ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Сексът като физическо упражнение
Сърдечните гликозиди са показани при сърдечна недостатъчност
Маслото от сусам възстановява косата и предотвратява падането ѝ

Операция от ингвинална херния.

Модератори: админ, консултанти

Dr.Atanassov

Re: Операция от ингвинална херния.

Мнение от Dr.Atanassov » 19 май 2018 12:47

@miroslawa27,

оплакванията Ви са доста съмнителни за херния, но без преглед не мога да кажа нищо конкретно.

Поздрави?
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

mkt_7

Мнение от mkt_7 » 22 юни 2018 13:28

Здравейте д-р Атанасов.
Аз съм жена на 38г. Преди 4г. бях оперирана от ингвинална херния от дясната страна. Една вечер без никакви оплаквания преди това се появи издутина, която при легнало положение се прибираше. Оперираха ме сложиха платно и всичко беше наред. Преди 1 година започнах да чувствам тежест, опъване и дискомфорт от лявата страна без никакво поддуване. След прегледи на ехограф на коремни органи и гинеколог където казаха, че няма проблем отидох на хирург. Хирургът само с едно леко притискане и мое изкашляне ми постави диагноза ингвинална херния от лявата страна и каза да насрочваме дата за операция, но не се оперирах. През тази година от поставяне на диагнозата ограничих вдигането на тежко. От време на време чувствах пак тежест, но дискомфорта се увеличава многократно в периода около месечният цикъл. Все си мислех, че диагнозата е грешна и ще ми се размине тази операция. От 1 месец насам започна да се увеличава придърпването и от 1 седмица се появи една лека подутина от ляво, но не като топка, а по на широко. Извинявам се за дългият пост, но моля за съвет. При предишната херния поддуването беше като топче и нямах болка. Сега има съвсем леко поддуване на широка част около 10 см. дърпане и чак на моменти се присвивам. Има ли начин да се види на ехограф или по друг начин наистина, че е херния или трябва да се доверя само на напипването от хирурга и да насрочвам дата за операция.
Благодаря предварително за отделеното време и чакам отговора ви.

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 26 юни 2018 18:24

@mkt_7,

за диагнозата "ингвинална херния" е достатъчно да Ви прегледа хирург. Може да бъде направена и ехография, ако желаете.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

mkt_7

Мнение от mkt_7 » 27 юни 2018 08:53

Благодаря!

Иван АА

Мнение от Иван АА » 10 юли 2018 08:18

Зравейте, Доц. Атанасов.
Преди три месеца ме оперираха от ингвинална херния от дясната страна. Операцията беше конвенционална и ми поставиха платно. Болките и съмненията за херния получих 2 дни преди самата операция, като веднага посетих хирург. След операцията получих силно подуване на тестиса, което отмина за около 3-4 седмици. До колкото разбрах това е нормално.
Притеснението ми в момента е, че тестиса ми е прибран навътре, много трудно го напипвам, а скроталната торба сякаш е залепена за тестиса в една точка и седи навътре, по посока на тестиса( незнам как да го опиша по-точно, вероятно като засмукана отвътре).
Хирургът, който ме оперира каза, че е нормално да се измени положението на тестиса и че е "стегнал" здраво за да нямам проблеми във времето.
Това положение на тестиса е от близо месец и изглежда, че така ще си остане. С други думи изглеждам, че съм с един.

Бихте ли ми дали съвет, трябва ли да посетя друг хирург за конултация или всичко описано от мен е нормално?

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 10 юли 2018 18:56

Здравейте,

трудно ми е да дам мнение без да съм Ви прегледал. Все пак смятам, че положението на тестиса няма да се промени. Когато се прави пластика на ингвиналния канал при отворените операции, целия сноп от структури вървящи към и от тестиса се повдига, тъй като се променя позицията на вътрешния ингвинален отвор. Благодарение на "здравото стягане" се е появил отока на тестисите.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

Иван АА

Мнение от Иван АА » 10 юли 2018 23:19

Благодаря Ви за отделеното време.
Зная, че без преглед няма как да се даде точно мнение. По-точно, притеснението ми идва след четене по разни форуми(нещо, с което човек понякога си навлича доста притеснения).
Като се замисля, точния въпрос, който ме тревожи е дали има някаква опастност да ми се увреди тестиса при условие, че не е долу в скроталноя сак.(например проблеми от по-високата температура...)
София ми е далече за да Ви посетя, затова се допитвам чрез форума.
Дано притесненията ми да само в моята глава.
Хубава вечер!

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 13 юли 2018 18:37

Здравейте,

тестиса няма да се увреди, той стои по-високо, но все пак извън тялото.
Четенето по форуми е полезно, това е причината и ние да пишем тук.

Поздрави и бързо възстановяване!
Болница "Софиямед"

Иван АА

Мнение от Иван АА » 17 юли 2018 07:40

Благодаря!

Мики

Мнение от Мики » 16 авг 2018 13:36

Здр. Доккторе!!!

6-та седмица след операция на двустранна ингвинална херния(лапароскопия) дискомфорта и болката в слабините не отшумява,нямам болка при самите разрези там вс е ок, но в слабините болката е същата като преди операцията. Колко време е необходимо да изчезне тази тъпа болка???Откриването на хернията беше само с напипване от хирурга, нямах пудутина( единндтвено боклата в слабините).Благодаря предварително!!!

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 27 авг 2018 20:12

Здравейте,

извинявам се за късния отговор!
трудно ми е да взема отношение без да Ви прегледам. Не е редно да имате оплаквания толкова дълго време.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

Nikolay83

Мнение от Nikolay83 » 05 сеп 2018 22:52

Здравейте,диагностицираха ме с начална ингвинална херния в ляво преди седмица.Преди да отида на хирург личния ми лекар ме препрати на уролог после на гастроентеролог и чак хирурга ми постави диагнозата,но доколкото разбирам уролозите и те имат познания във тази област и не ми я потвърждават хернията за това искам да спомена симптомите си и да си кажете мнение.Болка ниско долу в ляво в корема,усещам някой път бодежи в тестисите постоянно ми се втърдяват и после се отпускат пак.При по продължително физическо натоварване болката ми се увеличава в корема и левият ми тестис се издърпва нагоре също така имам задържане на газове и постоянно ми къркорят червата.Правено ми е колоноскопия и нямаше нищо на епикризата ми от болницата отделно спермограма теразозооспермия пуснаха ми и микробиология пробата беше чиста на изследванията кръв и урина имах леко увеличени левкоцити.Решил съм да се оперирам защото почти не мога да помагам във къщи но ме интересува лапароскопска операция защото искам живот и здраве да се възстановя по бързо и да си поемам ангажиментите...

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 13 сеп 2018 19:44

Здравейте,

симптомите Ви не са убедителни за херния и само на базата на Вашите оплаквания , без да Ви прегледам не мога да дам съвет дали да се оперирате или не.
Ако все пак се стигне до операция, бих Ви посъветвал да се подложите на лапароскопска интервенция.
Ако сте от София, минете да Ви прегледам.

Поздрави!
Болница "Софиямед"

Отговори

Върни се в “Операции”