ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Възникване, симптоми и диагностика на астроцитома на малкия мозък
Какво ни предлага естетичната дерматология за бързо постигане ...
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

Операция от ингвинална херния.

Модератори: админ, консултанти

beysim

Re: Операция от ингвинална херния.

Мнение от beysim » 20 ное 2016 20:35

Здравейте, откриха ми дясна ингвинална херния. Въпросня лекар който го намери ми каза да сe подложа на класическа , а аз исках да е лапароскопска. Видимо нямам подутини, имам твърдо топче като липома на сгъвката на крака и на височината на коста ,също и слаба болка като щипене в слабините. Въпроса ми е защо такава операция е препоръчана пред лапароскопска? Моля да ми препоръчате наистина добра клиника или болница ориентирах се към София.

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 21 ное 2016 17:21

Здравейте,

колегата Ви препоръчва конвенционална операция, защото не работи лапароскопска хирургия и няма как да Ви я предложи.
Първи метод на избор е ендоскопската TEP техника или трансабдоминалната TAPP техника. Конвенционална операция с поставяне на платно се препоръчва само ако хирурга не владее предните две методики.

Поздрави!
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

Ivan1212

Мнение от Ivan1212 » 24 ное 2016 11:42

Ако имаш парите прави лапароскопска, няма място за сравнение. 800 лева е разликата горе-долу.

Иначе в София такива се правят в СофияМед, Пирогов, Вита, Иван Рилски, може би Токуда. Аз лично съм минал през първата.

Baikolio

Мнение от Baikolio » 16 яну 2017 00:41

Здравейте,
моята операция премина малко странно, защото ми извикаха шаман да ми бие инжекцията която премина през ануса ми и ми я инжектираха между 77 и 99 прешлен. имах болка на всякъде даже в ануса и не знам защо. Имате ли обяснение виждам, че тук сте доста компетентни и можете да ми обясните :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 яну 2017 22:05

Товане го разбирам...

Krasimir.Ivanov

Мнение от Krasimir.Ivanov » 23 яну 2017 23:25

Здравейте,
Преди 4 месеца се опирарах от ингвинална херния, отворена операция с платно. При избора на платното докотра ми обясни че има 2 вида, с цени 180 и 480 лв. Казаха ми че са еднакви като здравина, но по-евтиното не е еластично и се захваща с нещо което не разбрах какво е, а по-скъпото е еластично и самозалепващо. Избрах по-скъпото, ако не се лъжа американско, минаха 4 месеца, но още при по обилно хранене примерно или при по-силна малка нужда имам усещане на опъване. Платих тази цена защото ми беше обяснено че с това платно ще избегна именно това. Има ли място за притеснение според вас? Възможно ли е да ми е поставено друго платно, все пак по време на операцията спях и не знам дали са сложили това което им дадох...

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 24 яну 2017 19:51

Здравейте,

след операция за ингвинална херния, особено ако е отворена, винаги остава чувство за теглене и дърпане. Ако са Ви сложили платно което се "самозалепва", вероятно става въпрос за Progrip на Medtronic. Платното е хубаво, фиксира се без шиене и има отлични характеристики. При него има резорбируема компонента, която го придържа към тъканите в началото. Тя се резорбира за около 3 месеца и вероятно след този период неприятните усещания ще намалеят.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

Play

Мнение от Play » 18 фев 2017 19:01

Здравейте, благодаря за темата! Доста е дълга и не успях да прочета всичко, видях един подобен на моя въпрос тук, но все пак бих искал да попитам и аз.
Минаха 4 седмици след операцията ми от ингвинална херния от дясно. Операцията беше конвенционална с платно. Платното струваше стотина лева.
Вече се чувствам добре. Нямам болка, чувствам самото място по-слабо, тоест не се чувствам, че мога да съм 100% ефективен физически. До сега не съм вдигал повече от 5 кг. Правя разходки, вече и дълги.
Интересува ме мога ли да започна леко да увеличавам натоварването, понеже работата ми е в чужбина и трябва да заминавам, а тя е свързана и с физическо натоварване, понякога и вдигане на по-тежки товари.
Благодаря предварително!

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 21 фев 2017 18:51

Здравейте,

можете спокойно да увеличавате натоварванията. Старайте се това да става плавно. Избягвайте резки движение. По възможност не вдигайте нещо по-тежко от 10-12 кг поне още месец.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

milenkis

Мнение от milenkis » 07 апр 2017 10:06

Здравейте!

Жена съм, на 35 години и от вчера съм с диагноза ингвинална херния (в ляво, малко по-ниско от нивото на пъпа). Все още не съм се консултирала с хирург (освен с този, който постави диагнозата в спешното оделение).
Инетерсувам се къде в София или Пловдив са най-добрите специалисти за лапароскопска операция. Освен хернията имам и гинекологични проблеми (сраствания, предполагаем аднексит), кото искам да се разрешат с една операция.
Имам и диастаза на коремните мускули, което състояние не знам дали може да бъде коригирано лапароскопски.

При всички операции на херния ли се поставя платно? Как се процедира при пациенти със системни автоимунни заболявания?

Благодаря предварително!

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 07 апр 2017 18:48

Здравейте,

ингвиналната херния и срастванията от аднексит могат да се коригират с една интервенция. По отношение на диастазата - без преглед трудно може да се каже какъв ще е резултата, но принципно може да се направи и по време на същата операция.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

milenkis

Мнение от milenkis » 08 апр 2017 15:20

Доц. Атанасов, благодаря Ви за бързия отговор!
Задължително ли се поставя платно? Има ли други варианти (с няколко автоимунни заболявания съм и не съм сигурна как би го приел организма ми и дали няма да се обострят заболяванията)?
Не съм написала както трябва - срастванията са от 2 бр. секцио. Аднекситът не е сигурно, че го има (две противоречиви мнения има по въпроса, а и е лекуван), но евентуално може да се наложи отстраняване на възпалената фалопиева тръба.
Диастазата е малка - около 1 пръст ширина.
А хернията ме боли, но когато съм права не личи - легна ли винаги е видима, твърда, болезнена - като срязано наполовина пинг-понг топче (много слаба съм и всичко си личи). Рядко се прибира.

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 10 апр 2017 19:01

Здравейте,

диастазата може да се коригира без платно, само с шевове.
Срастванията и евентуално премахването на тръбата също могат да се направят.
По отношение на хернията - може да се направи и без платно, но риска за рецидив ще е по-висок.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

Maria12

Мнение от Maria12 » 07 май 2017 12:40

Зсравейте,

Имам следният въпрос, точно преди 6 седмици ми бе направена операция с платно на ингв. Херния, нормално ли е все още мястото на което ми се подуваше преди да е по-подуто а не като от другата страна, преди 2 седмици бях на преглед и докторът ми каза единствено, относно това, че мястото е по твърдо, било нормално. ?И колко време е нужно за да спадне и дали изобщо ще бъде някога както преди?
Благодаря предварително,

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 09 май 2017 18:14

Здравейте,

ако операцията Ви е направена с разрез е нормално съответната страна на коремната стена да е подута. Времето за което ще се възстанови е между 3 и 6 месеца. Мястото ще го чувствате изтръпнало.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

Отговори

Върни се в “Операции”