ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Чай каркаде ще удовлетвори всеки естет, а е и много полезен
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст

Смяна колянна става (подуване)

Модератори: админ, консултанти

Иван_Пигов

Смяна колянна става (подуване)

Мнение от Иван_Пигов » 24 юли 2015 15:32

Добър ден, оперираха баба ми и и смениха колянната и става преди около месец, 16.06.2015. Операцията мина добре, всичко беше наред. Почна да се опитва да го раздвижва, но кракът почна да се подува много, ходихме на контролен преглед, казаха че всичко вътре е наред и работи добре, но трябва да го раздвижва и ще се оправи, проблемът е че не може да го движи, подутото и пречи, почнахме да ходим на рехабилитация в един частен център, но подутото все още остава, кракът и не може да спадне. Тя не е първа младост на 77 години е, цял живот е работила на крак и има подути вени. Но според мен не е нормално да се подува така. Пие едни хапчета за разреждане на кръвта и раната от операцията все още не може да се заздравее напълно. Ако можете, дайте съвет, ако някой е имал същата операция, как се е раздвижил, дали е ходил на рехабилитация. Благодаря ви предварително.

д-р Цончев

Re: Смяна колянна става (подуване)

Мнение от д-р Цончев » 25 юли 2015 15:47

Освен подуване, болка или промяна в цвета на крака има ли?

Иван_Пигов

Мнение от Иван_Пигов » 25 юли 2015 21:53

Не, кракът само се подува, остана един участък от операцията, около 2 см, който все още не е зараснал, не може да се затвори напълно раната. Промяна на цвета няма, само е подут, след като и направят масаж на рехабилитацията и като го раздвижи, чувства лекота в крака, но след 30 минути пак се подува и е същото.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 юли 2015 07:49

Трябва да се изчака да се затвори раната, до тогава е възможно да има известно подуване. В случая има вероятно и венозна недостатъчност след операцията, което допълнително способства за развитие на оток. Това с времето би трябвало да премине.

K.Nikolova1234

Мнение от K.Nikolova1234 » 15 юли 2017 21:58

Здравейте. На баща ми му направиха операция, сложиха колянна протеза. Въпросът ми е какво количество течност е нормално да изтече от дренажа? За три дни е напълнил 4 банки по 0.450 мл. и са му сложили 5-та. Притеснявам се да не загуби твърде много кръв, а самата операция и била с маншета и не са му вливали кръв.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 юли 2017 00:45

Къде есложен тоя дренаж и защо?

Отговори

Върни се в “Операции”