ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Първата грипна вълна тази година подранява с 6 седмици
Схващането, че застрашават само жените е много грешно

Херния

Модератори: админ, консултанти

okban

Херния

Мнение от okban » 23 яну 2015 18:07

Здравейте, оперираха ме от инвагинална херния преди 2 седмици. Докторът каза, че операцията ще е безкръвна, но доколкото знам тя е с дупки, а аз съм с разрез, може ли да ми се обясни защо? Операцията е: PLASTICA CANALIS ING. SINISTRA A MODO LICHTENSTEIN.
Казано ми е след 2 седмици да започвам да плувам и тичам. Колко време след това мога да подновя футболни тренировки?

Dr.Atanassov

Re: Херния

Мнение от Dr.Atanassov » 27 яну 2015 01:04

Операцията Ви не е безкръвна, а класическа с разрез и поставяне на платно.
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

okban

Мнение от okban » 29 яну 2015 02:08

Това не би трябвало да ме притеснява, нали? Доколкото съм информиран, минусът е само, че възстановяването ще е по-бавно?

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 29 яну 2015 19:46

По отношение на честотата на рецидиви - няма статистическа разлика при двете техники.
Във всяко друго отношение, лапароскопската има предимства.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

maria maria

Мнение от maria maria » 04 фев 2015 23:58

Здравейте,искам да попитам,имам много малка едва забележима пъпна хернея,трябва ли да я оперирам или мога да изчакам.има ли някаква опастност докато е едва забележима.около 1 см съвсем леко изпъкнала.не ме боли от време на време усещам дразнене в пъпчето при натиск.благодаря

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 05 фев 2015 18:40

Здравейте,

хернията може да бъде наблюдавана, ако не Ви създава проблеми. По принцип подлежи на корекция, тъй като има потенциал за неприятни усложнения. Решението е ваше. Операцията е лека и бързо ще се възстановите.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

okban

Мнение от okban » 08 фев 2015 21:50

Колко време след операцията мога да тренирам с леки тежести, 5-15 кг? И кога мога да подновя тренировки по футбол? Също така, под левия тестис от време на време се появява топче, а в самия тестис все едно ми падат червата. Отидох до докторът, който ме оперира, но точно в този момент всичко беше ок. 2-3 дни съм ок и след това се появява за 1 ден и т.н., какво може да е и дали ще се разбере с ехограф?

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 09 фев 2015 17:13

Можете да започнете физически натоварвания около месец след операцията.
Може да се погледне зоната ехографски.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

okban

Мнение от okban » 22 мар 2015 18:15

Повече от 2 месеца след операцията(Лихтенщайн), мога ли да правя лицеви опори?

bogiislavi

Мнение от bogiislavi » 25 ное 2015 10:21

Здравейте! На 24 години съм и вследствие на бременност имам пъпна херния, която след преглед се установи, че леко преминава и нагоре към коремната стена. Хирурзите, които ме прегледаха обаче извършват само конвенционална операция и съответно ми препоръчват точно такава. Бихте ли ми дали вашето мнение? И също има ли гаранция, че след поставянето на платно то няма да се разкъса при следваща бременност? Благодаря

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 27 ное 2015 01:43

Здравейте,

по принцип лапароскопската операция е по-малко травматична и по-подходяща за млад човек като Вас. Все пак за всеки конкретен случай трябва да се вземе решение след преглед.
Вероятност за поява на нова херния има както при конвенционалната, така и при лапароскопската операция.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

naTpuoTa

Мнение от naTpuoTa » 02 дек 2015 10:05

Здравейте .
Опериран съм от ингвинална херния , от дясно с поставено платно преди точно 1 месец .
Възстановяването протече по следния начин :
До първата седмица имах сериозни болки в областта на операцията , не можех сам да се изправям от легнало положение .
След 10-тия ден нещата се подобриха . Почнах да излизам за кратко ,за да правя раздвижване , като постепенно увеличавах дистанциите.
След 20-тия ден спрях да куцам , докато ходя. Почти никакви болки в областта на операцията , само при изправяне от легнало положение съвсем лек дискомфорт.
На 25-тия ден вече влизах нормално в колата а не предпазливо и бавно.
Всичко нормално до снощи , когато въпреки че предупреждавам компанията да не ме разсмиват , направихме белята и се смях много .
От мускулните спазми почувствах болка в областта на операцията . Сега не мога да кажа че усещам някаква болка , а по скоро някакво опъване и от време на време кратка ясно изразена болка . Усещането може да бъде сръвнено с чувството което усещах в началото след операцията , когато правих първите опите да се изправям самостоятелно.

Притеснен съм да не съм причинил някакъв рецидив .
Възможно ли е следствие на подкожния шев , при мускулния спазъм да се е получило някакво разкъсване ?

naTpuoTa

Мнение от naTpuoTa » 02 дек 2015 10:19

Извинявайте забравих да кажа че операцията беше класически отворен тип .
Мъж на 26 години съм . Висок съм с атлетично телосложение , преди да получа хернията интензивно тренирах в продължение на около 3 години с кратки прекъсвания .
Благодаря предварително за отговора и Ви желая всичко добро !

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 08 дек 2015 19:57

Здравейте,

не виждам нещо притеснително в описанието на Вашия проблем. Предполагам че болката е намаляла значително.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

Deyan Petkov

Мнение от Deyan Petkov » 21 дек 2015 17:54

Здравейте на всички в този форум. Преди 11 дена ме оперираха от ингвинална херния. Операцията беше конвенционална с платно. Тревогата ми е, че сега след сваляне на конците се получи едно много твърдо образувание под белега (по дължината на целия разрез) и ми прескача като вървя. Като се опира в дрехите и ми причинява дискомфорт. Искам да попитам за колко време тази твърда зона на операцията ще стане като другата страна мека? Благодаря и поздрави :)

Отговори

Върни се в “Операции”