ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

видове пирони

Модератори: админ, консултанти

niksan893

Re: видове пирони

Мнение от niksan893 » 24 апр 2010 15:53

Говорих с доктор в Пловдив, каза ми че нямат подходящите инструменти за да го извадят и най-добре да отида в Стара загора, където е правен. Също ми казаха, че няма проблем да го махна и след 5-6 месеца, а и аз предпочитам така. Може ли да стои още толкова ? :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 апр 2010 16:05

Може, няма проблем.

denicatosheva

Мнение от denicatosheva » 09 юли 2010 14:42

Здравейте! Интересувам се по отнощение на състава на пироните. До коло т.нар. платинени пирони имат платина в тях? Колкото и да са различни, като произход и от фирма до фирма, все пак би било логично да има голяма прилика в състава им. Аз съм от Велико Търново и преди година и половина в нашето семейство се наложи да се сблъскаме с операзия на тазобедренара става на възрастната ни баба, която е на 90г. Бабата преживя учудващо добре операцията, която беше с 3 пирона, за които заплатихме 1200лв. Докторите казват че са платинени пирони, а до колко е така, само те знаят и разбира се няма да ни кажат истината! Въпросните пирони не са ли от някаква друга сплав и просто само да имат платинено покритие? Възможно ли е да бъдат изцяло от платина и да струват толкова малко? След година се наложи и втора операция, тъй като бабата си счупи и здравия крак и така отново още една операция от порядъка на 1200лв. Към днешна дата бабата е с 6 пирона и е на легло, във влошено състояние от както беше извършена втората операция. В нашето семейство сме в голям казус, дали да се извадат тия пирони след смърта на бабата или няма смисъл? Според нас не са изцяло платинени а и дори и да бяха, едва ли има пътека по която да бъдат върнати пироните и съотвено да ни се възтанови поне част от сумата която сме заплатили за тях. Основно искам да разбера има ли напълно платинени пирони и дори и да няма има ли начин и пътека по която да бъдат върнати тия въпросни 6 пирона? Надявам се да получа скоро отгоявор на този въпрос, тъй като в семейството сме в очакване на смърта на бабата... въпрос на време е а ние още незнаем дали има смисъл да се вадят тия пирони! Ще можем ли някъде да ги върнем и да си вземем паричките, за които сме гладували и сме ги събирали от нищожните си заплати?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 юли 2010 18:10

За платинени - не са платинени, така че да свършат на някой (изключая ортопед) каквато и да е работа. За съдържанието в тях на платина - трябва да се гледат спецификациите на самия продукт. Но по принцип тези материали са в тези ценови граници 800-2000 лв.

niksan893

Мнение от niksan893 » 14 дек 2010 15:50

Здравейте д-р Цончев, преди месеци се допитвах за пирона ми в бедрото, е вече е го извадих, но чувствам крака си доста слаб. Днес е четвъртият ден от операцията и все още ме болят раните, а и самата кост ( незнам дали не е внушение :oops: ) пирона се оказа огромен, защото си го поисках за спомен :lol: както и да е .. искам да ви попитам кога е най-добре да започна спокойно да стъпвам върху него, страх ме е, че ще си направя беля отново и се пазя, но ме е страх и да не атрофира мускола :( какво да правя :)))) :oops:

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 дек 2010 17:04

Би трябвало да можете да стъпвате без проблеми на крака, въпросът е болките да не са големи. Инак крака се води заздравял, след като му е изваден пирона. Добре е да направите и малко физиотерапия. Мисля, че се поема от касата, а и ви се полага.

niksan893

Мнение от niksan893 » 16 дек 2010 17:33

Първо Ви благодаря за отговора, стъпвам и определено добре си чувствам крака, но пък сега имам друг проблем, появиха се леки синини, и две савсем леки подутинки, приличат на мазолчета от опарено :? нормално ли е това ? дали да отида на доктор :)))

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 дек 2010 01:12

Къде са тези подутини?

betepuhap

Мнение от betepuhap » 08 сеп 2011 12:13

Добър ден, една моя колежка се интересува дали тези платинени пирони се изкупуват някъде.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 сеп 2011 20:52

Аз лично не знам за такава възможност.

Потребителски аватар
uchev

Мнение от uchev » 12 ное 2011 16:28

Хубаво е да се махнат пироните. При мен се получи възпаление и се наложи да махнат всичките общо около 85 сантиметра пирони. 3 години ги влачех с мен. Като имаше гръмотевични бури се криех че бях като гръмоотвод.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 ное 2011 21:23

:-)))))

Nikolay853

Мнение от Nikolay853 » 18 дек 2011 21:17

Здравейте,
Ще ви обясня моята ситуация. Чупил съм си бедрената кост три пъти на едно и също място, и са ми направени 5 операции общо със ваденето и слагането на всички пирони. Преди точно една година ми извадиха последните и се чувствам много добре, но имам доста видима разлика във двата крака. Знам, че след такава травма ще има някакви последствия, но все пак дали е възможно да се смали разликата в краката?(доста е неприятно) Благодаря за вниманието.

perunika

Мнение от perunika » 31 яну 2013 23:18

molia niakoi da mi obiasni vazmojno li e sled postaviane na pirona po to4no sled izvajdane na vinta da se polu4i niakava alergia.predi 1 edin mesez na maika mi be6e napravena tazi intervenzia i sega poduta navsiakade.izkliu4vame sarzei babrezi.kojata e tvarda i opanata navsiakade po tialito
blagodaria predvaritelno

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 01 фев 2013 00:17

Моля, пишете на кирилица!

Отговори

Върни се в “Операции”