ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Токов удар може да наруши дишането и сърдечната дейност
Теломерите определят темпа на стареене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

ОПЕРАЦИЯ НА СЪРДЕЧНА КЛАПА

Модератори: админ, консултанти

kostadinov

ОПЕРАЦИЯ НА СЪРДЕЧНА КЛАПА

Мнение от kostadinov » 03 дек 2010 23:13

Здравейте,
След като прегледах мненията във форума на тази тематика и установих, че наиситна от тук може да се получи компетентно и експерно (макар и чисто първично) мнение на лекари-специалисти, реших да споделя проблема който ме тревожи:
Баща ми, на 63 г., след оплквания от задух, бе приет в болнично отделение в Благоевград, и след направено му Инванзивно изследване и издаден Катетеризационен протокол и Епикриза, със заключение, че е необходимо да му бъде извършена операция на сърдечна клапа.
Тъй като за всеки човек и неговото семейстов взимането на решение за извършване на сърдечна операция е трудно, ние също желаем да получим и друго мнение.
Заключенията от Епикризата са следните:
ОКОНЧАТЕЛНА ДИАГНОЗА: СП-високостепенна митрална регургитация. Умерена трикуспидална регургитация. Нискостепенна БАХ. Перманентно ПМ. СН- III ФК. Систолна ЛК дисфунция.
РЕЗУЛАТАТ ОТ ЕКГ: Абсолютна тахиаритмия при ПМ, ляв тип. ЛК обременяване.
РЕЗУЛАТАТ ОТ ЕхоКГ: ЛП-61мм; апикално-49-54мм; ДП апликално-55/48мм; Ао корен -29мм; МКП-10/15мм; ЗСЛК-11/16мм; ТДР/ТСР-71/55мм; ТДО/ТСО-136/84мл; ФИ-38%; ДК-29мм; Клапен апарат: митрална- инсуфициенция III-IV ст; трикуспидална- инсуфициенция II ст; пулмонална-б.о.; сист.нал. в АП и ДК-33ммHg; ДПВ-16мм; Перикард- перикарден излив пред десни ухини около 120мл.
Залклочение: МК- пролапс на ЗМП. Фибросклероза на платната. Върхова калциноза, удължени хорди. Дифузна хипокинезия. Дилатирана ЛК с глобална помпена дисфункция. Повишен ехоконтраст в предсърдията.

Тъй като, пак казвам, виждам, че тук своя гледна точка изразяват и специалисти в областта на кардиохирургията, ще помоля и те да кажат своето мнение и най-вече на база тази информация дали единственият изход е операцията или може да се "поддържа" медикаментно лечение (към момента е предписан прием на Дигоксин, Фурантрил, Спироналактон, Асприн и Конкор).

Благодаря предварително!

akeltchev

Re: ОПЕРАЦИЯ НА СЪРДЕЧНА КЛАПА

Мнение от akeltchev » 04 дек 2010 11:03

Оперативното лечение е единственото решение на този проблем. В зависимост от интраоперативната оценка на клапата тя може да се съхрани ( да се извърши пластика) или да се смени с клапна протеза. Помпените показатели на сърцето вече са нарушени , така че оперативната интервенция трябва да се извърши в рамките на месец- два. Всяко забавяне води до по-нататъшно увреждане на сърцето и влошаване на прогнозата след операцията. Оперативната интервенция може да извършите в Болница Токуда, процедурата се поема изцяло от здравната каса, тел на приемните кабинети са 02/4034119 и 02/4034120 . Успех!!!

kostadinov

Мнение от kostadinov » 04 дек 2010 17:21

Благодаря Ви за мнението д-р Келчев.
А самата процедура по прием и последваща операция в Токуда, в какво се състои... в смисъл трябва да се обадим на посочните от Вас телефони и да запазим час за преглед/прием на пациента... или пък да Ви се представи само доументацията от изследванията и Вие да кажете кога да се насрочи плановта операция?
Възможно ли е преди това аз (като близък на пациента) да зсе срещна със специалисти от Вашата болница и да получа допълнителна информация за операцията, последващия период на възстановяване и пр.

Благодаря Ви отново!

akeltchev

Мнение от akeltchev » 06 дек 2010 14:25

Консултацията може да се извърши във всеки един работен ден от 08:30 до 16:30 часа и е напълно безплатна. Иначе може да си запишете дата за операция по телефона, като ще Ви бъде обяснено какво още трябва да бъде осигурено, за постъпване в болницата. Желая успех!!!

kostadinov

Мнение от kostadinov » 06 дек 2010 14:39

Благодаря Ви за изчерпателния отговор.

Успешна седмица!

rumila

Мнение от rumila » 10 май 2011 15:19

Искам да попитам - става въпрос за съпруга ми -53 г. с аритмия в епикризата пише ЕКГ - синусов ритъм , фр 60/мин, без реполаризационни промени, нормален
QT интервал.
Ехо КГ данни за дилатирано ЛП и миксоматозно променена митрална клапа. Проведен му е 24 часов холтер, но разпечатката не се чете напълно, чета- чести надкамерни екстрасистоли, верижни залпове, с рецидивиращи епизоди на надкамерна тахикардия, епизоди на предсърдно трептене с камерна честота до 160 / мин и епизоди на предсърдно мъждене. Беше на консултация при д-р Марчев- казал му че трябва да прави операция в ИЗраел. Какво ще ме посъветвате. В България не правят ли такива операции. Благодаря Ви!

akeltchev

Мнение от akeltchev » 10 май 2011 16:58

rumila, изпратил съм Ви лично съобщение. Успех!!!

predana

Мнение от predana » 18 май 2011 22:18

здравейте,
на 25.05. ще оперират майка ми - протезиране на аортна клапа в Света Екатерина. Операцията ще се прави от проф Начев. Интересува ме процесът на възстановяване. За какво трябва да съм подготвена, тъй като ще я гледам аз. благодаря предварително

rainova

Мнение от rainova » 22 окт 2015 14:44

Здравейте, искам да споделя тук и моята история и да зарадвам повече хорал Лечението на клапите НЕ САМО ОПЕРАТИВНО. Аз имах 3-4 степен сърдечна недостатъчност и след едногодишно лечение- чрез прием на лекарство , при наш български професор аз съм абсолютно здравал Там където правя контролите, лекарите не можаха да ме познаят след 6 месеца, от абсолютна развалина аз не само , че се възтанових но и нямах нужда от смяна на клапи.
Всеки прави сам собствения си избор, но аз бих желала тук да напомня , че има и друго решение!
Бъдете здрави!
Ако някой реши да пише оставям мейл vsv2303@abv.bg

Отговори

Върни се в “Операции”