ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо даряването носи повече щастие от получаването?
Има връзката между пародонтита и Алцхаймер
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Пийте чай от джинджифил

Операция на атером

Модератори: админ, консултанти

blagoeva1

Операция на атером

Мнение от blagoeva1 » 23 май 2014 22:46

Здравейте,

На 16-ти ме оперираха. Атеромът се намираше точно под гърдата. Днес ми махнаха конците /седмица по-късно/, но раната все още не е зараснала напълно. Стоѝ като "разцъфнала", няма коричка, но изглежда спокойна, не ме боли, просто ме "стрелка" отвреме навреме.
Беше хванала коричка преди махането на конците.

Докторът се почуди дали да махне конците днес или да ги остави за понеделник, но накрая реши днес да бъде. Разреши да взема душ още следобед, но не посмях.

Раната е малка - около 2-3см. Но самото място е "неудобно", гърдата пада върху нея.

Та, въпросът ми е, според Вас дали всичко е наред, мога ли да се изкъпя? Мога ли да сложа сутиен?
Съжалявам за глупавите въпроси, но се страхувам да не я инфектирам.

Поздрави

д-р Цончев

Re: Операция на атером

Мнение от д-р Цончев » 26 май 2014 09:21

Можете да се изкъпете, ако раната секретира е добре да се почисти с дезинфектант и да се покрие с превръзка за да не се мокри много. Сутиена ако лежи върху раната не е добре да се слага, вероятно ще дразни.

cvetet0

Мнение от cvetet0 » 16 окт 2014 14:00

Здравейте,
използвам темата да попитам:
можете ли да ме насочите къде в София да отида за операция за отстраняване на капсулата при атером - след утихване на възпалението.
Става въпрос за атером в областта на шията- към ухото, който за последните 3 месеца два пъти се възпалява и го третират хирургично ( "цепват") с дренаж и превръзка, но капсулата си стои. Хубаво би било и освен да се отърва завинаги от него и да не ми остават белези от цепването, защото все пак е на лицето.

Благодаря в аванс.
С уважение

viakimova

Мнение от viakimova » 18 окт 2014 12:11

Здравей, тъй като съм "отсяла" хирурзите в София, моа да препоръчам 2-3 имена, но не зная зали е редно да се кажат публично. Но защо пък не? Нали форума е за всеобща полза? Телефоните няма да дам, ако искаш - на ЛС.
Д-р Ерсин Ходжаджиков и Д-р Димитър Русев от трета хирургия в Пирогов - занимават се с врастнали нокти, хемороиди, възпаления разни на тъканите и т.н. от тоя сорт - опитни и точни, няма 5-6 при тях. Работят в събота в Юнион Клиник над 6 РПУ в София.
Д-р Веселин Люцканов - работи в болница Европа - точно срещу Пирогов е, работи в МЦ Калимат на ул. Ястребец в Борово - хернии, абсцеси и от тоя сорт - много приказлив, подробен, усмихнат и сърцат
Д-р Радосвет Горнев, УБ Лозенец - опитен хирург, мълчалив, внимателен.
Телефоти - на ЛС, ако искаш разбира се :P
viki

viakimova

Мнение от viakimova » 18 окт 2014 12:12

Извинявам се за грешките в предния си пост! В бързината са, чисто технически!
viki

horizon

Мнение от horizon » 10 мар 2017 12:37

Здравейте,
Вчера ми отстраниха 3 мастни образования от главата, според доктора атероми. Товами се случва за втори път, преди около 9-10 год. имах други такива, които бяха премахнати. Сега, за разлика то първият път, 24 часа след манипулацията, все още имам болки основно от едната рана, която се намира в задната часта на главата, ниско доло към основата на връта. Та въпросът ми е, нормално ли е да имам болки, и трябва ли да търся лекарска консултация, или болките ще отшумят?

Благодаря!

д-р Георгиева

Мнение от д-р Георгиева » 12 мар 2017 17:06

Здравейте!

Възможно е да се е получило засягане на някое нервно клонче в близост до раната. Можете да приемете витамини от гр.В - напр. В комплекс. На контролния преглед след операцията покажете раната на лекуващия Ви лекар и споделете оплакванията си.

Поздрави!

horizon

Мнение от horizon » 12 мар 2017 19:27

Благодаря за отговора! Ходих до хирургията на преглед. Доктора каза, че раните са спокойни, а болката е защото е на такова място, където кожата е доста дебела, освен това има непрекъснато движение на тази част (основата на вратът). Днес е трети ден, постепенно болките започнаха да отшумяват.

Отговори

Върни се в “Операции”