ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

Болка след операция на ингвинална херния

Модератори: админ, консултанти

Krasimir.Ivanov

Болка след операция на ингвинална херния

Мнение от Krasimir.Ivanov » 29 сеп 2016 15:37

Здравейте,

Преди седмица бях опериран от ингвинална херния. Имам няколко въпроса за операцията. Четох във форума много мнения на хора които се оплакват от силни болки заради сраствания. За да не се стигне до там, има ли начин да предотвратя получаването им?
След операцията самата рана не бе боли нетърпимо, на усещам болка непосредствено под раната, като от време на време е остра пулсираща болка дори и в състояние на покой на тялото. От какво може да е това и трябва ли да ме притеснява?
И последно колко е нормално да е големината та разреза, моят ми се струва доста голям, около 10-12 см.

Поздрави!

д-р Цончев

Re: Болка след операция на ингвинална херния

Мнение от д-р Цончев » 29 сеп 2016 18:46

Трябва да мине аще малковреме за да стпре да виболи след операцията. По отношение на срастванията - няма какво да се направи, но пък и не се очаква при такава операция да създадат проблем.

Krasimir.Ivanov

Мнение от Krasimir.Ivanov » 13 окт 2016 01:37

Здравейте,
Имам въпрос относно същата операция. Минаха 3 седмици от нея. Операцията беше заради дискомфорт и лека тъпа болка в тесиса. Сега този дискомфорт продължава. Не е постоянно но усещането при проявяване е същото. Това нормално ли е? Какво изследване иле специалист бихте ми препоръчали за да се установи дали проблема е решен?
Благодаря за отговора ви предварително

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 окт 2016 21:37

Добре е пак хирург да го види, но е възможно известновреме да чувствате дискомфорт след операцията.

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 18 окт 2016 18:49

Здравейте,

минало е много малко време от операцията. По принцип усещанията, свързани със самата интервенция отшумяват за около месец, но се счита че може да имате дискомфорт до 3 месеца.
Ако болката остане повече от 6 месеца след операцията вече говорим за хронична ингвинална болка, което се случва при около 10% от пациентите след конвенционални операции.

Поздрави!
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

Отговори

Върни се в “Операции”