ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

Операция на глезен

Модератори: админ, консултанти

puls1976

Операция на глезен

Мнение от puls1976 » 14 яну 2016 12:15

Здравейте!

Майка ми е на 58 години и на 6 януари тази година си счупи и двата глезена. Единият беше потрошен на три места и лекарите в Пирогов ми обясниха, че е наложителна операция. В момента не може да стъпва на нито един от двата крака, защото единият е в гипс, а другият опериран. Освен, че се притеснявам за възстановяването и на двата й крака, ме тревожи и това дали са взети всички необходими мерки, за да се избегнат евентуални неприятни последици в следоперативния период -имам предвид риск от белодробна емболия и др. Всеки ден след операцията й се бие фраксипарин за разреждане на кръвта. Опасявам се обаче, че не е направена консултация със съдов хирург. Тя няма разширени вени на краката. Не е вдигала температура, общото й състояние е добро, а и тя самата казва, че от ден на ден се чувства по-добре. И въпреки това искам да Ви попитам нужно ли е освен да се следи температурата и да се бие кръворазреждащото , да се правят някакви допълнителни изследвания след операцията, например нови кръвни или подобни. Благодаря предварително за отговора и се извинявам ако звуча малко по-притеснено, отколкото трябва, но искам да знам че е направено всичко необходимо по отношение на следопeративния период.

д-р Цончев

Re: Операция на глезен

Мнение от д-р Цончев » 15 яну 2016 22:16

Колко килограма е жената, каква е дозата на фраксипарина?

puls1976

Мнение от puls1976 » 17 яну 2016 14:15

Здравейте!

Майка ми тежи около 68-70 кг. , а фраксипарина е 0,6 /доколкото знам това е най-силният/ и ще се бие в продължение на 27 дни след операцията, по един на ден.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 яну 2016 19:58

Това е достатъчно. Личният лекар следва да прецени дали има или няма нужда да се пускат контролни изследвания за кръвосъсирване.

puls1976

Мнение от puls1976 » 19 яну 2016 00:25

Благодаря много за отговора, д-р Цончев. Всичко най-добро Ви желая!

Отговори

Върни се в “Операции”