ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

Конец след операция?

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: Конец след операция?

Мнение от д-р Цончев » 04 окт 2016 13:23

Ако е конец постепенно ще излезе и раната ще се затвори. Но е добре да се контролира периодично от хирурж.

kristian4o_10

Мнение от kristian4o_10 » 12 окт 2016 17:55

Здравейте, искам да попитам за следния проблем! Преди седмица срязах ръката си от стъкло в областа на лакътя! Раната се оказа дълбока, защото се стигна до шевове (7). Днес е точно седмия ден от тогава и при прегледа на лекаря остави раната открита без бинтове и каза да отида след 1 седмица пак и ми каза, че е още рано да се свалят конците. Каза всеки ден да почиствам раната със йод.Предписан ми беше антибиотик и го свърших точно на днешния ден (7-мия ден). Въпросите са ми няколко. След колко дни могат да бъдат свалени конците? Имам подуване в близост до раната, а и странно усещане при допир в близост до отока. Нормално ли е това усещане при допир, а и усещането е всякаш има някаква течност в тази област, защото освен, че е странно усещането при докосване, но и има на места по-меко на допир? Отока мисля, че е нормално да го има, но все пак кога трябва да започне да спада. Последното, което искам да попитам е, че усещам и някакво дърпане или опъване чак при върха на пръстите си. От какво може да е и има ли някаква по-сериозна причина? Нямам някакви ограничения в движението на ръката си и няма белези на сериозни проблеми. От какво може да е това, защото е мъчително това дърпане от лакътя, чак до пръстите на ръката?
Благодаря Ви предварително! Бъдете здрави! С уважение!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 окт 2016 21:39

Най-рано след десетия ден се свалят конците, нозависи как зараства раната. Снимайте ръката за да го видя.

121234

Мнение от 121234 » 24 окт 2016 12:47

д-р Цончев написа:Ако е конец постепенно ще излезе и раната ще се затвори. Но е добре да се контролира периодично от хирурж.
Често ходи на хирург, който я превръзва. Но все пак се притесняваме, че не се затваря раната. Колко време може да продължи това?

121234

Мнение от 121234 » 24 окт 2016 15:55

И ако не е конец, какво може да е?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 окт 2016 22:21

Е още ли не се е затворило?

bobotnik

Мнение от bobotnik » 27 окт 2016 10:19

Здравейте, преди седмица бях опериран от киста на врата , до субмандибуларната слюнчена жлеза. Имам 9 шева , операцията зараства добре раната е спокойна , с изключение на мястото , на което е имало гумен дрен , който беше преманат на 4 ден , сега от там изтича прозрачна розова течност, а утре искат да ми махат конците. Течността все едно си събира вътре и изведнъж изтича , рядка е - като вода. Нямам температура, но съм на венозен антибиотик. Въпроса ми е, какво би могло да е нова и не е ли рано в такъв случай да ми махат конците на 8 ден от операцията. Вчера също ми взеха проба от течността зо микробиология.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 31 окт 2016 20:18

Секреция от оперативното поле, ще намалее постепенно и ще се затвори. Ако няма възпаление и зачервяване, както и болка - не виждам проблем.

bobotnik

Мнение от bobotnik » 01 ное 2016 10:09

Благодаря за отговора

shelly123

Мнение от shelly123 » 11 ное 2016 17:30

Здравейте,  тази година април месец бях оперирана от ганглион на китката. Приблизително от 2 месеца забелязвам под кожата ми по продължение на разреза , конец който сякаш свободно се движи там като при свиване на китката се усещаше боцкане след седмици и болка, сърбеж и зачервяване в областа на разреза като ясно се виждаше конеца през кожата.
Посетих моят хирург преди седмица който каза "това е вътрешен конец искаш ли да го извадя" ? ..след положителен отговор от мен приготви игла и спринцовка с упойка която инжектира там където се опитваше да се покаже конеца . След упойката цялата операция се поду повече от см, боцна два пъти да провери дали усещам нещо след което ми връчи спринцовката с иглата и ми каза през смях "ето извади си го сама " след което го попитах многократно дали не е шега това но той ми отвърна "не се шегувам ти знаеш къде те боцка ,  хайде" ...боцнах кожата при което ми прилоша , върнах му иглата той опита да извади каза че не вижда нищо залепи ми раната нищо не каза и аз с нетърпение си тръгнах след като се почувствах по добре. На следващия ден на няколко пъти се виждаше как стърчи конеца болките запознаха да стават по силни и дупчицата от която се виждаше конеца сега е затворена конеца пак се вижда но е подуто и изглежда сякаш има гной. Незнам какво да правя и при кого са отида но не смея да се върна при моят лекар .
Благодаря за вниманието..ще се радвам да ми помогнете. .

shelly123

Мнение от shelly123 » 11 ное 2016 18:37

http://kachisnimki.com/image.php?di=2FTJ - прикачвам и снимка

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 ное 2016 20:42

Мога да препоръчам специалист в София.

shelly123

Мнение от shelly123 » 13 ное 2016 15:12

Ще се радвам да ми препоръчате. Можете ли да ми дадете и мнение защото се притеснявам а в момента не мога да посетя лекар.

shelly123

Мнение от shelly123 » 15 ное 2016 19:39

Ако посетя някоя спешна болница дали ще ми помогнат адекватно ..нз какво трябва да се направи дали да се извади но продължава да се показва но не излиза..

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 ное 2016 15:24

ИСУЛ, Спешен център, д-р Симеонов - ортопед.

Отговори

Върни се в “Операции”