мнение от dinkogospodin.gospodinov » 19 юни 2013 13:09

Добър ден Др.Цончев. Искам да попитам на скоро ми извадиха титаниев пирон от крака но преди няколко дни случайно когато се бях облегнал на малко над коляното с ръка започна да се чува някакъв звук който мога да определя като препукване на все едно има въздух .Моля да ми обясните от какво се получава това,опасно ли е нещо?И другото ми питане е самите тези титаниеви или само сплав пирони изкупват ли се някъде за медицински скрап или нещо такова?Благодаря Ви.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 юни 2013 21:00

Това припукване няма как да коментирам, трябва дасе види от ортопед. А за изкупуване на тези материали - не съм чувал до сега.

Lazarini

Мнение от Lazarini » 29 ное 2013 19:31

И аз искам да питам нещо :) Катастрофирах и счупих бедрената си кост на две места. Близо до тазобедрената става (мисля че в шийката) и в близост до коляното, като в травмата към коляното има раздробяване. Имплантираха ми т.нар. платинен пирон (заключващ) и три винта (два близо до тазобедрената става и един към коляното). Пиронът, обаче, е в канала на костта и съм малко притеснен как ще го извадят без да се чупи костта. Моля за малко повече информация относно интервенцията. Благодаря Ви :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 01 дек 2013 20:59

Ще му махнат винтовете и ще го "издърпат" обратно през канала, няма да се чупи нищо.

Nikollll

Мнение от Nikollll » 03 дек 2013 13:08

Добър ден д-р Цончев!! Преди четири месеца и половина при катастрофа си счупих бедрената кост на две места в горния край. Оперираха ме и ми поставиха пирон с четири винта. Преди месец пак ми правиха операция за отстраняване на два от винтовете, тогава ми казаха че вече може да ходя без патерици, но навсякъде пише че възстановяването при такава травма отнема над шест месеца, дали да изчакам да мине този период или няма опасностност от усложнения , а ако има какви могат да бъдат те ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 дек 2013 16:27

Няма какво да чакате, нали счупванията са зарастнали.

vaniabnt

Мнение от vaniabnt » 16 мар 2015 11:55

ЗДРАВЕЙТЕ ДОКТОР ЦОНЧЕВ!
НА 10.01.2004 ГОДИНА МЕ ОПЕРИРАХТЕ ОТ ФРАКТУРА НА БЕДРЕНАТА ШИЙКА.ПОСТАВИХТЕ МИ 3 ПИРОНА. В ЕПИКРИЗАТА ПИШЕ АО ПИРОНИ. КАЗАХТЕ МИ ,ЧЕ МОГАТ ДА ОСТАНАТ ВЕЧНО. КАКВИ СА ТЕЗИ ПИРОНИ ИСКАМ ДА ЗНАМ.ЧУВСТВАМ СЕ ДОБРЕ ,НО ВСЕ ПАК.КАЗВАМ СЕ ИВАНКА ГЕОРГИЕВА ЧОБАНОВА И ТОГАВА БЯХ НА 48ГОДИНИ.АКО МИ КАЖЕТЕ КАКВИ СА ЩЕ МОГА ДА ПРАВЯ ПРОЦЕДУРИ ,КОИТО ПРИ ТАЗИ НЕИЗВЕСТНОСТ НЕ МОГА.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 мар 2015 17:54

В какъв смисъл какви са, от титанови сплави са....

petarivanov84@gmail.com

Мнение от petarivanov84@gmail.com » 11 окт 2015 16:11

Здравейте приятели,
Обръщам се с въпрос към вас.
Имам пирон в палеца на ръката сложен преди 9 години. Повреме на операцията въпреки упойката аз изпитвах силна болка. Наложи се да изтърпя процедурата,а лекаря каза може да се махне,а може и да остане. Аз избрах да остане. Сега отидох да си правя медицинско за работа на кораб и там не ме пускат да замина преди да съм го извадил. Страхувам се ,че е минало много време и,че може и да има усложнения. Дали вобще да го вадя или да си го запазя. Травмата е на втората гънка на палеца,точно на самото разшерение на коста. Едно парченце се откъсна от коста ми и той сии висна. Така и дойде ролята на самия пирон. Благодаря ви сърдечно

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 окт 2015 19:53

Трябва да се снима и да се види от ортопед, така е трудно да се каже. Вероятно може да се махне.

sasho87

Мнение от sasho87 » 08 ное 2015 10:36

Здравейте,
имам винтче в палеца на ръката, което когато ми го слагаха, казаха че е от "обикновените" за 30 лв. Това беше преди половин година. Казаха, че нямало нужда от по-специално, въпреки, че бяхме говорили за такова. (на снимката изглежда като стандартен винт от железарията). Ролята му беше да държи малка отчупила се костичка.
Та бяха ми казали, че мога и да го вадя, мога и да не го вадя. Възнамерявам да го извадя, понеже ми ограничава движенията на палеца поне с около 15%.

Въпросът ми е след като го извадя има ли практика на негово място да се слага изкуствена кост за да е по здраво или това не се прави, а костта сама си се запълва.

Благодаря предварително.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 ное 2015 21:22

Не се прави такова нещо. Просто се вади винта.

Skav117

Мнение от Skav117 » 31 май 2016 00:28

Здравейте ! С риск да е твърде късно, все пак пиша по темата. През 2010 си счупих крака под коляното и ми беше направена операция, при която ми поставиха 2 пирона. Единият е във вътрешността на ставата, тъй като хрущялът ми беше отлепен, но другият е фронтално на костта/ където се намира натурално издатината под коляното/. След операцията ми казаха да дойда след 9-10 месеца за да ми извадят фронталния пирон, защото другия нямало как да се извади без да се чупи коляното отново. След повторен преглед лекарите установиха, че няма нужда да ми се вадят пироните, докато не спре растежът на тялото ми/ тогава все още не бях пълнолетен/. Тъй като се усъмних в преценката им, си направих допълнителен преглед на друго място, където ми казаха, че в моя случай изобщо може да не се махат въпросните пирони. Въпросът ми е възможно ли е изваждането на фронталния пирон, въпреки изминалите 6 години? Възможно ли е мястото да е калцирало, дотолкова, че да се разбие при опит на вадене ?

Отговори

Върни се в “Операции”