Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Могат ли ваксинациите да доведат до нарушения в централната не...
Ваксините се провеждат с най-висок стандарт на безопасност
реклама

Операция от ингвинална херния.

Модератори: админ, консултанти

Re: Операция от ингвинална херния.

Мнениеот espero » 27 Окт 2009 20:27

Здравейте.
Изчетох подробно какво сте написали, но все пак имам малко неяснота. Преди 23 дена ме оперираха от ингвинална херния от дясно. Сложиха ми платно. Не ми дадоха информация за самото платно (качество, това онова), само че ще ми струва 80лв. От цялата работа с болестта, най-много се боях от мисълта, че ще рябва да се "пазя" от натоварване до края на живота си и едва ли не оставам "инвалид", а сам на 21 години, уж млад още. Това което ме интересува, трябва ли наистина да не смея да се натоварвам въобще, или с времето зараства напълно? Колко време трябва да се върна в предишен ритъм? Прочетох различни мнения по въпроса и са доста разногласни относно фитнеса (защото той си е доста тежко и редовно натоварване). Не сам практикувал до сега, но е факт, че съм със слабо телосложение и вероятно това си е и причината за хернията, та да започна ли фитнес с цел заздравяване на мускулатурата, или е опасно? Ако да, след колко време мога да започна евентуално?
Хернията я получих на лятна бригада в щатите, и ако наистина има някакъв период след който ще бъда напълно възтановен, бих бил много благодарен да споделите, за да знам мога ли да ида пак на бригада тази година, или е рано 7-8 след операцията, а там работата е физическа и почивката е малко.
Благодаря предварително.
espero

Мнениеот espero » 13 Ное 2009 20:36

Никой ли няма да отговори...
Ще съм благодарен ако някой даде съвет.
espero

Мнениеот д-р Цончев » 14 Ное 2009 02:21

Ако няма следоперативни усложнения - инфекция и др. - и ако платното е поставено добре, тъканите са заздравели нормално, по принцип не би трябвало да има проблеми с анотаврването. Т.е. една такава добре направена операция и пластика (с платно) не би трябвало по някакъв начин да ви ограничава в бъдеще след нормалния постоперативен период.
д-р Цончев

Мнениеот espero » 14 Ное 2009 19:47

Благодаря за отговора.
А колко според вас е "нормалния постоперативен период", защото като попитах хирурга, който ме оперира, колко време да избягвам физически натоварвания, той ми отговори "чакай го един месец и не го мисли повече"?
espero

Мнениеот д-р Цончев » 15 Ное 2009 01:34

За такава операция, при условие че не е имало усложнения, 1 месец е достатъчен период за зарастване на тъканите.
д-р Цончев

Мнениеот d-r lyu » 15 Ное 2009 11:37

Можете да се натоварвате постепенно до обичен ритъм на живот и работа, ако нямате болки след 6-тата седмица.
Д-р Веселин Люцканов, д.м.
d-r lyu

Мнениеот espero » 16 Ное 2009 22:24

Благодаря на отговорилите!
espero

Мнениеот diradina35 » 24 Ное 2009 15:46

Здравейте!
Напълно Ви разбирам всички! Мен също ме оперираха от Ингв.х-ия преди 5м. Обаче се възстанових до едно ниво и повече не. Хернията ми беше отдясно и след втория-третия месец, след като започнах с обичайните зъдължения на домакиня-чистене и т.н., или при по-дълги движения, започна да ми изтръпва от вътрешната страна десния крак-чак до стъпалото, като заедно с това имам дърпане и болка.Хирургът ми казва, че всичко е наред, ходих и при невролог, защото той така ме посъветва. Вярно е, че преди 3г.падах и получих увреждане на сакралните коренчета, но си мисля, че изтръпването не е от това. Чуствам се непълноценна, а и след месец ще се върна на работа - аранжор съм в голям хранителен магазин.
Моля да ми отговори някой от докторите, дали е нормално това да ми дърпа вътрешната част на бедрото и да ми изтръпва крака при най-малкото натоварване!? Колко месеца е нормално да се възстановяваш?
Друг хирирг ми каза, че е възможно да е по стегнат някой от шевовете - нямам поставено платно, а само е зашит сака, или да е заклещен нерв. Възможно ли е това? И че ще трябва най-вероятно пак да се оперирам.
Благодаря Ви много!
Ще чакам отговор!
diradina35

Мнениеот diradina35 » 26 Ное 2009 14:17

Моля Ви, отговорете ми, докторе!
Благодаря Ви! 8)
diradina35

Мнениеот д-р Цончев » 26 Ное 2009 16:02

Какво е заключението на невролога?
д-р Цончев

Мнениеот rolandsk » 17 Яну 2010 13:51

Здравейте!
Преди два дена ме оперираха от ингвинална херния в ляво.Все още трудно се движа имам болки.Един от въпросите ми е кога ще почнат да намаляват болките?Друго,което искам д а попитам,нормално ли е е да усещам оток и подуване на мястото където ми се издуваше най-много хернията.Като минат няколко месеца двете страни от ляво и дясно еднакви ли ще са или там където е сложено платното ще е по издадено и по-твърдо?
rolandsk

Мнениеот Dr.Atanassov » 17 Яну 2010 19:27

На мястото на разреза е нормално да ви боли, все пак е рана. Обикновено възстановяването е 7-10 дни.
Оток също е възможно да има, както и мястото около разреза да е по-твърдо. Това полека лека ще изчезне.
Издуване от страната на операцията не би трябвало да има когато спадне отока.
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com
Dr.Atanassov

Мнениеот rolandsk » 20 Яну 2010 18:13

Здравейте пак.Вече минаха почти 6 дена от операцията от ингвинална херния.Искам да попитам проблем ли е ,че правих секс и то два пъти?С наближаването на еякулацията усещах тъпа болка.
rolandsk

Болка в тестисите след операция от ингвинална херния

Мнениеот ktulu111 » 25 Яну 2010 17:41

Здравейте,

Преди 11 дни претърпях операция от ингвинална херния (дясна, директна).
Опреацията беше конвеционална като ми беше поставено платно.

След операцията пих Nexofen за болката и Dufalak за да нямам запек.

Проблемът е, че преди няколко дни започна изключителна неприятна болка в десния тестис.
Болката се получава когато ставам/лягам, а също и когато ставам и сядам на стол. Също така се получава когато си издухвам носа.
Болката е някак си рязка, не много сила, но изключително неприятна (причинява голям дисконфорт тъй като идва неочаквано).
Въпрът ми е дали това е нормално след подобна операция?
Направо се побърквам от мисълта, че платното докосва някакъв нерв за да се получи тази болка и ще трябва да ме отварят пак за да наместват платното?

Благодаря предварително за отговора Ви!

Поздрави,
Явор
ktulu111

Мнениеот Dr.Atanassov » 26 Яну 2010 10:22

Понякога има такъв тип болки след конвенционални операции. До седмица предполагам че ще отшуми.
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com
Dr.Atanassov

ПредишнаСледваща

Назад към Операции