ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

Операция от ингвинална херния.

Модератори: админ, консултанти

andrei1234

Re: Операция от ингвинална херния.

Мнение от andrei1234 » 21 май 2017 11:06

Здравейте! Искам да попитам някой може ли да препоръча добро място (клиника/лекар) за операция на ингвинална херния в София?
Също се интересувам някой дали се е оперирал при д-р Люцканов в София?
Прочел съм сайтовете на всички и ми приличат повече на реклама? А дали в действителност вършат работа?
Много ще съм благодарен някой ако изкаже лично мнение/опит :)
Поздрави

velislav1993

Мнение от velislav1993 » 24 май 2017 20:03

Здравейте!Преди 12 дена ме оперираха от коремна херния и ми сложиха платно.Вчера на 11-тия ден ми свалиха конците но след като се прибрах над разреза се вижда подутина и при натиск напипвам нещо като подуто топче над разреза което е неболезнено.Въпроса ми е дали е нормално все пак са минали 11 дни от операцията или е повод за притеснение.Благодаря!

ivan6

Мнение от ivan6 » 25 май 2017 15:04

Здравейте на всички търсещи истината за своите болежки и въпроси!
Поклон към всички херния-специалисти за точните отговори и активността им към нас в този абсолютно полезен и човешки форум!!!!
Моля и предварително БЛАГОДАРЯ за малко информация от уважаваните д-р Атанасов и д-р Люцканов: дали работят с НЗОК, каква е цената на първия преглед за констатиране на диагноза ингвинална херния, трябва ли някакво направление от личния лекар, други документи, ако решат нека споделят при лапароскопска интервенция, каква е крайната обща цена на операцията за пациента? Още веднъж БЛАГОДАРЯ за отговорите Ви!!!
Поздрави!

ivan6

Мнение от ivan6 » 26 май 2017 13:14

Моля, коментирайте следната информация:
В народната медицина билката Ралица се използва от векове за лечение на това заболяване.
http://www.bilka.info/bilkata-ralica-lekuva-herniya/

Благодаря за отговорите!!
Поздрави!!!

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 26 май 2017 19:21

@velislav1993,

подутината и топчето, което опипвате се дължат на операцията - имате вътрешни шевове и те са причината за това усещане. Освен това все още има оток на тъканите от работата на хирурга. Всичко това би следвало да изчезне след 1-2 месеца.

@ivan6,

аз работя с НЗОК, за първичния преглед е достатъчен талон от личния лекар, но по принцип не връщам пациенти даже и да нямат направление.
Документи за операцията не са необходими, изследванията се правят в болницата.
Цената на консумативите, които касата не заплаща варират според качесвото, като за лапароскопските операции са между 900 и 1300 лв.
По отношение на билката - не съм срещал информация за пациент, излекуван от херния по този начин. Познавайки естеството на заболяването бих казал, че е нереалистично да се очаква ефект от подобна терапия.

Поздрави!
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

ivan6

Мнение от ivan6 » 27 май 2017 08:41

Благодаря Ви д-р Атанасов за бързия отговор -
и още нещо, лично Вие ли правите прегледа и операцията или на ротация които се случи от екипа Ви? Има ли точни дни и часове за този първи преглед или по уговорка. Талона от личния ми - това направлението ли е (мисля 167 беше) и моля ако Ви е практика за директен телефон с Вас.

Поздрави и хубава събота!!

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 28 май 2017 18:25

Здравейте,

първия преглед правя или аз или колега от моя екип, според предпочитанията на пациента.
Направлението от личния лекар е номер 3.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

sickness043

Мнение от sickness043 » 10 юли 2017 19:30

Първо искам да благодаря на докторите, които бързо и адекватно отговарят на всичките въпроси. Значи, мен ме оперираха от ингвинална херния преди малко повече от месец и ми посравиха платно. Първият ми въпрос е свързън с конкретното платно. Херурга каза, че му трябва платно 5х11 и цената му беше около 50 лв. което малко ме учуди защото се бях подготвил за нещо от сорта на 400лв. Не ми дадоха опция да избирам по-скъпо. Та въпроса ми е дали трябва да се притеснявам за това платно или всичко е ок? Другият ми въпрос е свързън с раната. Нормално ли е да ими лека пудутина около белега и твърдост в тази област и ако е нормално, кога ще се нормализират нещата. Също така, имам от време на време болки, но те са за много кратко (нещо като кратък спазъм).

sickness043

Мнение от sickness043 » 11 юли 2017 08:16

Мен ме оперираха от ингвинална херния преди мако повече от месец и ми поставиха платно. Първият ми въпрос е свързан с млатното. Херърга каза, че мъ трябва платно 5х11см. и цената му беше околко 50лв. което ме изненада, защото се бях подготвил за нещо от сорта на 400лв. Не ми предложиха опция за по-скъпо платно. Та въпроса ми е, трябва ли да се притеснявам за това платно или това е в рамките на нормалното? Другият ми въпрос е свързан с раната, защото все още околко нея има лек оток и е твърдо околко нея. Нормално ли е това и ако е нормално, след колко време ще се нормализират нещата? Иначе имам леки болки от време на време, но те по-скоро са като кратки спазми и се появяват ве по-рядко с напредване на времето. Преди няколко дни направих една доста дълга разходка из Витоша и се чувстах много добре, без никаква болка или дискомфорт, но ден след това имаше лек дискомфорт(не бих го нарекал болка) в областа. Побеже принципно съм физически активен по природа :) искам да попитам, кога мога да започна да правя леки упражнения, като лицеви опори и разтягане? Благодаря ви предварително.

akoleva87

Мнение от akoleva87 » 31 юли 2017 07:03

Добър ден. Имам следния проблем.Съпруга ми е с оплаквания,точно както при ингвинална херния,като идните дни ще направим консултация с хирург,за потвърждение.Намираме се в Слънчев бряг и за съжаление тук и в околията няма как да се доверим на доктор за евентуална операция. Моля за съвет може ли да се изчака докато свърши летния сезон? Колан/бандаж/ би ли бил полезен,за облекчаване на леката болка и дискомфорт, за периода докато се предприемат мерки и ако да може ли да ми препоръчате марка? Изчетох всички страници с въпроси и отговори и разбрах,че има няколко вида платна - кои са най-добрите производители?

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 01 авг 2017 18:24

@sickness043,

платно с размери 5/11 см е доста малко, аз лично ползвам 7,5/15 см. Цената в случая не е ориентир, има и платна на големите компании, близки до тази, но за по-старите като технология платна.

По отношение на раната - промените, които описвате са нормални. Ще отшумят за около месец.
Можете да започнете с физическите натоварвания.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 01 авг 2017 18:31

@akoleva87,

хернията спокойно може да изчака края на летния сезон. Единственото неприятно усложнение е т. нар. заклещване, което може да наложи операция по спешност. Можете да вземете колан, но незнам дали ще намерите подходящ по морето. Като марка Thuasne и Ortel предлагат добри решения, например:
http://www.orthoshop.bg/bg/medical/39/32

По отношение на платната - зависи каква операция ще се прави. На нашия пазар има добри решение, като водещи марки са Medtronic/Covidien, Ethicon, Bard и т.н. Решението какво платно да се използва трябва да бъде взето заедно с хирурга, който ще оперира мъжа Ви.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

akoleva87

Мнение от akoleva87 » 03 авг 2017 18:08

Много благодаря за отговора.
От 3 дни използва колан, който е възможно най-опростения(такъв имаше наличен в аптеката) и няма болка, нито дискомфорт, нито подутина. Има ли някаква вероятност симптомите да са "лъжливи", защото той тренираше, след което имаше мускулна треска и на следващия ден се появи болка и дискомфорт? Днес си пусна профилактичната ПКК, в която няма никакви изменения - ще има ли, ако е с херния? Извинявайте, че разпитвам така, но малко ни е затруднено посещението при специалист.

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 04 авг 2017 18:50

Здравейте,
възможно е да няма херния, а оплакванията да се дължат на мускулно разтежение.
Щом няма оплаквания не се тревожете. ПКК е безмислено да се изследва. Хернията се установява само с преглед от хирург. Изчакайте спокойно края на сезона.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

Bike2000

Мнение от Bike2000 » 15 авг 2017 09:26

Здравейте,

На 27 години съм и преди вече 7 месеца ме оперираха от индиректна ингвинална херния, отворена операция с платно. Самата операция мина повече от добре, не съм имал болки, нужда от болкоуспокояващи, доста бързо бях мобилен и като цяло първите 3 месеца се пазих(или поне се надявам, че съм) от всякакво тежко, напъване, включително и спорт, единствено дълги разходки и движение наляво надясно.

Все още обаче имам усещания ниско долу, точно до тестисите, не бих го нарекъл болка, може би лека, особено е, може би като тежест/леко изтръпване. Същите усещания имах и месец-два след операцията, общо взето отшумяваха, но сега се появяват при натоварване(работа с ръчни инструменти, не много тежко) и остават за известно време, може би ден.

При мен хернията преди операцията имаше доста симптоми, леки болки, изтръпване по целия крак, мравучкания, общо взето постоянно казваше, че е там.

Как смятате, нормални ли са подобни симптоми толкова време след операцията?

Отговори

Върни се в “Операции”