ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Конец след операция?

Модератори: админ, консултанти

deizi03

Re: Конец след операция?

Мнение от deizi03 » 20 окт 2015 00:57

Здравейте, темата е доста стара, но сега я намирам и ако получа отговор ще съм мноооого благодарна. Преди близо 3м родих секцио, нямам проблеми с раната заздравя си дори в единия край едва си личи, обаче...В другия край леко ме наболява чувствам леко все едно ме прорязва като как да кажа все едно си отскубвам косъмче но дълбоко косъмче. Там има едно беличко стърчащо нещо не му обръщах внимание до днес, забелязах, че май е конче и като го опипам малко топченце.Опитах с пинсета да го дръпна но не излиза лесно пък и честно казано малко ме е страх. И се чудя опасно ли е, при какъв лекар да отида тъй като секциото ми беше в Плевен и не знам дали да бия пътя до там или някой местен гинеколог или хурург може да ми помогне.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 окт 2015 20:32

Според мен всеки лекар би могъл да погледне и да свърши работа.

nqkoi100

Мнение от nqkoi100 » 31 окт 2015 20:01

Здравейте, преди 22 дена родих чрез секцио. Всичко мина добре, но преди 2-3 дена операцията започна пак да ме боли, някакси вътрешно, най-често като ставам от леглото, получавам остра болка от едната страна. Казаха ми, че вътрешните конци, които са ми сложени ще се разградят сами. Не съм вдигала нищо тежко, освен бебето. Въпроса ми е дали съм скъсала някои вътрешен конец, има ли от какво да се притеснявам, а също така и около цялата рана при натиск е твърдо, така ли трябва да бъде?
Благодаря предварително

fantagiro

Мнение от fantagiro » 02 ное 2015 19:49

Значи, понеже съм чувала за какво ли не, утре на преглед при този, който ти е правил секциото. Мисля, че е хубаво да те прегледат на видеозон.
И ако всичко вътре ти е наред... крем за белези, който действа и на срастванията всъщност. Мене обаче ме заболя... точно преди да ми махнат външните конци, което беше някъде между 7-9 ден, изразяваше се в болки, които предизвикваха гадене и причерняване. Движила ли си се достатъчно след операцията? С второто дете не спях толкова, не се пазех от клякания и нямах никакви проблеми. Не помня дали ползвах крем или се мазах само с чиста свинска мас.
При мен около операцията също се усещаше като твърдо, но е по - добре да не се осланяш на моите успокоения, че нищо ти няма. Ако ти има нещо, колкото по - рано, толкова по - добре. Ако температурата ти е под 37 градуса, бъди спокойна, но посети все пак гинеколог, за да си сигурна и за да не пропуснеш нещо важно.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

nqkoi100

Мнение от nqkoi100 » 03 ное 2015 15:24

Здравей, да движа се много още от 3-я ден. Днес бях на преглед не ме е гледал със видеозон, само ме опипа много добре, каза, че нищо ми няма. Нямам температура. Може би грешката ми е, че ставам от леглото на коремна преса. Какъв е този крем за белези?

fantagiro

Мнение от fantagiro » 04 ное 2015 18:54

А защо не пита него за такъв крем?
Ако шевът ти е направен добре и без такъв ще се скрие.
Контрактубекс съм ползвала, но по - добре питай, може да има новости. Става въпрос за осем години назад.
Ако кърмиш, бъди внимателна какво пиеш, с какво се мажеш и какви препарати ползваш. Ходи с широки дрехи, че ама никой, никой за нищо като че ли не предупреждава. Бъди внимателна какви сутиени си слагаш... Бельото ти може да ти стяга...
Опитай с една идея по - малко движения. :P Кажи на мъжа си, като минат 40 дни, да подходи към теб все едно за първи път ще правите секс. :P
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

nqkoi100

Мнение от nqkoi100 » 05 ное 2015 13:46

Хахахахаха даже не мога и да си помисля за секс в момента с ревящо бебе на всеки два часа :)

niko7ina

Мнение от niko7ina » 26 ное 2015 21:17

Здравейте,
преди 2 седмици ми направиха операция от фиброаденом на дясната гърда и скоро ми махнаха конците.
Все още усещам много леко опъване, като си вдигна ръката и се опъна назад, но не това ме притеснява толкова. Преди да ми свалят конците си сменях поддържащите лепенки, след това не съм смеела да си пипна гърдата. Но след като се престраших и я поопипах днес усетих точно на мястото на шева нещо като твърдо топче от вътрешната страна на гърдата. Малко се притесних, защото си спомням като напипвах фиброаденома.
Но това сега не мърда сякаш, струва ми се неподвижно, какво ли може да е? Нещо от шева? Дали е опасно? Дали не е остатък някакъв, дали ще изчезне?
Хирургът ми каза, че е извадил всичко и всичко е наред, но сега като напипвам това нещо се чудя?!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 ное 2015 22:19

Най-вероятно е т.н. ръбцова тъкан, което е очакваемо около цикатрикса. Очаквам след време да се разнесе спонтанно.

lusi4ka

Мнение от lusi4ka » 01 дек 2015 13:39

Здравейте. На 25 ноември ми махнаха голяма релефна бенка с операция. Докторът ми каза, че имам вътрешни шевове и след 10тина дни ще има напълно зараснал вид. Понеже майка ми е мед. сестра ми прави тя превръзките. Отначало изглеждаше много добре, но на втората превръзка видя, че е възпалено- зачервено е, надуто в единия край и ме боли. Мисли ( понеже не вижда много добре ), че се подава конец. Аз от 2-3 дни имам 37-37.5 температура, но не съм сигурна дали не съм изстинала. Не мога да се свържа с лекаря, който ми маха бенката, а е в друг град и не мога да отида веднага. Предполагам, че конците трябва да се резорбират... И не трябваше ли да ми изпишат антибиотик да пия? Изписаха ми само Вит.С

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 02 дек 2015 08:58

Това трябва да се прецени от лекаря, извършил операцията. Ако той не е наличен - всеки друг хирург би помогнал в преценката.

kikishtip

Мнение от kikishtip » 16 дек 2015 20:23

Здравейте
Преди един месец претърпях двойна мастектомия. В средата раната продължава да сълзи бледо жълта прозрачна течност. Знам, че там има вътрешни шевове. Дали раната сълзи заради конците и какво мога да направя?
Благодаря

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 дек 2015 21:38

Поддържайте чиста превръзка на мястото, вероятно след известно време ще зарастне. Може да направите и контролен преглед при оператора.

kikishtip

Мнение от kikishtip » 21 дек 2015 16:46

Така и стана.
Благодаря ви.
Весели празници

121234

Мнение от 121234 » 29 сеп 2016 20:12

Здравейте! Оперираха майка ми от миома на 04.08.2016г., махнаха и всичко. След като я изписаха раната се отвори на 2 малки места и почна да изтича секрет, имаше и температура. Върнахме се при хирурга, който я оперира и се останови че не са и изписали антибиотици. По време на 15 дневното лечение нямаше никакви проблеми, дупчиците се затвориха. Обаче от 2 седмици пак започна да се подува на същото място и пак изби секрет, но без температура. Отидохме при друг лекар, който пусна микробиология, оказа се отрицателна, каза че е конец, който не може да излезе. Вече минаха 2 месеца от операцията, това нормално ли е? Всеки ден превръзваме раната, но много се притесняваме. Моля за отговор и съвет. Благодаря!

Отговори

Върни се в “Операции”