ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

Операция от ингвинална херния.

Модератори: админ, консултанти

naTpuoT

Re: Операция от ингвинална херния.

Мнение от naTpuoT » 28 май 2016 20:53

Здравейте на 1-ви ноември съм опериран от ингвинална херния , отворена стандартна операция с поставяне на платно .
Минали са вече над 6-7 месеца но все още често изпитвам дискомфорт в областта на операцията .
Първоначално до 10-тия ден болките бяха много силни , около 20-тия ден се чувствах много добре за около 10 дена почти бях забравил за операцията , на първия месец се засмях по силно и след смеха стана някакъв мускулен спазъм откъм реброто и от тогава ме боля около 2 седмици операцията . След което нещата се пооправиха . На 2-рия месец тръгнах леко на фитнес , след 3-тата тренировка реших да освен вървене на пътеката да пробвам и въртене на колело , след което отново се върнаха болките в областта на операцията , болката не е постоянна а по скоро някакви иглички в първия момент при изправяне от легнало и седнало положение . От тогава досега съм на периоди , в смисъл такъв имаше период в който ходих в продължение на 1 месец на фитнес само на пътека и се чувствах добре , след което се натоварих малко повече физически и ме заболя отново .
Наскоро получих запек , постъпих в болница за една вечер , излязох от болницата и понеже се напъвам сега като ходя до тоалетна отново почна да ме боли , този път болката обаче е на различно място . На височината и пъпа и малко под него посока операцията и настрани към кръста , кратка болка като от щипане . При пипане няма подутени , но точно там където ми е края на операцията ( шефа ) е по твърдо и при натискане боли . Общо взето в момента при натискане над операцията и при изправяне има болка . Какво да очаквам и до кога ще продължава

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 07 юни 2016 17:51

Здравейте,

смята се че болката в областта на операцията трябва да премине за около месец. Ако продължава повече от 6 месеца, тогава състоянието се наруча хронична ингвинална болка или ингвинодиния. В зависимост от интензитета и честотата на болковите прояви се предприемат различни мерки - обезболяванес медикаменти през устата, блокади, физиотерапия и като последен избор операция.

Ако при Вас интензитета на болката намалява и кризите се разреждат, може да се надяваме че нещата ще се оправят.

Поздрави!
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

Miroto

Мнение от Miroto » 09 юни 2016 18:03

Здравейте Д-р Атанасов
Днес бях изписан от болницата след направена от вас операция на двустранна ингвинална херния
Малко глупаво от моя страна но забравих да ви спомена че изпитвам известна болка при уриниране :oops: , а след прибирането в къщи и леко подуване в дясната част на слабините
Поздрави

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 11 юни 2016 19:27

Здравейте,

болката и паренето при уриниране се сължат на поставянето на катетър по време на операцията. Усещанията преминават за няколко дни. Подуването също е нормално, ще намалее и изчезне в следващите дни.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

Alpitrus

Мнение от Alpitrus » 12 юни 2016 22:18

имам следния въпрос,преди година и половина сам опериран лапароскопски отляво ТАРР,без проблеми,на 18 май 2016 но отдясно пак за лапароскопска,но имам и стара операция от апандисит,от лапароскопска са преминали как конвенционална.и двете операции са в херния център в София,на парвия преглед имах оток и зачервяване на разреза,казаха ми ако се увеличи да отида при хирург в моя си град тоест провинцията,наложи се да изчистят хематоми с разрез от два сантиметра,в момента раната е отворена и тече по малко секрет,според вас докога може да продължи теча и дали сте зарасне сама

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 24 юни 2016 18:03

Здравейте,

раната изисква превръзки за да се предотврати навлизане на инфекция в зоната на платното. Понякога се налага да се поставят специални гъби с вакум за да се поддържа сухо мястото. Важно е и какво секретира раната - тъканна течност или гной.
Ако все още не се е затворила се свържете с колегата който Ви е оперирал.
Къде сте опериран, ако не е тайна? Можете да ми пишете и на ЛС.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

Alpitrus

Мнение от Alpitrus » 29 юни 2016 20:30

Здравейте,раната секретира тъканна течност,днес ме прегледа и преварза хирурга който отвори почисти хематома,каза че няма възпаление и инфекция,но и според него раната зараства по бавно,в момента се пръска само с цикатридина спрей,доцент Атанасов бихте ли препоръчали нещто за по бързо заздравяване от вашия опит като хирург.благодаря предварително за отговора.

phatcat

Мнение от phatcat » 04 юли 2016 01:41

Здравейте, някой имал ли е проблеми с дебелото черво при ингвинална херния?

sakice

Мнение от sakice » 19 авг 2016 15:12

Здравейте,

Преди два месеца оперираха баба ми (77 години) от ингвинална херния. Операцията мина добре, след няколко дни я изписаха. Месец по късно по спешност с много силни болки я закарахме в спешното и отново я отвориха, този път беше илеус (дебелото черво е било заклещено и са го изрязали). Възстановява се много бавно, до преди 2-3 дни не можеше сама да става. Казаха, че няма проблем с операцията, отново всичко е минало успешно. Откакто я оперираха от илеуса вдига абсолютно всяка вечер температура от порядъка на 37,5-38 градуса. Миналата седмица отново я приеха в болница с диагноза пневмония и задържане на вода в белия дроб. Слагаха й няколко дни антибиотик и я изписаха без никакви назначени лекарства или консултации, а тя продължава да вдига всяка вечер температура и да има болки в гърдите. Към кого да се обърна за консултация, защото от никъде нищо не ни казват?

Буда Пеща

Мнение от Буда Пеща » 27 авг 2016 17:38

Здравейте.В края на 2014 година бях опериран в Св.Екатерина от ингвинална херния с поствяне на платно.Колкото ми бе възможно съм се пазил.Доктора ми каза,че една година е времето необходимо за заздравяване на тъканта.
В края на деня,понеже по цял ден съм прав и се движа,имам подуване в областта на операцията,втвърдяване,чуство на неразположение,понякога подутината при пипане наболява.Подутината е все едно имам зашито нещо отдолу.Но след като полежа или поседя все едно се "намества" там нещо...когато кашлям усещам напрежение,също и като си духам носа и кихам...това нормално ли е?Страх ме е да не се получи рецидив.
Поздрави.

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 14 окт 2016 17:41

@БудаПеща,
не е нормално да има подутина и да Ви боли.
Потърсете консултация с хирург.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

plamenska

Мнение от plamenska » 25 окт 2016 22:04

Здравейте. Интересува ме, крие ли операцията на ингвинална херния с поставяне на платно риск от емболия (при пациент на 68 години, който няма проблеми с кръвоносните съдове). Ако да, какви превантивни мерки би могъл да вземе пациента? Благодаря предварително за отговора.

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 28 окт 2016 18:19

Здравейте,

поставянето на платно при пациенти с хернии само по себе си не повишава риска от тромботични усложнения.
Рискове има при пациенти с варикоза, злокачествени заболявания, заседнал начин на живот и приемащи определени медикаменти.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

alexandrov1095

Мнение от alexandrov1095 » 09 ное 2016 22:19

Здравейте,

Днес е шести ден след операцията ми (двустранна ингвинална херния с разрез и поставяне на платна).
Оплакванията ми са свързани с поддуване (оток) на двата тестиса и болка в десния тестис, която е идентична с тази, която ме накара да се обърна към лекар и последва операция (дори може би малко по-силна и се наблюдава при изправено положение). След няколко дни имам контролен преглед при хирурга, който ме оперира. Но ме опасява, че съветът който ще последва ще е, че "това е нормално" "да не се притеснявам" "ще мине само", и не изключвам че може да е наистина така, но смятам ще се съгласите с мен че оплакването ми засяга доста деликатни органи за нас мъжете и реших да потърся второ мнение. Ще се радвам да споделите мнение дали трябва да предприема нещо. Благодаря предварително на отзовалите се !

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 11 ное 2016 19:23

Здравейте,

в оплакванията Ви няма нищо необичайно. Отока и болките в тестисите се срещат при над половината от пациентите след конвенционални операции. Средното време за което преминават усещанията , свързани с операцията е около 30 дни.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

Отговори

Върни се в “Операции”