ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.

Операция на Шипове на вратът?

Модератори: админ, консултанти

aneliq11

Re: Операция на Шипове на вратът?

Мнение от aneliq11 » 02 апр 2008 17:25

И аз исказ да попитам доктор Габровски кам какъв лекар да се обърна при следните оплаквания главоболие силно ,замайване шум в ушите сърцебиене.Само искам да кажа че снимка на врата показа начална цервикоартроза,скенера е нормален ,долера също ,отоневролога вестибулопатия ,кардиолога малък пролапс на митрална клапа .ЕЕГ-леки дифузни прояви без огнищност.изседване на вегетативната система -изразена автономна дисрегулация от симпатикотонен тип.Кръвно налягане 100/60.Нужно ли е изследване с ЯМР за доуточняване на диагноза?

д-р Габровски

Мнение от д-р Габровски » 02 апр 2008 21:09

доколдото разбирам вие вече имате поставена диагноза - "изразена автономна дисрегулация от симпатикотонен тип", която може да обясни оплакванията ви.
Струва ми се, че съвсем адекватно и пълноценно сте провел консултациите и изследванията.
Един ЯМР би дал допълнителна информация, но можете да го направите в планов порядък.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"

aneliq11

Мнение от aneliq11 » 02 апр 2008 21:26

da но тази автономна дисрегулация защо не се повлиява от лекарствата пия депресант и ривотрил и може ли да има някаква органи4на причина затова ви питах за ЯМР ,това заболяване на психиката ли е или неврогенно как се лекува? Влагодаря.

aneliq11

Мнение от aneliq11 » 03 апр 2008 08:41

A дали ЯМР нез контраст щте покаже ако има някакво органи4но увреждане или трябва и контраст?

д-р Габровски

Мнение от д-р Габровски » 03 апр 2008 15:45

да ще покаже
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"

aneliq11

Мнение от aneliq11 » 04 апр 2008 11:35

а бихте ли ми обяснили доктор Габровки каква е разликата между ангиография на мозъка и доплер на артерии на мазъка? :?: :?:

д-р Габровски

Мнение от д-р Габровски » 07 апр 2008 11:48

при ангиографията се вкарва контрастно вещество в съдовете и се снимат на рентген. Често наричат ангиографията "цветна снимка на съдовете".
При доплера, чрез ултразвук се измерва кръвотока през даден съд. За разлика от ангиографията методът е неинвазивен.
И двата метода имат своите показания, могат да се допълнят, но рядко - да се изключат.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"

aneliq11

Мнение от aneliq11 » 12 апр 2008 21:30

А възможно ли е шипове или херния на шийни прешлени да причинява тези оплаквания? :?: :?: :?: :?:

д-р Габровски

Мнение от д-р Габровски » 15 апр 2008 23:07

да
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"

aneliq11

Мнение от aneliq11 » 16 апр 2008 11:46

D-r Габровски искам да ви попитам след като доплера не показва някакви изменения и скенера и ямр на главен мозък редно ли е да направя ангиография с оглед постоянното главоболие което имам вие какво мислете дали щте има смисъл??????????? :?: :?: :?:

mis_vesi

Мнение от mis_vesi » 02 окт 2008 16:39

От доста време имам болки във врата и леко замайване на главата. Страдам от много години от безсъние. Не съм се консултирала с лекар-специалист, тъй като болката е постоянна, но не е непоносима, с две думи - тъпа болка. Облекчава се при масажиране. Не знам дали са шипове, пък и личният ми лекар , с когото споделих това, не ми обърна никакво внимание. На 55 години съм, жена. Имам ли, според вас, причини за безпокойство?

линна

Мнение от линна » 09 окт 2008 16:29

Графия на шиини прешлени профил- начална спондилартроза на същите / начални ръбови остеофити при нормално широки дискове/
Моля за съдействие , какво означава това. Имам разбира се оплаквания във врата и около врата и без конкретна диагноза досега се минава направо на лекарства:? благодаря предварително!

toni_21_I

Мнение от toni_21_I » 27 окт 2008 16:53

ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН!ИМАМ СЛЕДНИЯ ВЪПРОС ОТ 5 ГОДИНИ ИМАМ ПРИСТЪПИ ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ И МИ Е МНОГО ЗЛЕ.СВЪРЗАНИ СА С СЛАБОСТ И ВИЕНЕ НА СВЯТ.ОСВЕН ТОВА ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ ИМАМ НАПРЕЖЕНИЕ В ГЛАВАТА.ХОДИХ НА ОТО НЕВРОЛОГ,КОЙТО МИ КАЗА ЧЕ НЯМАМ ПРОБЛЕМИ.НА НЕВРОЛОГ,КОЙТО МИ КАЗА ЧЕ ИМАМ ПРОБЛЕМИ С ОРОСЯВАНЕТО И МИ ИЗПИСА СИБЕЛИУМ И ДИАНКСИТ,НО САМО ЗА 2 МЕСЕЦА.МИСЛЯ ЧЕ ИМАХ ИЗВЕСТНО ПОДОБРЕНИЕ,НО ВЕЧЕ НЕ СЪМ СИГУРНА.НЕЗНАМ ВЕЧЕ КЪДЕ ДА ОТИДА И КАКВО ДА ПРВЯ.ПРАВЕНА МИ Е СНИМКА НА ВРАТА, НО НИЩО НЕ СА МИ ИЗПИСАЛИ СИГУРНО НЯМАМ ШИПОВЕ.МОЛЯ ЗА СЪВЕТ!ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ!

rangelova

Мнение от rangelova » 29 ное 2008 22:51

от няколко месеца имам силно главоболие придрожено със гадене и световъртеж може ли да имам шипове на 40 години съм

magi_rad

Мнение от magi_rad » 30 ное 2008 11:42

Главоболието,гаденето и световъртежа се свързани ,едното води до другото и обратното,но трябва да се види причината за това,защото то не е заболяване ,а симптом на нещо,но според мен едва ли е от шипове,защото при тях е възможно да е налице скованост на мускулите,ограниченост на движенията,но чак световъртеж не вярвам.Затова най-добре посетете невророг,да се направи ренгенова снимка за наличие на шипове и да се види причината за тези оплаквания.

Отговори

Върни се в “Операции”