ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

Операция на Шипове на вратът?

Модератори: админ, консултанти

vali_s

Re: Операция на Шипове на вратът?

Мнение от vali_s » 17 мар 2013 14:16

Здравейте, на 32 години съм.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 мар 2013 19:36

Според описанието има дегенеративни ставни изменения по гръбнака и шията, но срещу тях няма какво да се направи.

jitac

Мнение от jitac » 08 апр 2015 18:37

Здравейте на 23 години съм и от декември 2014 имам симптомите които се предполагат че са за шипове на врата, чести но кратки главоболия най вече в слепоочетата, някакво напрежение между очите между веждите се усеща все едно имам двойно виждане но нямам такова, имах и чувство за припадане и световъртеж и почнах да пия селеногин при положение за лошо оросяване на мозъка. Ще може ли да ми обясните на моята възраст какъв е шанса да имам шипове на врата и от какво може да е това напрежение в очите и между тях дали може да е включено някакво сериозно заболяване на мозъка. Благодаря

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 апр 2015 21:06

Няма как да се каже. На първо време трябва да се направи снимка на врата, да се види от рентгенолог и евентуално да се направи преглед при невролог. Но според описанието симптомите са доста разнообразни за да се мисли за нещо конкретно.

teddy9307

Мнение от teddy9307 » 12 мар 2016 22:01

Здравейте! Майка ми е беше с оплаквания подобни на тези от темата- изтръпване на ръцете, болки във вратът, шум в ушите. Беше на системи за няколко дни, като се оказва че те не облекчават болките. Резултатите от рентгена гласят:
"Субхондрална остеосклероза на телата.Неравномерно стеснени дискални пространства на нива С5-6, С6-7. Рьо закл.:Остеохондрозис С5-6, С6-7"
Тези от скенера:
"Налице е дорзо-латерална десностранна дискова протрузия стесняваща частично предмедуларното пространство.На С3-4.На С4-5 Левостранна дорзо-латерална протрузия проминиране в спиналното пространство 2,7 мм.На С6-7 на базата на изразена остеофитоза по прешленните ръбове и апофизите на ставите. Разностепенно стеснени форамени на вертебралните артерии на всички нива."
Ако можем да получим компетентно мнение и да ни се разясни какво точно означава диагнозата, ще бъдем благодарни. От обясненията на лекуващия лекар разбрахме че става въпрос за сериозно притискане от шип на врата, който шип трябва да се отстрани оперативно и освен това някакво разместване на прешлените също трябва да се оперира. Предстои ни консултация с неврохирург. Поради голямото притеснение и нещата които прочетох в интернет относно операциите, слагането на импланти и непосилните суми които се изискват, търся мнение и тук. Ако някой може да даде информация за операциите за премахване на шипове, как протичат, сериозни ли са, въстановяването дълго ли е, трябва ли на мястото на извадения шип да се слагат тези скъпи импланти, колко струва една такава манипулация? Изобщо всякаква информация ще бъде полезна, благодаря предварително!

Отговори

Върни се в “Операции”