Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Те настояват да им бъдат изплатени дължими суми
„Най-големи герои са най-малките“
И как да я различим от чувствителната
И полезно ли е млякото
реклама

Операция от ингвинална херния.

Модератори: админ, консултанти

Re: Операция от ингвинална херния.

Мнениеот POKA » 10 Мар 2010 00:23

Д-рАтанасов,благодаря за бързиа отговор.Интерисувам се от лапароскопиата при херниа,Колко ще ми струва и каде ще ми препоръчате да е направя.Предварително благодаря за одговора.
POKA

Мнениеот icoicoico2 » 11 Мар 2010 23:09

Здравейте,
Понякога при физическо натоварване или кашляне получавам лека подутина леко вдясно над слабините без болка (от около 10-15 дни). Прегледа ме хирург (само с пипане) и каза, че нямам херния, но ингвиналният канал бил леко разширен. Интересува ме дали ще се възстанови сам, налага ли се да използвам някакви медикаменти и за колко време да прекратя или намаля физическото натоварване във фитнеса?
Благодаря предварително! :)
icoicoico2

Мнениеот d-r lyu » 14 Мар 2010 19:02

Вероятно нямате херния.
Разширен отвор в 99% не значи херния. Не се налага да се ограничавате.
Живейте спокойно.
Д-р Веселин Люцканов, д.м.
d-r lyu

Мнениеот icoicoico2 » 16 Мар 2010 18:52

Значи продължавам да блъксам "като животно". Благодаря за отговора! :)
icoicoico2

Мнениеот dipeset » 04 Апр 2010 19:50

Здравейте и Христос Воскресе.
Средата на януари ми оперираха ингвинална херния от лявата страна. Операцията премина добре, като ми поставиха платно. На 20 год. съм, 180 см, 70 кг. Спортувах дълго спорт с много движение, след което преминах към фитнес и там стана белята. Почувствах леко, остро пробождане на съответното място за кратко, след което 2-3 дена дискомфорт, тежест и съвсем леки болки. Реших да се прегледам на хирург и така ми установиха диагнозата.
Статус хирургикус: В право положение при напън в лява слабинна област се вижда и палпира подутинас големина на кокоше яйце с мекоеластична консистенция, репонибилна.
Тук нещо е сгрешено. Нямах почти никаква подутина, може би да е било колкото шушулка боб. Както и да е. Аз си го чувствах и реших да се оперирам за да нямам проблеми по нататък. Сега имам малки притеснения! Никога не се бях оперирал преди, нямал съм някакви болежки и т.н. Бях си куче общо взето. Така! След, като ми откриха хернията изминаха 2 месеца докато се оперирам. През това време нищо не съм правил разбира се! Чувствах лек дискомфорт като от време на време минаваше или пък усещах тежест и парене. Но това беше само от лявата страна. Две, три седмици след операцията обаче започа онова познато усещане, но този път от дясната страна. И до днес така! Аз не мога да си го обясня. Два месеца и половина се пазя като писано яйце, по-тежко от вилица не съм вдигал. Нямал съм проблеми с кашлици и т.н. На всичкото отгоре ям доста хрущял, хапвам си и желатинови десерти почти всеки ден. Някой знае ли какво може да е станало? Също така ми резнаха и една вена, като ми обясниха, че съм имал варикоцеле. Ок! Преди 2 седмици левия тестис стана много чувствителен. Добре, че мина бързо. Но това никога не е ставало. Ще съм благодарен на този, който има виждане по въпроса и го сподели. Друго което искам да попитам е за възстановяването. Какво да правя. Добре ли е повечко разходки? Да правя ли някакви специфични упражнения? Какво е най-добре да хапвам? По колко често? и т.н
Благодаря предварително и приятно изкарване на празника.
dipeset

Мнениеот д-р Цончев » 04 Апр 2010 20:05

Следва да се уточни дали няма ерния и от другата страна - доколкото разбрах от поста оперирано е в ляво, а има оплаквания и в дясно. По отношение на режима за натоварване отношение трябва да вземе оператора, тъй като той е правил пластиката.
д-р Цончев

Мнениеот dipeset » 04 Апр 2010 20:12

:shock: Леле че бърз отговор. Благодаря! Ясно, че трябва да се установи дали и от другата страна има херния. Ще отида да проверя като се отарся малко от тия работи. Но на мене ми е интересно, как така дясната страна ми е здрава цял живот и след операцията, точно тогава когато съм лишен от всякаква физическа активност се появяват тези проблеми. Чудя се просто. Възможно ли е да са някакви усложнения. Знам ли? :roll:
dipeset

Мнениеот d-r lyu » 05 Апр 2010 10:01

Съвсем логично е да ви се появи херния и от другата страна. Имате предразположение за това в строежа на коремната стена и вероятно в здравината на опорните тъкани. Това е за двете ви страни.
След добре извършена операция срока на ограничение на физическата активност не е необходимо да бъде повече от 2-3 седмици.
d-r lyu

Мнениеот dipeset » 05 Апр 2010 11:09

Еми значи, УЖАС! Все пак какви суплементи ще ми препоръчате и ще решат ли те до някаква степен проблема ми? Да продължавам ли с приема на колагенови продукти? Добре ли е да прибавя и глюкозамин? Още нещо като магнезий, цинк, омега мастни киселини...?
Благодаря за помощта.
dipeset

Мнениеот d-r lyu » 05 Апр 2010 11:37

Добавките са с пренебрежимо малък ефект по отношение на това заболяване. Все пак добре е да не се пуши и да се храним разумно.
А ако има изявена херния само операцията и е решение на проблема.
d-r lyu

Мнениеот dipeset » 05 Апр 2010 11:48

Не пуша. А какво имахте на предвид с това, да се храним разумно?
dipeset

Мнениеот dipeset » 07 Апр 2010 14:22

Добре де, моля ви, обяснете ми какво е това разумно хранене и какво общо има с хернията. Да се храним здравословно ли, да избягваме определени храни ли, да гледаме да ядем по често но по-малко или обратно, какво? Аз мисля, че се храня добре, но знам ли мога нещо да греша. Просто искам да знам всичко за тъпото ми заболяване. Не издържам вече, не мога без да спортувам.
dipeset

Мнениеот Dr.Atanassov » 07 Апр 2010 16:16

Здравейте,

приемането на хранителни добавки, колаген и т.н. няма да Ви помогне, ако имате херния.
Ограничаването на физическата активност също няма да я излекува, само ще забави увеличаването на обема на херниалния сак.
Освен това, при 30 % от пациентите, оперирани едностранно, се стига до операция и от другата страна - това се дължи до промени в структурата на предната коремна стена при първата операция.
С две думи - ако имате херния от неоперираната страна - само операция ще ви реши проблема.
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com
Dr.Atanassov

Мнениеот dipeset » 07 Апр 2010 17:08

Благодаря за отговора!
dipeset

Мнениеот mont5 » 02 Май 2010 16:22

Здравейте! Преди три месеца ми бе направена операция на ингвинална херния в дясно, с поставяне на платно. На втория ден след ставането се появиха силни болки между скротума и вътрешната част на бедрото, в най- ниската точка. Приложено ми бе лечение с антибиотик, обезболяващи, и компреси риванол, за спадане отока на тестиса. След петия ден болките намаляха, а след това постепенно изчезнаха. Но десния тестис и семенната връв останаха увеличени, твърди и уплътнени, като самият тестис беше повдигнат доста високо, почти наравно с пениса, пред костта, което естествено ми създава голям дискомфорт и влошаване на секса. Вероятността за хидроцеле е отхвърлена. Лекуващия хирург ми казваше че с времето ще се оправи, но вече три месеца няма никаква промяна. Опасявам се, тъй като тестиса е твърд на опипване, в последствие в течение на времето да не се влоши състоянието му. Според мен при зашиване е прихванат и семенния канал и това спира движението на произведените секрети и действието на самия тестис.Моля, ако някой е наясно с въпроса, да ми помогне.и ми обясни необходима ли е допълнителна операция.
mont5

ПредишнаСледваща

Назад към Операции