ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Операция на Шипове на вратът?

Модератори: админ, консултанти

RWSRUMEN

Re: Операция на Шипове на вратът?

Мнение от RWSRUMEN » 28 юни 2009 11:49

АЗ СЪЩО МОЛЯ, ЗА КОНСУЛТАЦИЯ? МОИТЕ ПРОБЛЕМИ СА ЧЕ ПОЛУЧАВАМ КРИЗИ СВЪРЗАНИ СЪС СВЕТОВЪРТЕЖ И МНОГО НЕПРИЯТНО УСЕЩАНЕ В ГЛАВАТА. ИЗПОТЯВАНЕ ГАДЕНЕ. ТРЯБВА ДА ЛЕГНА И ДА СЪМ В АБСОЛЮТЕН ПОКОЙ.ТОГАВА ВСИЧКО МИ СЕ ВЪРТИ ПРЕД ОЧИТЕ И НЕ МОГА ДА СИ ФИКСИРАМ ПОГЛЕДА В ТОЧКА. ЗА ПЪРВИ ПЪТ ПОЛУЧИХ ТАКАВА КРИЗА ПРЕЗ 1988Г. ТОГАВА СЕ УПЛАШИХ МНОГО, РАЗТРЕПЕРАХ СЕ, БЕЗ ДА МОГА ДА СЕ КОНТРОЛИРАМ.ДОЙДЕ ЛИНЕЙКА И МЕ ЗАКАРА В БЪРЗА ПОМОЩ В ТЪРГОВИЩЕ. НЕ ЗНАЕХ КАКВО СЕ СЛУЧВА С МЕН. НАПРАВИХА МИ НЯКАКЪВ КОКТЕЙЛ ОТ ЛЕКАРСТВА И МИ ГИ ПОСТАВИХА С ИНЖЕКЦИЯ. СЛЕД 10 МИНУТИ БЯХ ДОБРЕ ВСЕ ЕДНО НИЩО НЕ СЕ Е СЛУЧИЛО. (МНОГО СЪЖАЛЯВАМ,ЧЕ ТОГАВА НЕ СИ ЗАПИСАХ, С КАКВО БЕШЕ ТАЗИ ИНЖЕКЦИЯ) ОТ ТОГАВА ПОЛУЧАВАМ КРИЗИ. ЛОШОТО Е ЧЕ В НАЧАЛОТО БЯХА ПРЕЗ ГОЛЯМ ИНТЕРВАЛ, А СЕГА Е ПРЕЗ МАЛЪК. ПРЕДИ КРИЗА ПО-РАНО МИ ПИЩЕШЕ ЛЯВОТО УХО И ЗАГЛЪХВАШЕ, А СЕГА ПИЩЕНЕТО МИ Е ПОСТОЯННО И ПРЕДИ КРИЗА СЕ УСИЛВА. ОТ СНИМКАТА КОЯТО СИ ПРАВИХ СЕ ВИДЯ, ЧЕ ИМАМ ШИПОВЕ НА ВРАТА. ОТ СКЕНЕРА НА ГЛАВАТА НЕ СЕ ОТКРИ НИЩО. ОТ ДОПЛЕРА СЕ ВИДЯ, ЧЕ ПРИ КРИЗА Е ВЛОШЕНО КРЪВОСНАБДЯВАНЕТО ОТ ЛЯВО. ХОДИХ И В СОФИЯ ПРИ ОТОНЕВРОЛОГ, ПРОФЕСОР КЕХАЙОВ МИ КАЗА ЧЕ ПРИЧИНАТА НЕ Е ЯСНА НО ПРЕДПОЛАГА ЧЕ Е В СЛЕДСТВИЕ ОТ ПРИТИСКАНЕ НА КРЪВОНОСНИТЕ СЪДОВЕ ОТ ШИПОВЕТЕ. ОТ ТОГАВА ДО СЕГА МИ ИЗПИСВАХА КАКВИ ЛИ НЕ ЛЕКАРСВА, НО НИЩО НЕ МИ Е ПОМОГНАЛО. СЕГА ВЕЧЕ НЕ ПИЯ НИЩО, ПРОСТО ЛЯГАМ И ТЪРПЯ ДОКАТО ПРЕМИНЕ КРИЗАТА. ЗНАМ , ЧЕ ОПЕРАЦИЯТА Е МНОГО ОПАСНА И НЯМА ДА РИСКУВАМ, НО МЕ ПОСЪВЕТВАЙТЕ, ПОНЕ ЕДНО ЛЕКАРСТВО КОЕТО ДА МИ ПОМОГНЕ!

gala_de5

Мнение от gala_de5 » 06 юли 2009 20:10

Нормално е човек да опита всички възможни начини за ликвидиране на болестния си проблем преди да се пристъпи към оперативна намеса. Тя е крайният изход от настоящия проблем. Аз Ви предлагам метод, който спада към нетрадиционните методи на лечение, но се оказва пък за сметка на това много успешен. Имах пациент, който беше с Вашата диагноза и със същите последици - имам в предвид изтръпването и неоросяването на долните крайници. Лечението беше за много кратко време, след което той стана от леглото и беше напълно самостоятелен в обслужването си. Принципът на лечението е премахване напълно на шипните образувания, които пречат на нормалните движения на нервите около прешлените и причиняват тези болестни състояния. Говоря за лечение с биополе, което оприличавам на лазерната терапия (но тя пък е физична) докато биополето е напълно природна терапия. Това означава, че чрез него никога не може да се навреди на макроорганизма, за сметка на това той получава това, от което има нужда в момента и затова резултатите са повече от впечатляващи на пръв поглед.

Ако представлява интерес за Вас моето предложение можете да ме потърсите на телефон 0887 922 664 - Галина Петкова

д-р Габровски

Мнение от д-р Габровски » 08 юли 2009 10:47

gala_de5
да се говори за "премахване на шипове и освобождаване на нерви с биополе" си е чиста шарлатания
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"

gala_de5

Мнение от gala_de5 » 14 юли 2009 16:35

Благодаря за компетентният отговор, д-р Габровски. Не мога да си обесня тази необоснована агресия против алтернативната медицина , при все че имаме ОБЩА ЦЕЛ - ДА БЬДАТ ЗДРАВИ ХОРАТА!!!
Мисля, че човек не може да има мнение за нещо, което не му е познато.
Между лекарите има такива, които са най-добри, но за сьжаление те са много мальк процент. Дори и при тях идва момент,в който и те са безсилни. Причините, поради които едно заболяване не може да бьде преборено са много. Аз няма да ги коментирам, но ще спомена само някои от тях: неправилно направена или разчетена рентгенова снимка; неправилно направени или анализирани клинични изследвания; неправилно поставена диагноза; неправилно назначено лечение и мн.др.
Назначената лекарствена терапия не винаги помага, а в повечето случаи предизвиква странични действия, описани в листовките кьм сьответните лекарствени продукти.Всеки един от тях се стреми да достигне сьвьршенството на природата, но уви, неуспешно ! А ако лекарствената терапия се приложи за по-дьльг период от време това неминуемо води до увреждане на някои вьтрешни органи - това се изразява в субективен дискомфорт, който по-нататьк води до рухване на целият макроорганизьм.(Тук изключвам животоспасяващите лекарствени средства.)
Сега е момента от включването на алтернативната медицина. Един от нейните дялове е биополето, сьществуването на което днес е отдавна доказано научно. То само по себе си е природно и именно в това е силата му - то се приема без резерви от всеки човек.То няма разрушаващ елемент, а САМО ГРАДИВЕН.Имам неоспорими факти за това - рентгенови снимки, направени преди и след биотерапията на шипните образувания; клинични изследвания, направени преди и след биотерапията ; субективните мнения и усещания на много пациенти, между които са и Ваши колеги. Биополето може да бьде използвано за лечение и на много други заболявания.
НЕКА ДА БЬДЕМ ЗАЕДНО В ОБЩАТА НИ КАУЗА!!!
НЕКА НЕ ОТНЕМАМЕ УНИКАЛНИЯ ШАНС НА ХОРАТА ДА БЬДАТ ЗДРАВИ!!!

belika

Мнение от belika » 14 окт 2009 23:50

Здравейте!

От около две години имам главоболие от дясната страна ниско долу в главата. От начало се появяваше само при настинка, и не беше много силно, все едно са ме ударили с нещо тъпо...

При хубаво време изчезваше.

От пролетта на тази година обаче главоболието почти не изчезва, и болката се разпространи надолу по врата и цялата ръка, най-вече рамото до лакътя, но от скоро и по самите пръсти. От години имам шипове на коляното и същата дясна ръка, на китката и единия пръст, които искаха да оперират, но за сега си живея с тях. Имам и дископатии при L3 i L4, с които обаче съм свикнала.

За главоболието ходих на УНГ, рентген на глава, невролог и скенер с контраст.

Намериха някакъв сфеноидид и нещо на гърлото, които неща обаче скенерът отхвърли.

От месец ръката много ме боли и ми пречи, дори да не върша нищо, в спокойно положение и при сън. Все едно е изтръпнала, болна и чужда...

Кръвното на тази ръка ми е по-ниско, а преди не беше. Доплер не ми е правен на ръката.
Според моя психиатър, не е възможно да имам такава симптоматика без физическа причина.

Въпросът ми е: възможно ли е всичко да е от шипове, и, ако да, кои неща да снимам: шия, рамо, лакът... И на ортопед ли да ходя, след снимките /ако намерят това/, на ревматолог или на неврохирург.

Защото с тези болки няма да мога да живея спокойно, а не мога да пия диклак, аулин и кетопрофени всеки ден заради язвата.

Предварително благодаря.

prangov&sin

Мнение от prangov&sin » 20 ное 2009 00:52

zdrasti imah podobni problemi glavobolie svetovartej napravih si snimka na vrata
i razbrah che imam chipove pochti nichto ne mi pomagache kato medikamenti
dokato ne otidoh na nevrolog i
sled nqkolko terapii s tok na slabi inpulsi
se poch. po dobre ot vreme na vreme bolkata se poqvqva i spasenieto mie flamehin
dvoino prahche za 24ch kato bolkata se poqvqva vpovecheto sluchai sled preumora ili shvachtane{nastivane}

vik_70

Мнение от vik_70 » 26 яну 2010 13:47

Здравейте,принудих се да вляза в интернет защото съм притеснен от главоболието което имам вече почти 10 дни.Може би трябва да започна с малко предисловие...преди близо 3м и половина нелепо ударих и двата си крака и се наложи да ми правят операции с поставянето на пирони пластини и тн.От тогава почти съм само на легло изключвайки ходене с проходилка за около 2 седмици след което се наложи да ми правят нови операции за отстраняването на железата от краката ми.До тук добре.Притеснението ми беше относно упойката-спинална.След операцията се чуствах добре освен че предполагам че анестезиолога малко предозира нещата защото крайниците ми от кръста надолу бяха изтръпнали почти 6 часа.Започнаха да ме наливат с мн течности,физиологични разтвори и на др ден се чуствах добре.Прибрах се в къщи но на 2 ден след операцията започна страшно главоболие,опитах много лекарства но от нищо не ми минаваше.Пиех мн течности и чаках да мине знаейки че това е евентуално страничен ефект от самата упойка.На 6 ден болката в главата ми премина от едната страна но остана само болката в дясно.Пулсираща на моменти болка в дясното слепоочие и над дясното око и въобще от дясната половина на главата ми.На моменти чак усещам и някаква болка в дясното ухо и в гърлото.Моля да ме посъветвате какво да правя.На 39г съм и пия лекарства за високо кръвно което е най много 130/90.Едно от лекарствата е за изхвърляне на течности от организма.
Въпроса ми е дали от упойката може да продължи това главоболие и дали в следствие на него не съм развил друг вид главоболие и какво да правя за да го облекча поне малко?
Благодаря ви предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 яну 2010 12:00

Ето тук съм коментирал подобен проблем:
viewtopic.php?f=24&t=13824

vik_70

Мнение от vik_70 » 27 яну 2010 13:00

Благодаря ви много.Бях прочел това мнение но днес е вече 12-и ден и започвам да си представям какви ли не лоши неща свързани с това гравоболие.
Пия много течности и нурофени и др но...подобрение няма за съжаление.Сутрин и през деня е по силно а вечер като че ли намалява.
Дали имате друг съвет с който мога да облекча болките си докторе?
Благодаря ви отново!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 яну 2010 13:06

Доколкото разбирам правите достатъчно по въпроса. Би трябвало постепенно болката да започне да намалява. Бавно отшумява по принцип.

vik_70

Мнение от vik_70 » 08 фев 2010 13:05

Благодаря ви за съветите.Искам да ви кажа че на 14-тия ден започна да ми отминава с помоща на кокстрал или просто дойде времето да ми отминава болката. Сега ми предстои артроскопия на коляното и предполагам ще е отново със спинална упойка.Какво ще ме посъветвате?Има ли период от време и какъв е между две спинални упойки?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 фев 2010 00:31

Има ли период от време и какъв е между две спинални упойки?
Не знам за такъв, при условие, че няма придружаващи заболявания, които да налагат някакви ограничения. В смисъл, че няма нещо "вредно" което да се натрупва от цялата тази работа. Остава проблема с постпункционното главоболие... но пък то е трудно да се предвиди.

vik_70

Мнение от vik_70 » 11 фев 2010 16:36

Благодаря Ви много!
Бих искал да се обърна към някой който може да ми даде някакъв съвет по следния въпрос:
Преди 4 месеца след нелеп инцидент получих травма на лявото коляно - скъсах сухожилие и същевременно счупих десния си глезен в следствие на което ми бяха направени операции и на двата крака и ми бяха поставени в коляното някаква ограничаваща тел а в глезена плака с винтове.Същевременно започнах раздвижване но коляното не можеше да се сгъне повече от 90 градуса и след консултация с ортопед премахнахме телта от коляното и ограничаващите винтове от глезена на другия крак.
Сега обаче.. нещо в коляното ми щрака много неприятно и след консултация с ортопед следва да ми направи артроскопия.
Честно да в икажа писна ми от операции защото артроскопията си е вид оперативна интервенция все пак.
Та въпроса ми е "Има ли някаква вероятност това щракане да е в следствие на обезвижване в колянната става доста дълго време и с течение на времето да изчезне и да си спестя още едно отваряне на коляното?" Да се опитам ли да направя ЯМР и дали е толкова точен и прецизен метод за случващото се в колянната става?

elgenjo

Мнение от elgenjo » 12 мар 2010 18:43

По повод операция на шийни прешлени посетете:
http://babbler-bg.blogspot.com/

mona03

Мнение от mona03 » 19 мар 2010 15:11

Здравейте!
Искам да попитам за баба ми. От няколко месеца е много зле! Диагнозата и е дископатия на врата, започна се от болки във врата преди около четири месеца и от ходене по лекари сега цялото и тяло е сдървено. Почти не може да ходи, само ако някой и помага! Направиха и опрация на ръцете като и освободиха нерв. Сега я водихме по различни невролози и неврохирурзи, но нищо не помага! Със всеки изминал ден става по- зле! Слага ли са и какви ли не инжекции и няма полза! Има и болки във всички крайници!Последния "специалист" невролог след преглед, който трае 5 минути, каза че имала шипове по цялото тяло! Ако някой може да ме насочи какво да правя или как да и помогна ще ви бъда много благодарна!

Отговори

Върни се в “Операции”