ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зачеването на момиче наистина е майсторлък
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Сдружение „Зачатие“ отново ще раздаде ваучери за подпомагане н...

операция от апендицит и възстановяването

Модератори: админ, консултанти

bogomilmladenov

операция от апендицит и възстановяването

Мнение от bogomilmladenov » 22 мар 2016 21:53

Добър Вечер. Наскоро ме оперираха от апендицит и това вече е 6-тият ден от операцията, като махнаха част от конците, след 2 дена ще махнат всичко изцяло. Днес ме изписаха и искам да Ви питам може ли да се навеждам, да седя на стол за по-дълго, защото когато се обувам, преобличам и прочие, усещам болки и ме е страх да не се разшие нещо след операцията. Според Вас възможно ли е, след като са минали толкова дни? И още нещо. За възстановяването докторът ми даде някакъв списък с храни, който общо взето не ми говори нищо и не посочва конкретно какво трябва да си приготвя? Кои са позволените храни? Задавам този въпрос, защото се оказах сам студент в общежитието и всичко трябва да върша сам, а това не е никак лесно в тази ситуация. Благодаря Ви за отговора.

д-р Цончев

Re: операция от апендицит и възстановяването

Мнение от д-р Цончев » 23 мар 2016 21:41

Няма да изпуснат конците, спокойно. Движете се така, че да не ви боли много, болката с течение на д ните ще премине постепенно. Без излишно напрежение на тялото, все пак скоро са ви оперирали. Храната - с повече течности, без груби храни, повечко пасирани ястия, така че да няма затруднение в дефекацията.

bogomilmladenov

Мнение от bogomilmladenov » 25 мар 2016 00:15

Вече се чувствам по-добре след операцията, още съм на диетично хранене, но единственото, което ме смущава е именно продължаващите затруднения в дефекацията, д-р Цончев.
Поради това искам да попитам бих ли могъл в киселото мляко да слагам овесени трици и овесени ядки. В диетичния списък, който ми дадоха, пише овесени ядки, но овесените трици винаги са ми помагали. Разрешени ли са? Чувал съм и за узрелите банани, че са с много високо съдържание на разтворими фибри, които в някои случаи може да помогнат за прокарване на отпадъците през червата. Но конкретно ме интересуват овесените трици. Благодаря Ви за отделеното време.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 мар 2016 17:39

Какво точно е затруднението в дефекацията?

Отговори

Върни се в “Операции”