ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

смяна на сърдечна клапа

Модератори: админ, консултанти

n.bebovska

Re: смяна на сърдечна клапа

Мнение от n.bebovska » 14 сеп 2016 09:18

Субдурален хематом надявам се да правилно да го изписвам.Днес ще му правят контролен скенер за да видят дали се резорбира ако не ще му правят "пункция" или както се казва там не съм сигурна

Therapy Man

Мнение от Therapy Man » 15 сеп 2016 18:40

Без да бъда краен , една от честите причини за субдуралната хеморагия е хипертоничната криза . Не е за подценяване и лечението с Хепарин , особено ако се съчетават двата фактора.

iana_vd

Мнение от iana_vd » 19 сеп 2016 20:53

Здравейте, баба ми на 72г. е с диагноза сърдечна недостатъчност. Съпътстващи проблеми диабет тип 2, хронична бъбречна недостатъчност, вода в белия дроб. Кардиолога и препоръчва операция в Света Екатерина за смяна на сърдечната клапа. Проблема е,че никой не гарантира дали ще издържи операцията.При тези заболявания пие един куп лекарства и никой не казва колко ще продължи да живее с операция или без. Последното от спешното казаха,че има много вода в белия дроб снимаха я и искат пункция да направи. Как мислите да се оперира ли? Или не? Като дете е имала ревматизъм и оттогава има проблеми със сърцето, но досега не са се проявили истинските симптоми като задух, кашлица.

akeltchev

Мнение от akeltchev » 19 сеп 2016 21:14

Гаранции в медицината не съществуват. :) Може да я доведете за второ мнение в Токуда, или да изпратите епикризите и на e-mail assen1978@yahoo.com. Ще се радвам да съм Ви от полза.
Асен Келчев - кардиохирург Токуда Болница София

n.bebovska

Мнение от n.bebovska » 27 сеп 2016 16:26

Therapy Man написа:Без да бъда краен , една от честите причини за субдуралната хеморагия е хипертоничната криза . Не е за подценяване и лечението с Хепарин , особено ако се съчетават двата фактора.
Кръвното е съвсем нормално оказа се (след операцията) че кръвоносен съд е виновникът.Големият въпрос е : Синтром има ли заместител?Казаха ни че Синтром е много увреждащ и INR трябва да се следи ежедневно (с апаратче както при диабетиците) поне така било в "белите" страни.

akeltchev

Мнение от akeltchev » 27 сеп 2016 16:40

Каква е клапата ( Биологична или механична ) и какъв е сърдечният ритъм ( синусов или предсърдно мъждене).

M.Mihaylova

Мнение от M.Mihaylova » 09 окт 2016 00:03

Здравейте, много бих била благодарна за мнение по състоянието на съпруга ми (48 годишен) и необходимостта, както и спешността за извършване на смяна на митрална клапа и 3-ен байпас.
Ще се радвам, ако получа мнение дали при него е възможно да се направи безкръвна операция.

ЕПИКРИЗА

Окончателна диагноза: Исхемична болест на сърцето. Нестабилна стенокардия. Състояние след обширен преден МИ със ST елевация и първична PCI на LAD C BMS x2/ 2011 г/. Исхемична кардиомиопатия. Високостепенна митрална регургитация. Ляв бедрен блок.
Придружаващи заболявания: артериална хипертония - ІІІ степен. Застойна сърдечна недостатъчност - ІІІ ФК.
Обезитет: ІІІ степен. Лекостепенна трикуспидална регургитация.

ЕКГ: ЛББ, синусов ритъм.

Инвазивна процедура: Чрез достъп от a.rad.dex. при десен тип циркулация се проведе СКАГ. Установи се: ИБС. Двуклоновакоронарна болест. LMA - дистална несигнификантна лезия. LAD-наличие на 2 BMS от остиум до среден сегмент от 2011 г по повод на преден STEMI - 80-90%-инстент рестеноза, 90% остиално засягане на голям RD 1. LCX-без значими стенози. RCA-сигнификантни стенози - 70-80% в дистален сегмент и значими лезии 60% в среден сегмент. ЛВ графия - дилатативно ремоделирана ЛК с дисфузна хипокинезия и ФИ% около 20%. МР над ІІІ степен. Без усложнения. Болният се обсъди за оперативно лечение ACB и MVR.

Ехокардиография

Ao sinus (см) - 4,1
Ляво предсърдие - 5,9
Дясна камера - 3,4
ПСДК - 0,7
Дясно предсърдие: _________TR: (mmHg) - 40

Лява камера:
МКП - 1,4 ________________ЗСЛК - 1,4
ТДРЛК - 7,4_______________ТСЗЛК - 5,8____________ФС 22%_____________ФИ /Teih/43%
ТДОЛК (ml)- 290___________ТСОЛК - 166____________У.О - 124

Ао клапа:
Vmax 98
PG - 3.8

М.клапа:
Vmax 97___________________M V A - 4.15
PG - 3,7__________________PHT 57,3_______________MR go ІІІ

Заключение: ЛК хипертрофия. Помпена ЛК дисфункция. Дилатирано ЛП. Хипертрофия и дилатация на Дк. ПАХ. Високостепенна МР. Лекостепенна ТР. Екстазия на АО. Сегментна патология.

Благодаря Ви предварително за отделеното време.

akeltchev

Мнение от akeltchev » 09 окт 2016 15:40

Пациента е показан за оперативно лечение 3 байпаса и митрално клапно протезиране или пластика, след това поставяне на устройство за камерна ресинхронизация (CRT), ако имате други въпроси може да Ви отговоря на тел: 0884993092 Асен Келчев - катдиохирург Токуда Болница София. Успех!!!!!

n.bebovska

Мнение от n.bebovska » 10 окт 2016 09:46

Какви стойности на INR трябва да се поддържат при протезирана аортна клапа преди 3 години и прекаран хеморагичен инсулт(дано го изписвам правилно) преди 1 месец.Клапата е механична и пациента е на 53 години

akeltchev

Мнение от akeltchev » 10 окт 2016 14:16

INR 2,5 е най-ниската допустима стойност при механична клапа, иначе се рискува тромбозиране на клапата и/или тромбоемболичен мозъчен или периферен инцидент. Стриктен контрол на кръвното налягане и избягване на изометрични натоварвания в допълнение. Поздрави, д-р Асен Келчев кардиохирург Токуда Болница София

n.bebovska

Мнение от n.bebovska » 12 окт 2016 09:38

Благодаря Ви д-р Келчев

vasilinda

Мнение от vasilinda » 12 окт 2016 13:37

Пиша за да се знае ,че в България има лечение на сърдечните заболявания . Аз преди няколко години след изкарана инфекция , получих сърдечна недостатъчност- 3 към 4 степен с отоци , задух, тахикардия, тромбози. Искаха спешна операция но аз отказах. Случайно ме запознаха с професор Димитров и той каза че ще ми помогне да се възстановя. Започнах да изпълнявам всички препоръки и само след 11 месеца аз бях като нова. Вече не пиех нито едно лекарство , нямах никакви симптоми, не станах инвалид!
Всеки , който има проблем от сърдечен произход и желае да се възстанови както при мен се случи , нека ми пише на vsv2303@abv.bg
Ще се опитам да помогна на всеки , който иска да бъде здрав!

akeltchev

Мнение от akeltchev » 12 окт 2016 19:08

Здравейте, обръщам се към потребител с ник ,vasilinda,.
Като лекар , занимаващ се всеки ден с пациенти страдащи от сърдечна недостатъчност съм заинтересуван от този нов и модерен тип лечение което Вие предлагате. В медицината обаче има едно понятие наречено медицина на доказателствата, което всички ние - лекарите в ежедневната си практика спазваме, та мисълта ми е следната..... Да дойдете да Ви прегледаме ние напълно безплатно в Болница Токуда , за да се уверим че така активно препоръчваната от Вас терапия е наистина толкова успешна. За целта носете епикризи от предхождащото терапията пролежаване в болница , както и ехокардиографията ,на която е описано състоянието на клапния апарат на сърцето. Заедно с моите колеги ще направим нова ехокардиография да се уверим и започнем да препоръчваме и ние тази нова третираща сърдечната недостатъчност терапия.
Успех!!!!!

n.bebovska

Мнение от n.bebovska » 13 окт 2016 16:32

Д-р Келчев възможно ли е синтром да се замени с прадакса при механична аортна клапа?

n.bebovska

Мнение от n.bebovska » 13 окт 2016 16:37

Пропуснах да попитам и за еликвис

Отговори

Върни се в “Операции”