ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.
Не ползвайте най-високия градус
Плевралният излив може да е причина за задух

смяна на сърдечна клапа

Модератори: админ, консултанти

ChristianDobrinov

Re: смяна на сърдечна клапа

Мнение от ChristianDobrinov » 16 сеп 2015 11:51

Относно проблемното сърцето бих препоръчал Телемедицински Холтер. Този холтер си го слагате под дрехите и през цялото време ви отчита всички всички жизнени знаци като ЕКГ, пулс, кръвно налягане, респираторния рейт и други. А докато холтера отчита тези данни 6 кардиолога работещи 24/7 интепретират тези данни и по този начин освен че намаляват стреса и увеличават спокойствието на пациента, но също така биха могли да хванат някакъв кардиологичен проблем още в зародиш. Апаратурата е CheckPoint Cardiо, а ако някой от вас е заинтересован може да се обади на: 0876 869 222. Баба ми има разширена клапа и заради това вдигаше много високо кръвно от типа на 240 на 170, нещо което направо си изплаши лекарите и благодарение на тази апаратура успяха успешно да я диагностицират. А в СБР-Несебър и СБР-Родопи го предлагат като услуга докато сте хоспитализиран на телефона може да се свържете с тях и да ви информират повече.

rainova

Мнение от rainova » 22 окт 2015 15:05

Освен оперативно лечение на клапи на сърце има и друго не оперативно лечение , което регенерира тъкантта на сърцето без чужда намеса . Аз бях пациентка на наш професор, който от регургитация 3-4 степен , напълно ми излекува клапите и в момента съм един нормално подвижен човек , работещ ,занимаващ се с обичайните действия.
Мога да кажа , че лечението е тук в България и не е оперативнол
Бъдете здрави .
Ако някой иска да пише оставям мейл vsv2303@abv.bg

Pa0la

Мнение от Pa0la » 20 яну 2016 01:59

Здравейте, реших да пиша тук, изключително съм отчаяна, днес при поредният контролен преглед на баба ми ( на всеки 6 месеца ) в болница СВ. Екатерина ми казаха, че е наложителна "коронарография" и цитирам "двете клапи са за смяна"! Моята баба е на 79 год. с редица заболявания и аз не бих могла да взема такова решение! Заключението след ехокардиография е следното: ЦП МиИ II - III ст, АоИ II+ст, ТРИ II+ст., БАХ Хронично ПМ, СН II ФК. АХ II Струманодоза
ЛК без сегментни нарушения в кинетиката
МКП- 11мм, ЗСЛК - 11мм
ТДР/ТСР 49/35 мм ФИ 55% ФС 29%
Ао корен на ниво синуси на Валсалва - 34мм с калцификати по стените АО асценд. - 30мм, ЛП50/61/51мм
Аневризма на междуппредсърдната преграда без Л-Д шънт на това ниво
Митрална клапа дегеренативна , МиИ II - III ст
Аортна клапа трикуспидна, дегеренативна без стеноза, АоИ II+ст
Трикуспидална клапа: ТРИ II+ст, очаквано систолно налягане в ДК 37 мм/жив.
Дилатирани десни сърдечни кухини
Перикард б.о
Пблеври б.о
Ако някой може да ми каже наложителна ли е операция и мога ли да я отложа?

akeltchev

Мнение от akeltchev » 21 яну 2016 17:26

Здравейте, резултатите от ехокардиографията показват , че трябва да се сменят аортната и митралната клапи и да се направи пластика на трикуспидалната клапа. Коронарографията ще покаже дали има стеснения на съдовете хранещи сърцето и евентуалната нужда от аорто коронарен байпас като допълнение при смяната на клапите. Помпените показатели на сърцето са задоволителни. Оперативният риск е 6-8 %. Целта на операцията е подобряване на качеството на живот и удължаването му. Оставам на Ваше разположение за други въпроси.
Асен Келчев - кардиохирург "Токуда Болница София"

ivanova_683

Мнение от ivanova_683 » 16 мар 2016 21:47

При тези показатели трябва ли да се прави операция.
Окончателна диагноза:СП.Високостепенна МиИ.Високостепенна ТрИ.БАХ.Постоянно предсърдно мъждене.СН-III ФК по NYHA.АХ-IIIст.кардиална форма.Хипертонично сърце.ХБН-Iст.
ЕКГ:Предсърдно мъждене с камерен отговор фр.97уд/мин.,запазена реполаризация в покой.
ЕхоКГ:ЛК-без сегментни нарушения в кинематиката МКП-13мм.ЗСЛК-13.5мм.ТДР/ТСП-153/60мл.ФИ-60%:Ао корен-37мм,АКС-19мм,възх.Ао-39мм,ЛП-57мм,ЛП площ-36см2.КЛАПЕН АПАРАТ:Митрална клапа-обс.руптура на хорди на ПМП.,МИ-III=IVст-ексц джет към свободната стена на ЛП.Митрален клапен пръстен-39,5мм.Ао клапа-трикуспидна с леки фиброзни промени,без патолог.сист.градиент,АоИ-0+ст,ДК-36мм дилатирана.:Трикуспидална клапа-Тр.И-IIIст.ИИСНДК-49мм.жив.Перикард-мин.отслояване зад ЗСЛК-60-70мл.зад ЗСЛК.и излив около 50 мл.зад десни кухини.Плеври-без изливи.
Касае се за 73 г мъж.Кажете ми какво означават тези резултати и какъв е % риск.Благодаря

ivanova_683

Мнение от ivanova_683 » 18 мар 2016 15:33

Няма ли специалист да отговори.
Благодаря предварително.

akeltchev

Мнение от akeltchev » 18 мар 2016 19:34

Пациента покрива клас 1индикации за митрално клапно протезиране или пластика и трикуспидална пластика при очаквана оперативна смъртност 6-8%. оперативната смъртност може да се повиши при прекарани мозъчни инсулти, бъбречна недостатъчност, периферна съдова болест.
Асен Келчев -кардиохирург " Токуда Болница "

ivanova_683

Мнение от ivanova_683 » 18 мар 2016 21:51

Благодаря за отговора д-р Келчев
На 26.01.2016г на баща ми беше направена операция в Св.Екатерина,от втория ден ми се казваше адекватен,контактен с добри показатели но не може да диша сам и е на командно дишане.Всеки ден се обаждах по телефона и се казваха различни причини-вода в белите дробове,сърдечна недостатъчност,инфекция,белодробна недостатъчност,но все не можеше да диша сам.След три седмици се направи трахиоскомия/извинявам се ако бъркам името/и от там нещата тръгнаха надолу/бъбречна недостатъчност,мускулна атрофия,падане на хемоглобина/На 06.03.баща ми почина.Подложихме го на страшни мъки 42дена,а можеше още да поживее.
Задавам си въпроса толкова ли е било лошо състоянието му преди операцията или по време на операцията е станало нещо за да се стигне до фаталния край.Обвинявам се,че го заведох в Св.Екатерина,без да помисля. Преди операцията не е правил инсулт или инфаркт,единствения проблем беше сърцето.Бях сигурна,че операцията ще е успешна. Благодаря за отделеното време.

akeltchev

Мнение от akeltchev » 18 мар 2016 22:25

Преди отговора си бях проследил случая с Вашият баща. Изказвам моите съболезнования. За съжаление медицината не е точна наука, ние боравим със статистичвски данни базирани на позитивни и негативни резултати, като сме наясно че става въпрос за човешки същества. Резултатите от многобройни проучвания показват ползата или вредата от дадена интервенция, но кой от коя страна на уравнението ще е никой неможе да предвиди. Съветвам Ви да не се обвинявате за това ,че сте търсили най-правилното решение за лечението на близкият Ви. Съмнения от този род срещам постоянно в медицинската си практика. Преставете си ,ако не се беше оперирал и беше загинал в съня си или в страшни мъки без да може да диша и да моли за помощ, тогава пак ли Вие щяхте да сте виновна . Данните които предоствихте наистина показват една рутинна процедура с позитивен край, но все пак има реални рискове за случилото се. Това в което вярвам обаче е ползата от хирургичното лечение на сърдечните заболявания, тя е реална наложена в световната медицинска практика и незаменима с никое лекарство, молитва или хомеопатичен похват, които обаче могат да се използват в допълнение. Навременното хирургично лечение е ключът към успеха.
Асен Келчев - кардиохирург " Токуда Болница София"

ivanova_683

Мнение от ivanova_683 » 18 мар 2016 22:55

Благодаря д-р Келчев
Приятна вечер

adriana_p

Мнение от adriana_p » 01 апр 2016 10:19

Здравейте , при кой лекар направиха операцията на баща ви в Света Екатерина? На моя баща му предстои , той с междупредсърден порок, не разбрах точното име на операцията, ще запълнят дупката, която е 39мм вече с негова тъкан?!?. Кой лекар от тази болница е добър или е специалист по този тип интервенции- проф. Начев, проф Димитър Петков , доц. Румен Илиев или доц. Боян Баев? Моля Ви за насоки...

ivanova_683

Мнение от ivanova_683 » 01 апр 2016 20:56

Баща ми беше опериран от доц.Баев.
Желая Ви успех и дано всичко бъде наред.
Приятна вечер

ivanova_683

Мнение от ivanova_683 » 12 май 2016 20:53

Добър ден,
Адриана направиха ли операцията на баща Ви.
Дано всичко да е минало успешно,желая успех.
Приятна вечер.

n.bebovska

Мнение от n.bebovska » 13 сеп 2016 11:29

Здравейте!През 2013 г. ма мъжът ми му направиха клапно протезиране на аортна клапа в Токуда и допреди 7 дни нямаше проблеми докато на 07.09.2016г. не получи инсулт.Въпросът ми е възможно ли е инсулта да е в следствие от ситнром който пие и има ли заместител

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 сеп 2016 21:23

Какъв е инсулта?

Отговори

Върни се в “Операции”