ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

Срязах си кракът на стъкло

Модератори: админ, консултанти

markuch111

Срязах си кракът на стъкло

Мнение от markuch111 » 30 юни 2016 13:29

Здравейте,
Завчера си срязах кракът на едно стъкло.Отстрани на прасеца,точно където е мускула-на около 15см под коляното.Там точно където е много опъната кожата щото я опъва и костта отпреде и мускула отзад.Заради това при сравнително малко срязване буквално раната се разцепи като праскова.Цепката е дълбока е около 1-2см. и дълга около 10см.Цепката на панталона е по-малка от самата рана. :) На следващия ден ходих на хирург-заши я с няколко шева,бих и тетанус.Проблема е че на деня когато се срезах не ме болеше много,даже в момента на срязването в първия момент не усетих какво е станало и помислих че съм си срезал само гащите... :) Разбрах чак като шурна кръв.Вчера почна да ме боли повечко.След шева болката отшумя заради упойката,но на вечерта като ме отпусна-видимо ме болеше повече отпреди.Тая сутрин-още повече.Боли ме най-вече като стъпвам на тоя крак.Явно самия мускул се стяга да носи тежестта на кракът при самото стъпване,а същевременно е срязан и затова боли.В покой болката е пареща,но нямам тупкане което знам че е признак за инфектиране на раната.При стъпване на тоя крак болката става по-рязка.Да попитам подобно усилване на болката нормално ли е-все пак е бая рана и до колко дена ориентировъчно трябва да отшуми?Забелязвам и че кракът ми го чувствам по-тежък и някакси вдървен,особено след ставане след като съм бил седнал или съм лежал-тогава болките при стъпване са много по-силни и самия крак тежи доста.Като мина 15-20 крачки и като че ли се раздвижва ли или изтръпва от болката ли,но ми е по-лесно ходенето.
Знам че така без да се види раната е говорене наизуст,но не ми се ще да я снимам-едно е вече е зашита,друго че я залепиха с един огромен пластир и нямам друг такъв-нещо като лепенка,но огромно...
Утре по принцип ще ходя при хирурга да го види пак и да смени тоя пластир.А днес мисля да питам в рокерския клуб,че ми е наблизо-там са моторджии и не може да нямат някоя патерица :) Че сега с подпиране по стените ми е малко зор докато захапя първите крачки...

д-р Цончев

Re: Срязах си кракът на стъкло

Мнение от д-р Цончев » 02 юли 2016 14:07

Нормално е не се притеснявайте. Вземете си патерица докато зарастне.

markuch111

Мнение от markuch111 » 02 юли 2016 20:31

Много благодаря за отговора.
Вчера бях при хирурга,погледна го,сложи нов пластир,стиска го да види явно дали не тече нещо и каза че няма инфекция и всичко е точно.В петък ми каза да ида за сваляне на шевовете ако всичко е точно.
Шибаното е че рани на краката ми заздравяват много бавно.В смисъл-имам коричка от охлузване от миналия август която още не ще да падне.Причината вероятно е в разширените вени които имам,а може да е и от кръвна захар вече(наближавам 40те).Не съм я изследвал от 20години насам.
Сега засега още типичното за заздравяваща рана силно сърбене на раната го нямам,но дано до няколко дни се появи.Иначе днес вече съм по-добре-седя прав около 5минути без проблем,сутрин още ми е зор докато потегля първите стъпки,но после се раздвижвам и си ходя що-годе нормално,макар и бавно.Кат походя повечко-да кача 2-3пъти стълбите между двата етажа почва да боли ама това си е нормално според мен.
Имам още 2 въпроса:
1)Това нещо с което лепят вместо бинт под какво име да го търся в аптеката.Представялва едно бяло на дупки дишащо,лепи се като лепенка но е огромно-колкот 2 цигарени кутии една до друга.Под него само пъхат една стерилна марля с риванол и тва е,удобна работа,няма бинтове които падат и прочие простотии...Пластир ли се казва-как?
2)6дена след свалянето на конците(сиреч около 16дена след срязването се пада)има едно състезание на което искам да отида.Малко под 100км ходене в планината и към 2-3000м денивилация качване общо.Това се минава в рамките на 24ч.Целта ми е само завършване в рамките на 24ч.,без да гоня първи места и т.н.Така или иначе и здрав да съм пак няма надежда да съм от първите,щото идват такива люде дето са като спартански войни в краката и нямат стигане.Затова и само ходене ще е,без да се напъвам да бягам и т.н.Мисля да облекча максимално нещата като взема в раницата само 2л. вода и някакви барове за бегачи или нещо сладко-вафли,мед и т.н. като целта ще ми е да я направя под 4кг раницата,сиреч да съм напрактика без багаж,пък ще взема пари и ще ям по хижите,не е проблем,то и времето е топло,като не спираш и дрехи не трябват дори и през нощта.
Шибаното е че това състезание се организира веднъж в годината,а и ми е любимото и не ми се ще да го изпусна и да чакам до догодина.
Та може ли да повредя нещо раната с подобно участие или ако върви всичко точно по заздравянето 16дена след срязването вече всичко си е заздравяло достатъчно!?То е ясно че на мускула му трябват месеци да се възстанови срязаното,но поне да не го увредя нещо повече,щото си е бая ходене...

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 юли 2016 19:07

1 - казва се Хипафикс
2- не е ясно дали болката няма да ви попречи, според мен е голямо разстоянието и натоварването. инак раната е зарастнала за 16 дни и не би трябвало нещо да и се случи. Но в крайна сметка ако видите зор ще спрете...

markuch111

Мнение от markuch111 » 04 юли 2016 20:05

Много благодаря за отговора!Днес го превързах и забелязах че около раната има един регион около сантиметър и половина-два който е ярко зачервен.Понеже предния път все хирурга го превързваше и не съм гледал,то там легнеш на една маса,но като че ли беше по-малко зачервяването,може и да си въобразявам.
Иначе болките поутихват,сковаността намаля,но при стъпване си боли все още.Тупкане нямам,парещата болка сега е съвсем лека.Да считам ли че всичко е наред?
Притеснява ме най-вече дали има възможност да е останало стъкълце в раната.Уж на деня го поливах с кислородна вода,на другия ден доктора го гледа,търка и той с кислородна вода,ама знам ли...Или ако е останало стъкълце досега за една седмица да е набрало и протекло гной!?
Навремето дедо ми си беше нарънчил дланта в една дъска.Видял че един кон с каруца паднал и си счупил кракът точно на линията на влака и влак щял да мине след 5минути и тръгнал да помага да изтикат каруцата с още хора че седи баш на релсите.В суматохата и паниката не е разбрал че като се е рендосал на дъската и му влязла в това мекото на дланта,възглавничката под палеца една треска колкот половин кибритена клечка.Тръгна оная ръка да набира,ходи по спешния кабинет на няколко пъти-сестрите промиват раната и цапат с ония риваноли и нищо...Така 6 месеца,накрая почна да вдига температура,ходи на доктор,общопрактикуващ.Хирург тогава в града нямаше.Доктора му беше казал че от старост,слаб организъм и затова е набрала раната и му беше предписал 10дена гентамицин в задника,без да се цепи раната без нищо...Так и ни сестри ни доктор бяха забелязали че има треска в раната.Кат спря гентамицина пак почна да се надува и накрая една вечер беше набарал нещо твърдо в дланта.Тръгнал да натиска,да натиска докато се беше показала треската през раната и я беше извадил...

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 06 юли 2016 07:09

Ами същото е ако влезе трънче ,стружка ,жило от пчела и муха,..не можеш да мирясъш ,докато не ги извадиш.....а колкото до твойта цепка ,дръж я отворена ,че иска да яде кислород , ида се пече на слънце,за да зашива....а планинската козя пътека ,има кога да я извървиш,..концентрираната луга е най бързото средство за запичане на рани,......и за охлаждане на аденоми като моя!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 юли 2016 20:38

Според мен няма причина да се притесняввате от нещо подобно - ще мине.

Отговори

Върни се в “Операции”