ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Методът има не само релаксиращ но и лечебен ефект
Блуждаещ нерв – отделя влакна към вътрешните органи
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Операция на Шипове на вратът?

Модератори: админ, консултанти

topsport

Операция на Шипове на вратът?

Мнение от topsport » 03 яну 2008 15:29

Здравейте.От няколко месеца имам проблеми с шипове на врата,по-точно 6-7 шиен прешлен,проблема идва от това че става натискане на нерви и оттам идват другите бели,като постоянно изтръпване на крайници,нарушено оросяване на мозък и т.н.Та въпросът ми е следният:дали е възможна хирургична намеса и отстраняване на шиповете на шията или това е диагноза за цял живот,ако може да се премахне хирургично,защо да не прави тогава..???
Мерси предварително..:)

д-р Габровски

Мнение от д-р Габровски » 03 яну 2008 20:23

"Шиповете" на врата в повечето случаи могат да се премахнат с операция. По този начин се премахва притискането на нерви и съдове с което се постига подобряване на оплакванията ви.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"

topsport

Re: Операция на Шипове на вратът?

Мнение от topsport » 04 яну 2008 15:06

Благодаря за отговора.Но все пак,да попитам,тежки ли са тези хирурги4ни отстранявания на шипове,колко време е нужно за възстановяване,каква е вероятноста от неблагоприятни последствия и дали се премахват пернаментно ,или пак може да израстнат?
А доколкото дали съм решил,ако това премахне главоболието и изтръпването,две мнения няма-задължително да се премахнат.Мерси
П.С>а и съответно къде мога да намеря добри специалисти в тази област за да се направи преглед и да се оточни кога как и т.н.

д-р Габровски

Мнение от д-р Габровски » 04 яну 2008 17:59

Доколко тежка е операцията зависи от самите шипове, от общото ви състояние и от тежестта на симптомите.
Веднъж премахнати, шиповете не "растат" отново или това става много бавно.
Тази операция е за опитни специалисти по неврохирургия, тъй като те много често се сблъскват с подобна патология.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"

topsport

Мнение от topsport » 16 яну 2008 12:58

Здравейте отново.
Вече сме в новата 2008-ма,но със стари болежки.
Та имам още един въпрос отностно тези шипове-ако оплакванията не намалеят в следствие на взимани медикаменти,може ли за бъдеще да се очаква някакво усложнение в следствие на притискането на нерви и неправилното оросяване?Чувал съм от др.хора че са започнали да имат проблеми с кръвното и др.
Възможно ли е и кога точно е неоходима хирургическа намеса.Благодаря отново:)

д-р Габровски

Мнение от д-р Габровски » 16 яну 2008 18:14

Изтръпването на крайниците и нарушеното оросяване са различни проблеми.
Премахването на шиповете се препоръчва най-вече при притискане на нервите излизащи от гръбначния мозък или на самия гръбначен мозък с произтичащите от това оплаквания.
Най-честите оплаквания са от болки и тръпнене в началото, симптомите постепенно се засилват, появява се мускулна слабост, а в определени ситуаци - изпускане по малка и/или голяма нужда. В крайния стадий на заболяването може да се достигне до пълно обездвижване.
Разбира се, при всеки ходът на болестта е различен и индивидуален.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"

neji_s

Мнение от neji_s » 06 фев 2008 23:47

Здравейте, моята история е следната: доказани на снимка шипове на врата според единия лекар и шийна дископатия, на моменти имам замайване граничещо почти до загуба на съзнание/поне така го чувствам/. Не съм имала припадъци до сега, получавам нещо като люлеене например седейки на стола или докато стоя права. Тези ми усещания са само на моменти, но много ме плашат. Правила съм скенер доплерова сонография отоневрологичен преглед и всичко е ок. Интересува ме Вашето мнение и съвет. Какво да правя от тук нататък. Налага ли се еег, до колко е опасно това състояние и как евентуално да се лекува. В момента не се лекувам с нищо защото изписваните ми досега успокоителни бетасерк и пирацетам не дадоха резултат. Благодаря Ви.

д-р Габровски

Мнение от д-р Габровски » 07 фев 2008 19:51

Никакви отклонения ли не дава доплера и отоневрологичното изследване?
какво ви е кръвното налягане?
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"

neji_s

Мнение от neji_s » 07 фев 2008 20:01

Здравейте, никакви нито доплера нито никое от изследванията ми всички смятат че е на нервна почва. Кръвното ми е по принцип ниско, но не чак толкова 100/60. Моето скромно мнение е че при мен се преплитат янколко неща шипове, вестилубопатия дистония и като някое се изяви със симптом и ме почват паническите пристъпи. Но това в момента е много неприятно защото ми пречи на работата, и на ежедневните ми задължения. Чувствам го като замайване, все едно на моменти ме дърпа някой за тила някой път е по-леко друг път е доста силно неприятно и плашещо. Благодаря.

д-р Габровски

Мнение от д-р Габровски » 09 фев 2008 13:47

Така както описвате състоянието си ми се струва малко вероятно хирургичното премахване на шиповете да е от полза за вас.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"

neji_s

Мнение от neji_s » 09 фев 2008 20:34

Тогава какво ми предлагате?

д-р Габровски

Мнение от д-р Габровски » 10 фев 2008 22:29

до neji_s

предлагам ви да се консултирате с невролог за евентуална вегетативна дистония и с психотерапевт за паническите пристъпи.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"

neji_s

Мнение от neji_s » 10 фев 2008 23:13

Д-р Габровски, много Ви благодаря. Ходих на психиатър и ми изписа сероксат по половин сутрин и да Ви кажа май съм по-добре пък ще видим какво ще излезе дано да мине. Още един път благодаря. :)

mimi1971

Мнение от mimi1971 » 18 фев 2008 10:59

Здравейте!
Моите симптоми са пристъпни световъртежи съпроводени с много силно гадене, изтиване на крайниците и усещам подобно изтръпване в предната част на главата. В рамките на 6 месеца имах три такива кризи. Пия бетасерк и Vertigoheel. До сега ми е правен само снимка и на нея се видяха 4 шипа. Но тея пристъпи ми пречат много на работата ми. Какви изследвания трябва да направя и може ли трайно да се лекуват?

д-р Габровски

Мнение от д-р Габровски » 18 фев 2008 21:46

Подобни пристъпни световъртежи е малко вероятно да се дължат на шипове на врата.
По-вероятно е проблемът да е локализиран във вътрешното ухо.
Препоръчвам ви консултация с отоневролог.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"

Отговори

Върни се в “Операции”