ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Херния

Модератори: админ, консултанти

bogiislavi

Re: Херния

Мнение от bogiislavi » 31 яну 2016 14:31

Здравейте! Какво би било подходящото платно за лапароскопия при херния и диастаза?Предложиха ми двукомпонентно платно Covidien USA на цена почти 2600лв. Това ли е най-доброто и на какво се дължи високата му цена ? Благодаря предварително

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 31 яну 2016 15:32

По принцип са скъпи тия платна тъй като са медицински консуматив. Хирургът преценява най-добре подходящото платно.

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 02 фев 2016 19:48

Здравейте,

платното, което са Ви предложили е отличен избор. Високата му цена се дължи на това, че е изградено от два компонента - слой от полиестер, който лежи към коремната стена и силиконов слой, покриващ полиестера, който е в контакт с червата и другите вътрешни органи. Този тип платна се използват в случаите, когато се налага поставянето им в коремната кухина. Силиконовия слой пази от поява на сраствания и се резорбира след време.

Поздрави!
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

katya_57

Мнение от katya_57 » 04 апр 2016 09:47

Здравейте д-р Атанасов,
Искам да Ви попитам:
1. Колко време трябва да мине след направена лапароскопска операция на пъпна херния, за да мога да вдигам до 20 кг?
2. Кога отново мога да се върна към спорта (примерно бягане до 5 км)?
Благодаря Ви предварително!

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 05 апр 2016 18:27

Здравейте Катя,

Тичане и плуване - трябва да минат две седмици от операцията.
Вдигане на тежко (разбирайте до 20 кг.) - месец след операцията.

Все пак нека натоварванията да започнат стъпаловидно. Не вдигайте 20 кг още на 30-ия ден, а първия крос на е около километър.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

katya_57

Мнение от katya_57 » 06 апр 2016 09:12

Благодаря Ви, д-р Атанасов!
Поздрави,
Катя

margaritkins

Мнение от margaritkins » 25 май 2016 14:05

Здравейте доц. Атанасов,
преди година и половина ми беше направена лапароскопска операция на постоперативна пъпна херния и ми беше поставено платно DIPROMED с четири трансфасциални шева и резорбируеми такери (цитирам епикризата).
От няма и месец получих рецидив на хернията, като хирурга, който ме оперира, ми каза, че платното се е нагънало в горната част и трябва отново да се подложа на операция, при която да се махне старото платно и да се постави ново.
Какъв тип операция ще ми препоръчате в този случай, с какъв тип платно и колко би струвала съответно ориентировъчно, ако е в болница СОФИЯМЕД?
Благодаря ви предварително,
Маргарита

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 27 май 2016 18:17

Здравейте Маргарита,

платната на Дипромед не са ми познати и нямам опит с тях, така че не мога да дам мнение за платнното. Иначе операцията Ви е направена коректно - аз също използвам комбинацията от трансфасциални шевове + такер ( тази методика за фиксация се счита за най-сигурна).
За да Ви дам мнение трябва да Ви прегледам. Като цяло лапароскопската методика е най-малко травматична и възстановяването е много по-бързо. Все пак, трябва да се прецени според големината и локализацията на дефекта, дали тя е най-добрия избор.
По отношение на платната - ако се прави лапароскопски, аз бих предложил Parietex Compsite Optimized на Covidien. Стойността на операцията ще зависи от размера на платното, което трябва да се постави.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

margaritkins

Мнение от margaritkins » 30 май 2016 11:55

Благодаря ви, д-р Атанасов!
Хубав ден!
Поздрави

Отговори

Върни се в “Операции”