ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

След операция на апандисит

Модератори: админ, консултанти

megi_12

След операция на апандисит

Мнение от megi_12 » 16 яну 2014 18:03

Здравейте ! :) Оперираха ме на 10-11 ноември от апандисит. Стоях две седмици в болницата заради 38 температура и болно гърло. През тези две седмици докторът ми махна едно конче и гледаше вътре в раната да ли не е останала частица, защото мама беше много притеснена. Сега по време на месечния цикъл ме наболява оперираното място. Разрезът е почти до пъпа(2-3 пръста разстояние). Доктора и мама казаха ,че е нормално ,но мен много ме е страх ,защото батко ми беше опериран от почти спукан апандисит и се билo получилo някакъв тумор поради не добро почистване. Благодаря за отговора предварително. :)

д-р Цончев

Re: След операция на апандисит

Мнение от д-р Цончев » 20 яну 2014 13:19

От какво ви е страх конкретно?

megi_12

Мнение от megi_12 » 30 яну 2014 00:00

Когато батко ми беше опериран , след година още продължаваше да го боли мястото на апендикса ,който трябваше да бъде махнат. Тогава една докторка(ехограф) е открила някаква форма. Батко ми и майка ми са отишли в Пирогов в София и там са извадили от корема му една топка(тумор) отвън на пипане била твърда, а вътре била пълна с гной. Затова много се притеснявам да не се получи същото и на мен, защото от време на време ме наболява.(Извинявам се ако не се изказвам правилно или с грешки)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 02 фев 2014 14:13

Няма смисъл да се притеснявате за нещо, което не е станало.

nelpet

Мнение от nelpet » 11 дек 2014 15:47

Здравейте! Преди 4 месеца ми направиха лапароскопска апендектомия на "гангренозен апендицит с облитерация на лумена и липоматоза, фибринозно-гноен периапендицит с кръвоизливи". Изписаха ме здрава, но през тези месеци от време на време усещах лека болка на мястото на отрязване на апендицита. От няколко дни обаче болката се позасили и е почти непрекъсната. Нямам температура или други оплаквания. Ходих при личната лекарка и тя ми обясни, че вероятно е от сраствания, че имам засилена перисталтика и ми предписа но-шпа и еспумизан, но те малко ми помагат (поне засега). Тъй като ми е трудно да ида на преглед при хирург, а при опериралия ме - невъзможно, се интересувам какви са късните усложнения след такава операция. На 63 години съм. Благодаря Ви предварително!

irena ivanova

Мнение от irena ivanova » 26 яну 2015 12:20

Здравейте,искам да попитам преди 12 дни претърпях лапароскопска операция за премахване на жлъчен мехур и апандисит едновременно.на 8 ден ми свалиха конците.раните почти са зарастнали.Нормално ли е да усещам на моменти придърпване и леки пробождания в областта на апандисита.Все още не съм се върнала на работа и си почивам.Малко по бавно станах на 3 ден след операцията,защото от упойките ми падаше много кравното.Чуствам се добре,нямам температура,само тези болки на момент ме притесняват,колко време след операцията може да ги усещам.благодаря ви

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 яну 2015 14:35

Според мен е по-скоро нормално.

irena ivanova

Мнение от irena ivanova » 29 яну 2015 18:11

Благодаря Ви за отговора д-р Цонев.

Kokomal

Мнение от Kokomal » 06 юни 2016 14:31

Здравейте, преди 1 месец ми беше премахнат апандисита. Но миналия ден вдигах тежко и сега усещам втвърдяване в областа на разреза. Това нормално ли е?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 юни 2016 21:15

Колко тежко вдигнахте и днес още ли има втвърдяване?

Kambanka123

Мнение от Kambanka123 » 08 яну 2017 03:37

Здравейте! Преди месец ме оперираха от апендицит. Не би трябвало да има усложнения, на десетия ден след операцията ми дойде менструацията и още същата вечер вдигнах температура. Следващата седмица се борих с грип и се пооправих, остана само досадната кашлица, но сега, както не ме болеше нищо изведнъж ме боли когато ставам и започнах да кашлям повече, боли ме когато лежа понякога, където е раната няма „ръбче” от както ми махнаха шевовете освен отдолу под кожата където има издутина по протежение на разреза. При допир на раната нямам никакво усещане и това е то. Днес обаче вдигнах 37 градуса (което за мен е много)температура, а още ми е рано за менструация, та се питах дали според Вас всичко е що годе в рамките на нормалното или е нужно да ходя на преглед. Благодаря предварително! :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 яну 2017 22:17

Споредмен това няма общо с апендектомията. В момента върлуват достатъчно вирози, които да доведат до подобни оплаквания.

Kambanka123

Мнение от Kambanka123 » 13 юли 2017 03:00

Здравейте! Отново аз. :) Онова се оказа ешерихия коли. Бях гноясала и точно месец и 2 дни след изписването ме рязаха и ми сложиха дрен, бях на два антибиотика и т.н. За някакво време бях окей, но на скоро започнах да кашлям и ме понаболява, освен това имам разстройство. Освен това вчера ме завлякоха на басейн и изпитвах неприятно напрежение и лека болка докато бях във водата и малко след това (не мога да плувам и просто киснех в басейна). Притеснявам се, че нещо не е окей понеже последно време просто еи така решава да ме понаболи белега и не знам дали е окей, а сега съм без осигуровки, понеже съм между училище и университет и исках просто да попитам дали има нужда сега да ходя на лекар...

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 13 юли 2017 19:44

ЕМИ ,ТО БОЛКАТА ЩЕ ПОКАЖЕ ,ДАЛИ СЛУШАШ ВЪТРЕШНИЯТ СИ ГЛАС НА ТЯЛОТО СИ.... :roll:

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 юли 2017 00:47

Според мен няма повод за притеснение.

Отговори

Върни се в “Операции”