ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Чай каркаде ще удовлетвори всеки естет, а е и много полезен
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст

СЛЕД ОПЕРАТИВЕН ОТОК

Модератори: админ, консултанти

conom

Re: СЛЕД ОПЕРАТИВЕН ОТОК

Мнение от conom » 07 сеп 2011 11:45

Благодаря Ви д-р Цончев!

muminka

Мнение от muminka » 16 апр 2012 22:13

Здравейте,
оперирана съм преди месец от рецидив на рак - в малкия таз. Една седмица след операцията започна да се подува дясната половина на дупето и оттогава се увеличава. От няколко дни се смъкна надолу - поду се и малка част от бедрото от вътрешната страна и отвън. Преди операцията образуванието притискаше нерв или група от нерви в малкия таз, от което беше ужасно болезнено. Сега отока притиска същите или други нерви и болката е непоносима. Хирургът и личен лекар ми обясниха, че тъй като операцията е минала покрай края на лимфните съдове и са вероятно наранени, те сега трябва да намерят друг път, за да се оттече лимфата. Въпросът ми е какво мога да направя за да се оттече по-бързо лимфата и да спадне отока, тъй като болката от натиска върху нерва (на дясната страна на дупето и задната страна на крака до коляното) е непоносима. За колко време е нормално да премине това? Има ли някакви медикаменти? Може ли да се прави лимфен дренаж след операция на рак? Благодаря предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 апр 2012 18:47

Такава преценка може да се направи само от хирурга въз основа на направеното до момента като оперативни интервенции и възможностите в съответната болница. Може да се направи консултация и с онколог по въпроса.

anetabaycheva

Мнение от anetabaycheva » 30 юни 2012 12:42

Здравейте.Преди два дни махнаха оперативно от ръката на баща ми гнойно топче с големината на яйце.Вече се прибрахме в къщи,но имам чувството че раната е инфектирана,защото сълзи,мирише лошо както преди,а ръката му е подута.Още нямаме епикриза и не знам какво е това.Лошото е че доста се забавихме с операцията.Сменям му превръзката сутрин и вечер,като промивам с кислородна вода и риванол,но се притеснявам, че това не е достатъчно.Моля ви дайте ми съвет да търся ли доктор толкова рано след операцията и какво още мога да направя.Благодаря ви предварително.

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 01 юли 2012 13:16

Здравейте,
раната зашита ли е или е оставена отворена?
По принцип когато има възпаление в раната, тя трабва да се отвори и промиването с антисептични разтвори е достатъчно.
Все пак е редно да се консултирате с хирургът, извършил операцията.
Поздрави!
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

anetabaycheva

Мнение от anetabaycheva » 01 юли 2012 14:40

Благодаря за отговора.Раната има доста външни шевове,за вътрешни не знам.Доктора се появи за 1 минута и само каза,че може да ни изпишат въпреки че сестрата не беше на същото мнение.Все пак утре ще го потърся.Притеснява ме и това,че ръката му е подута и за 24 часа е отделил само около 200 милилитра урина.Хубав ден ви пожелавам.

dob40_77

Мнение от dob40_77 » 15 юли 2016 22:55

Здравейте.На 01.07.ми правиха операция на петата.На 14.07.ми махнаха конците,също така и гипса.Кракът ми е обаче е доста отекъл.Вероятно е нормално това на този етап,но може ли да ми кажете кога да очаквам да намалее и как мога да спомогна това да се случи.Все още съм с превързан крак с марли и бинт и не знам самата рана как е.Това ми е втора операция на същото място,първата се оказа нещо неуспешна.Благодаря Ви предварително

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 юли 2016 01:09

Каква е операцията на петата?

dob40_77

Мнение от dob40_77 » 18 юли 2016 20:15

Артродезис.Тенолизис.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 юли 2016 11:10

Нормално е да има оток но няма как да кажа колко време ще продължи.

dob40_77

Мнение от dob40_77 » 20 юли 2016 21:15

Здравейте отново.А може ли да мажа кракът си с някакви мазила от сорта на fastum gel,фелоран,deep relief,а и сигурно има по-нови продукти в тази насока.Утре ще махна и марлята и раната ще е свободна вече.Имам желание и разрешение да почна да правя съвсем леки движения и се питам дали тези мазила ще спомогнат или е още мн рано

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 юли 2016 20:40

Не с тези
С Лиотон гел.

Отговори

Върни се в “Операции”